کد خبر : 189919
انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - 14:08
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

میزان زکات فطره امسال اعلام شد

مسئول بخش استفتائات دفتر مقام معظم رهبری اعلام کرد: امسال برای زکات فطره هر نفر معادل ۳ کیلو گندم ۴۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

میزان زکات فطره امسال اعلام شد

به گزارش مدارا، حجت الاسلام والمسلمین محمد رضایی درباره میزان زکات فطره افزود: برای افرادی که می‌خواهند برنج پرداخت کنند قیمت ۳ کیلو برنج را درنظر بگیرند از هر نوع برنجی که تمایل داشته باشند.

وی گفت: زمان پرداخت زکات فطره از غروب شب عید تا ظهر روز عید است، اما کسانی که نماز عید به جا می‌آورند احتیاط این است که قبل از نماز عید آن را پرداخت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی در پاسخ به این پرسش که در پرداخت فطریه تشخیص قوت غالب چگونه است، افزود: رعایت قوت غالب فرد الزامی ندارد بلکه مقصود قوت غالب شهر است و در هر صورت پرداخت ۳ کیلو گندم یا قیمت آن کفایت می‌کند، ولی بهتر است کسانی که مصرف اصلی شان برنج است، برنج را در نظر بگیرند.

مسئول بخش استفتائات دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: مثلا برای یک خانوار ۵ نفره، فطریه هر نفر با احتساب گندم ۲۰۰ هزار تومان می‌شود که البته در زکات فطره می‌تواند طعام و یا پول آن را پرداخت کنند، چه به صورت نقد و چه به صورت کارت به کارت.

وی همچنین درباره مصرف زکات فطره افزود: طبق فتاوای برخی مراجع از جمله مقام معظم رهبری دامت برکاته، زکات فطره به احتیاط واجب به فرد نیازمند شیعه پرداخت شود.

اخبار مرتبط:
همسر دوستم به من هم خیانت می‌کرد، کُشتمش!
همسر دوستم به من هم خیانت می‌کرد، کُشتمش!

مردی که در پی رابطه پنهانی با همسر دوستش، این زن را کشته است در جلسه دادگاه مدعی شد، مقتول به او هم خیانت کرد و به همین دلیل مستحق مرگ بود.

سپاه: اعضای اصلی باند گروگانگیری اتباع خارجی بازداشت شدند
سپاه: اعضای اصلی باند گروگانگیری اتباع خارجی بازداشت شدند

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا گفت: چهار نفر از سرشبکه های اصلی عوامل باند گروگانگیری اتباع خارجی که مبادرت به قاچاق، اخاذی و شکنجه اتباع بیگانه داشتند و در مناطق مرزی قطور این شهرستان فعال بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

۱۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت توقیفی در پارگینگ‌های تهران وجود دارد
۱۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت توقیفی در پارگینگ‌های تهران وجود دارد

معاون قضایی دادگستری استان تهران از وجود ۱۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت توقیفی در پارگینگ‌های استان خبر داد و بر لزوم تعیین تکلیف هرچه سریعتر آن‌ها تاکید کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است