کد خبر : 188992
انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۰۳ - 16:16
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

ناگفته‌های مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا از سردار حجازی

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه سردار حجازی دارای هندسه فکری و نبوغ استراتژیک برای مقابله با صهیونیست‌ها و داعش بود، گفت: به برکت حضور او در لبنان و مجاهدت مدافعان حرم، صهیونیست‌ها در برابر انقلاب اسلامی شکست خوردند.

ناگفته‌های مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا از سردار حجازی

به گزارش مدارا، سردار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، در مراسم اولین سالگرد سردار شهید سید محمد حجازی با بیان اینکه در سحرگاه ۱۹ رمضان سال چهلم هجری قمری، زمین به لرزه درآمد و خروش از آسمان‌ها بلند شد، اظهار کرد: نیاز است قدر لیالی قدر را بدانیم و از خداوند، پیامبر اکرم و اهل بیتش برای نجات مردم کمک بخواهیم تا حال و وضع ما را بهتر کنند و درهای نعمت را به سوی ملت ما و ملت‌های مسلمان بگشایند.

وی عنوان کرد: خداوند اینگونه اراده کرده که ملت ما بت پرست نباشند و همواره به خدای واحد اعتقاد داشتند، تاریخ کشور ما با انحطاط سلسله ساسانی اسلام محمدی را پذیرفتند و مدال افتخار شیعه بودن را بر گردن خود آویختند و حضور امثال سلمان فارسی در این مسیر تاثیرگذار بود.

رحیم‌سرلشکر صفوی یادآور شد: ملت‌های بزرگ دارای رهبرها و عناصر هویت بخشی هستند که تمدن آن را ترسیم می‌کنند و علمای بزرگ اصفهان در طول این سال‌ها چه در ۵٠٠ سال و چه در ۲٠٠ سال گذشته در این مسیر تاثیرگذار بوده‌اند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، اظهار کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی با هوشمندی، ایمان به خدا و توسل و توجه به حضرت مهدی(عج) که صاحب این انقلاب هستند، با رهبری عالم حکیم و دولت جدید از گردنه‌ها عبور می‌کنیم؛ استقرار دولت طول می‌کشد اما شاهد گشایش در مسائل اقتصادی، سیاست داخلی و خارجی خواهیم بود و جای امیدواری است.

وی با بیان اینکه از نظرم ایران پایتخت امیرالمؤمنین است، بیان داشت: ایران، ملت و دولت ایران بزرگ‌ترین پشتیبان حضرت مهدی(عج) خواهند بود و با ظهور ایشان دولت و ملتی قدرتمند از امام حمایت خواهند کرد.

رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی با بیان اینکه یک‌سال از شهادت سردار ایران، اسلام و اصفهان سردار حجازی می‌گذرد، خاطرنشان کرد: زمان بیش‌تری لازم است تا ابعاد شخصیت جامع او یعنی افق‌های بلند تفکر جهادی راهبردی، اخلاق و رفتار و مردم‌داری او را در طول ۴۳ سال خدمت‌گذاری مؤثر بشناسیم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا اظهار داشت: سردار سرلشکر سید محمد حجازی، از نظر تفکر و اندیشه قله رفیع عقلانیت و تفکر راهبردی برای پاسداری و دفاع همه‌جانبه از ملت و کشور و عمق‌بخشی دفاع از انقلاب اسلامی تا دریای مدیترانه بود.

وی با بیان اینکه سردار حجازی دارای هندسه فکری، نبوغ استراتژیک برای مقابله با صهیونیست‌ها و داعشی‌های کافر بود تأکید کرد: به برکت حضور او در لبنان و مجاهدت مدافعان حرم، صهیونیست‌ها در برابر انقلاب اسلامی شکست خوردند.

سرلشکر صفوی پیرامون ویژگی‌های سردار حجازی توضیح داد: سردار حجازی کم حرف می‌زد اما کلام او راهبردی بود، از خود تعریف نمی‌کرد اما از خود گذشته و در عمل مکتوم و عمیق بود؛ او حزب‌الله لبنان را قدرت بخشید و صهیونیست‌ها را به زانو درآورد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه سردار شهید حجازی در بعد اخلاقی و رفتاری نمونه‌ای کامل از اخلاص، حیا، نجابت و خودسازی بود، تصریح کرد:وی تندیس تواضع، فروتنی، وقار، آرامش و صدق و صفای باطن بود.

وی گفت: سردار حجازی از خود نمی‌گفت از خدا می‌گفت و در این ۴۳ سال در هرکجا قرار داشت تاثیرگذار بود و هر شخصی با او نشست و برخاست داشت تحت تاثیر او قرار داشت و به میز، مقام و درجه تعلقی نداشت.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا پیرامون اقدامات مؤثر سردار حجازی مطرح کرد: سردار حجازی از سال‌های اول تاسیس سپاه در بنیان‌گذاری مراکز آموزشی و ایجاد ساختار نظام آموزشی برای اعزام ۲٠٠ هزار بسیجی از استان اصفهان و پس از آن از ابتدا تا انتهای جنگ تاثیرگذار بود.

وی در خصوص نقش سردار حجازی در دفاع مقدس اعلام کرد: در خط مقدم شجاع بود و طرح‌ریزی عملیاتی و ستاد نظر می‌داد، او در ۸ سال دفاع مقدس یک‌سره به مجاهدت بود و پس از دفاع مقدس نیروی مقاومت بسیج را ساماندهی کرد و امنیت پایدار را از مرزها تا شهرها را فراهم کرد و در فتنه ۷۸ با کمک مردم تهران را تبدیل به آرامش کرد.

سردار صفوی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف چنین جلساتی ساختن نسل جوانی است که انقلاب و جنگ را ندیده‌اند، توضیح داد: اگر فکر، زندگی، معیشت، اشتغال، مسکن و ازدواج جوانان را درست کنیم، بزرگ‌ترین حامیان انقلاب و کشور می‌شوند و سردار حجازی در این مسیر تلاش‌ها و فعالیت‌های زیادی داشت.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا خاطرنشان کرد: الگو گرفتن از شهیدان، نجات‌بخش ملت از هجوم فرهنگی و جنگ ترکیبی است؛ هیچ قدرتی توان برخورد با ایران را ندارند؛ ایرانی که روزی نوکر آمریکا بود امروز در برابر آن ایستاده است.

وی با بیان اینکه امیدوارم با مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان داخلی و خارجی و همبستگی ملت و دولت به ساحل نجات برسیم، یادآور شد: با فضل الهی و توجهات ۱۴ معصوم، پیش‌روی ما امیدوار کننده است و فتح‌المبین‌هایی در عرصه داخلی و خارجی پیش‌رو داریم.

سرلشکر صفوی با اشاره به وقایع اخیر جهان تأکید کرد: از دولت بازرگان تا امروز را دیده‌ام و می‌گویم رو به جلو و پیشرفت هستیم و با توجه به تهدیدات و تحریم های مشترک علیه ما و برخی از کشورها می‌توانیم با آن‌ها به منافع مشترک برسیم.

وی افزود:نگاه به همسایگان و نگاه به شرق بر اساس منافع مشترک و تهدیدات مشترک نگاهی راهبردی است. مشکلاتمان در داخل کشور به برکت دولت‌مردان کارآمد در سطوح مختلف حل خواهد شد.

اخبار مرتبط:
علم‌الهدی: نخبگان مهاجرت می‌کنند چون می‌خواهند سوار خودروی لوکس شوند / حجاب در ایران اجباری نیست/ من هیچ قدرتی در مشهد نَدارم
علم‌الهدی: نخبگان مهاجرت می‌کنند چون می‌خواهند سوار خودروی لوکس شوند / حجاب در ایران اجباری نیست/ من هیچ قدرتی در مشهد نَدارم

علم‌الهدی درباره مهاجرت نخبگان گفت: عناصری هستند که سال‌ها از امکانات کشور استفاده کرده و به درجه نخبگانی رسیده اما فقط به این دلیل که در فلان کشور همسایه امکانات بیشتری می‌دهند، چشم بر رنج ملت خود می‌بندد تا خودروی لوکس‌تر سوار شود و در خانه وسیع‌تر زندگی کند. شما این انگیزه برای مهاجرت را تقدیس می‌کنید؟

کنایه عباس عبدی به اصولگرایان / تا حرفی بزنی می‌گویند، آبروی مومن را نبرید! ولی تا دل‌تان بخواهد خودشان آبروی دیگران را می‌برند و کک‌شان هم نمی‌گزد
کنایه عباس عبدی به اصولگرایان / تا حرفی بزنی می‌گویند، آبروی مومن را نبرید! ولی تا دل‌تان بخواهد خودشان آبروی دیگران را می‌برند و کک‌شان هم نمی‌گزد

در اینجا به‌کارگیری دامادها و فرزندان و اقوام و فامیل مرسوم است تا اعتراض کنی فوری می‌گویند اینها مدیر توانمند هستند! کجا آزمون دادند؟ نزد پدر خانم. افرادی که سطح کارشناسی و تخصصی کافی نداشته باشند به دو طریق منشا افزایش فساد می‌شوند.

کیهان: بر باد دادن ۱۸میلیارد دلار در دولت روحانی خیلی بیشتر از فساد چای دبش در دولت رئیسی است
کیهان: بر باد دادن ۱۸میلیارد دلار در دولت روحانی خیلی بیشتر از فساد چای دبش در دولت رئیسی است

روزنامه حسین شریعتمداری برای دومین روز متوالی در مقام دفاع از دولت ابراهیم رئیسی در خصوص فساد 140هزار میلیاردتومانی برآمد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است