کد خبر : 188096
انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۲۸ - 12:07
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

تا زمانی که توافقی صورت نگیرد اطلاعات نزد ما می‌ماند و احتمالاً حذف می‌شود

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت تا زمانی که توافقی صورت نگیرد اطلاعات نزد ما می‌ماند و احتمالاً حذف می‌شود.

تا زمانی که توافقی صورت نگیرد اطلاعات نزد ما می‌ماند و احتمالاً حذف می‌شود

به گزارش مدارا، «بهروز کمالوندی» معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با العالم درباره انتقال برخی تأسیسات هسته‌ای از مجموعه تسای کرج به نطنز گفت: برای توسعه و تولید ماشین‌های سانتریفیوژ، تأمین و امنیت برنامه‌های کلی داریم؛ از همین رو متأسفانه به دلیل عملیات تروریستی که علیه تسای کرج صورت گرفت مجبور به تشدید تدابیر امنیتی شدیم که بخش مهمی از این ماشین‌ها را جابه‌جا کردیم و باقی‌مانده را نیز به نطنز و اصفهان منتقل کردیم. به عبارت دیگر ماشین‌های تولید قطعات سانتریفیوژ به دلیل اهمیت بالایی که دارد به مکانی امن‌تر جابه‌جا شدند و اکنون نیز در حال کار می‌باشند.

وی با بیان اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دو مرحله نیز گزارش داده است گفت: نخست در زمان انتقال این دستگاه‌ها و دیگری در مرحله دوربین‌ها و شروع به کار آنها که با توجه به ابهاماتی که مطرح شده بود ما توضیحاتی ارائه دادیم که اقدامات صورت گرفته در چارچوب توافقات است و همین طور نظارت‌ها وجود دارد اما تا زمانی که توافقی صورت نگیرد اطلاعات نزد ما می‌ماند و احتمالاً حذف می‌شود.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره سفر گروسی به تهران و مذاکرات وین نیز اظهار داشت: مذاکرات را وزارت خارجه دنبال می‌کند. در بخشی از مذاکرات در یک یا دو ماه گذشته موضوع مسائل باقی مانده پادمانی هم مطرح بود که بنده سفر کردم و ملاقات‌هایی هم داشتیم در نهایت به چارچوبی رسیدیم تا موضوعات با سرعت حل و فصل شود که در راستای آن بیانیه‌ای ۴ بندی منتشر شد که سه بند آن اجرا شده در واقع اواسط اجرای بند سوم هستیم بعد از آن عملاً زمینه برای ارائه گزارش آژانس به شورای حکام در ماه ژوئن فراهم می‌شود، این در واقع زمان‌بندی بود که صورت گرفته و اصرار ما هم این بود تا قبل از ژوئن و زمان گزارش آژانس منتشر شود. انتظار ما این است اگر تفاهمی باشد عملاً نباید سؤالی در رابطه با مسائل گذاشته باقی بماند.

وی خاطرنشان کرد: مذاکره‌ای در رابطه با موضوعات فنی در حال حاضر نداریم اگر چه ممکن است بعضی مسائل کوچک باقی مانده باشد که در حال برطرف شدن است.

اخبار مرتبط:
نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد
نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای این که بتواند حوزه اقتصاد را سامان دهد از اشخاص و افرادی که سابقه عدم موفقیت در حوزه اقتصاد دارند استفاده نکند و آن‌ها را تکرار نکند.

حقیقت‌پور: جلیلی و حلقه جلیلیسم در ایران پایه‌گذار یک رفتار خشن توأم با دیکتاتوری هستند  / جلیلی پایه‌گذار حمله به همه سفارتخانه‌هاست
حقیقت‌پور: جلیلی و حلقه جلیلیسم در ایران پایه‌گذار یک رفتار خشن توأم با دیکتاتوری هستند / جلیلی پایه‌گذار حمله به همه سفارتخانه‌هاست

فعال سیاسی اصولگرا خطاب به سعید جلیلی می‌گوید: یک مقدار در حاشیه بنشین و خودت را درست کن، تو که نه نصایح بزرگان اصولگرا و نه نصایح جریان میانه‌روی اصولگرا را قبول داری و خودت را برتر می‌دانی.

آمریکا ماه گذشته به ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای‌اش هشدار داده است
آمریکا ماه گذشته به ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای‌اش هشدار داده است

اکسیوس به نقل از سه مقام آمریکایی که خواسته‌اند نامشان فاش نشود افزود: «ایالات متحده در این پیغام نگرانی جدی خود از فعالیتهای توسعه اتمی جمهوری اسلامی و تلاشهایش برای تولید سلاح هسته‌ای را ابراز کرده و خواستار توقف این اقدامات شده است.»

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است