کد خبر : 188501
انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ - 11:15
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

دانشگاه شریف بدون آزمون دانشجو می پذیرد

دانشگاه شریف در مقطع دکتری دانشجوی بدون آزمون می پذیرد و متقاضیان می‌توانند درخواست و مدارک خود را تا تاریخ ۵ اردیبهشت ارسال کنند.

دانشگاه شریف بدون آزمون دانشجو می پذیرد

به گزارش مدارا، دانشگاه صنعتی شریف در جهت حمایت از استعدادهای درخشان و در چـارچوب ضـوابط وزارت علـوم، تحقیقـات و فناوری از میان دانش آموختگان ممتاز دوره کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کشور، تعداد محدودی دانشـجو در مقطـع دکتری برای شروع به تحصیل در نیمسال اول ۱۴۰۲-۱۴۰۱ به صورت بدون آزمون می پذیرد.

متقاضیان می‌توانند تا تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱، درخواست و مدارک خود را به صـورت الکترونیکی بـــه آدرس https://admission.edu.sharif.edu ارسال کنند.

شرایط عمومی برای پذیرش درخواست به این شرح است؛ داشتن مدرک کارشناسی در رشته مرتبط، با معدل حداقل ۱۶ ، داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط یا گواهی فراغـت از تحصـیل تـا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ بـرای دانشـجویان شاغل به تحصیل کارشناسی ارشد با معدل حداقل ۱۷ بدون نمره پایان نامه

براساس تاکید دانشگاه مدارک دورههای مجازی، نیمه حضوری یا غیرحضوری برای ورودی بدون آزمـون، مـورد پـذیرش نخواهـد بود. فقط پرونده فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد دو سال اخیر قابل بررسی است.

مدارک لازم جهت تشکیل پرونده عبارت است از؛ تصویر کارنامه کارشناسی، تصویر کارنامه کارشناسی ارشد، یک نسخه کامل از مقالات چاپ شده یا پذیرفته شده در مجلات، همراه با نامـه پـذ یرش (حـداکثر ۲ عـدد مقاله مجله قابل محاسبه است.)، یک نسخه از مقالات ارائه شده در کنفرانسهای معتبر، همراه با نامه ارائه (حداکثر دو عدد مقاله کنفـرانس قابل محاسبه است.)، تصویرگواهی های افتخارات علمی و سوابق پژوهشی معتبر و تصویر مدرک زبان (به پذیرفته شدگان فرصت داده می شود ظرف مدت یـک نیمسـال مـدرک زبـان مـورد قبول دانشگاه را به اداره پذیرش ارائه دهند)

هزینه ثبت نام در دکترای بدون آزمون مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار ریال می باشد، که به صورت اینترنتی در مرحلـه نهایی از طریق سایت مذکور پرداخت خواهد شد.

براساس اعلام دانشگاه صنعتی شریف این موراد در پذیرش دانشجویان امتیاز محسوب می شود که عبارت است از؛ گواهی رتبه آزمون سراسری کارشناسی(زیر ۱۰۰)، گواهی رتبه آزمون سراسری کارشناسی ارشد (اول تا سوم در رشته)، گواهی رتبه های تحصیلی اول تا سوم (دوره کارشناسی در رشته مربوطه)، گواهی رتبه های تحصیلی اول تا سوم (دوره کارشناسی ارشد در رشته مربوطه)، گواهی رتبه اول تا سوم در المپیادهای دانشجویی، گواهی مدال طلای کشوری یا مدال های طلا، نقره و برنز بینالمللی در المپیادهای دانش آموزی، گواهی رتبه اول جشنواره خوارزمی جوان، گواهی رتبه اول تا سوم جشنواره بین المللی خوارزمی، گواهی مدال یا رتبه در مسابقات علمی بینالمللی معتبر (مورد تایید وزارت علوم)، برگزیدگان مسابقات معتبر علمی بینالمللی تیمی سخت افزاری و نرم افزاری و سایر دستاوردهای علمی –پژوهشی به تشخیص کمیته تخصصی مربوطه در دانشگاه.

دانشجویان دانشگاه شریف نیازی به تهیه گواهی های رتبه یا گواهی فراغت از تحصیل ندارند. داوطلبان فقط میتوانند در یک رشته درخواست بدهند، در غیراینصورت از هر دو رشته لغـو درخواسـت صـورت خواهد گرفت. پذیرش نهایی دانش آموختگان منوط به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (سازمان سنجش آموزش کشور) خواهد بود.

پذیرش بدون آزمون امتیازی است که در چارچوب مقررات به متقاضیانی با شرایط برجسته اعطا می شود و نه حقی که مورد مطالبه باشد. از این رو، متقاضیان امکان اعتراض نسبت به معیارها و نحوه ارزیابی دانشگاه برای معرفی پذیرفته شدگان را ندارند. به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.

در صورت مشاهده هرگونه عدم صداقت در درج اطلاعات داوطلب، درخواست وی ملغی و عواقب آن به عهده داوطلب خواهد بود.

اخبار مرتبط:
پرویز سروری: عملکرد زاکانی به زودی نمایان تر هم خواهد شد / دفاع تمام قد نایب رئیس شورای شهر از شهردار تهران
پرویز سروری: عملکرد زاکانی به زودی نمایان تر هم خواهد شد / دفاع تمام قد نایب رئیس شورای شهر از شهردار تهران

پرویز سروی نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: تجربه اینجانب که دوره های مختلفی در شورای شهر تهران حضور داشتم، این است که عملکرد دکتر زاکانی مطلوب و رو به جلو بوده است.

معاون زاکانی: «دکتر» در انتخابات، چهره اصلی اصلاحات که دولت سوم روحانی بود را افشا کرد / برخی اعضای شورای شهر در زمین جریان دوم خرداد بازی نکنند
معاون زاکانی: «دکتر» در انتخابات، چهره اصلی اصلاحات که دولت سوم روحانی بود را افشا کرد / برخی اعضای شورای شهر در زمین جریان دوم خرداد بازی نکنند

لطف‌الله فروزنده، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به برخی حملات به شهردار تهران، گفت: برخی اعضای شورای شهر در زمین جریان دوم خرداد بازی نکنند.

تشکری‌هاشمی، عضو شورای شهر: زاکانی، یک خودشیفته مستعد دیکتاتوری است
تشکری‌هاشمی، عضو شورای شهر: زاکانی، یک خودشیفته مستعد دیکتاتوری است

سید جعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با انتقاد از علیرضا زاکانی در توییتی نوشت: فقط یک خودشیفته مستعد دیکتاتوری می‌تواند بگوید: انتقادات اعضای شورا (نمایندگان مردم) صد در صد نادرست است. وقتی اشتباهات اصلاح نمی‌شود تنها راه هرس است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است