کد خبر : 188198
انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - 09:22
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

برترین دانشگاه کانادا را بشناسید

بر اساس آخرین رتبه بندی اعلام شده موسسه کیواس، دانشگاه تورنتو به عنوان برترین دانشگاه کانادا انتخاب شد.

برترین دانشگاه کانادا را بشناسید

به گزارش مدارا،  اخیرا نظام رتبه بندی “کیو اس”( QS) رتبه بندی جدیدی از دانشگاه‌های جهان منتشر کرده است. نتایج این رتبه بندی برای دانشگاه‌های کانادا نشان می‌دهد که دانشگاه “تورنتو” برترین دانشگاه این کشور است و در هفت رشته تحصیلی میان ۱۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

این رشته‌ها شامل آموزش، موضوعات مرتبط با ورزش، آناتومی و فیزیولوژی، داروسازی و فارماکولوژی، فلسفه، پزشکی و پرستاری می‌شود.

همچنین دانشگاه تورنتو در ۳۲ موضوع خاص، بین ۲۵ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. این موفقیت را تنها دانشگاه‌های هاروارد، کالیفرنیا، برکلی،استنفورد، کالیفرنیا، لس آنجلس، آکسفورد و دانشگاه کمبریج کسب کرده‌اند.

“مریک گرترلر”(Meric Gertler) رئیس دانشگاه تورنتو گفت: مایه خوشحالی است که می‌بینیم دانشگاه تورنتو به‌خاطر وسعت و عمق تخصص بی‌نظیرش در سه پردیس خود به‌طور مداوم شناخته می‌شود.

“تنها تعداد انگشت شماری از دانشگاه‌ها در جهان میزبان تعداد زیادی از رهبران در چنین رشته‌های گسترده‌ای هستند، و دانشمندان ما در دانشگاه تورنتو سزاوار این هستند که به جایگاه جهانی ما افتخار کنند.”

رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS بر اساس موضوع، عملکرد دانشگاه‌ها را در پنج زمینه گسترده – هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری، علوم زیستی و پزشکی، علوم طبیعی و علوم اجتماعی و مدیریت – و ۵۱ موضوع خاص تجزیه و تحلیل می‌کند.

این بر اساس نظرسنجی از دانشگاهیان (بیش از ۱۳۰ هزار نفر در سراسر جهان)، بازخورد کارفرما، استنادات تحقیقاتی در هر مقاله، شاخص H و شبکه تحقیقات بین‌المللی یعنی توانایی یک دانشگاه است.

به طور کلی، دانشگاه تورنتو در ۲۶ موضوع از ۴۸ موضوع که در سال ۲۰۲۲ منتشر شده، پیشرفت کرده یا جایگاه خود را حفظ کرده است.

پس از دانشگاه تورنتو که برترین عملکرد را در میان دانشگاه‌های کانادا داشته است، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل و دانشگاه آلبرتا بهترین عملکرد را میان دانشگاه‌های این کشور داشته‌اند.

اخبار مرتبط:
به ما گفتند زَنها در این منطقه باید فقط بزایند/ گزارشی از بارداری اجباری در روستاهای محروم
به ما گفتند زَنها در این منطقه باید فقط بزایند/ گزارشی از بارداری اجباری در روستاهای محروم

روزنامه اعتماد در گفت‌وگو با چند بهورز در روستاهای محروم از وضعیت فرزندآوری در این روستاها گزارشی تهیه کرده است.

سخنگوی قوه قضاییه: ساداتی‌نژاد فعلاً با قرار، آزاد است
سخنگوی قوه قضاییه: ساداتی‌نژاد فعلاً با قرار، آزاد است

سخنگوی قوه قضائیه از رد اعتراض وزیر سابق جهاد کشاورزی در پرونده واردات نهاده‌های دامی خبر داد و گفت: در پرونده چای دبش نامبرده احضار و تفهیم اتهام شده است.

خودکشی در اتوبان نواب / پلیس واکنشی نشان نداده
خودکشی در اتوبان نواب / پلیس واکنشی نشان نداده

ویدئو دلخراشی از خودکشی یک پسر جوان در بزرگراه نواب تهران امروز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است