نماینده نهاوند در مجلس:

باید به خاطر موفقیت های عبدالمالکی از او حمایت شود

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه پارلمان معتقد است: نه تنها نباید حجت‌الله عبدالمکی در لیسن تغییر مجلس قرار بگیرد، بلکه لازم است از وی برای موفقیت بیشتر در وزارت کار نیز حمایت جدی شود.

علیرضا شهبازی نماینده مردم نهاوند در پارلمان یازدهم در گفت‌وگو با سایت خبری مدارا در واکنش به برخی زمزه‌ها در خصوص احتمال استیضاح وزرای اقتصادی دولت، اظهار کرد: نباید به دولت انتقاد بی مورد داشت، اما واقعیت امر این است که دولت آقای رئیسی در برخی زمینه‌ها ضعیف است و باید چاره‌ای برای آن اندیشیده شود.

وی تأکید کرد: متاسفانه برخی از وزرا عملکرد قابل قبولی از خود به جا نگذاشته‌اند و افراد کم تجربه را نیز در حوزه کاری خود استفاده کرده‌اند.

انتقاد جدی از فاطمی امین

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه پارلمان با انتقاد از وزیر «صمت» گفت: متاسفانه وزارت صمت به دلیل استفاده از مدیران کم‌تجربه در صنعت خودرو عملکرد مطلوبی از خود به جا نگذاشته است.

دولتمردان حل مشکلات مردم را در دستورکار قرار دهند

شهبازی در پاسخ به این پرسش که آیا این احتمال وجود دارد که وکلای ملت از ابزار «استیضاح» در قبال وزرای کابینه سیزدهم استفاده کنند، اظهار کرد: امروز مسأله نمایندگان مجلس بحث استیضاح نیست، بلکه آنها توقع دارند وزرایی که باید رأی اعتماد بسیار قوی راهی دولت شده‌اند، تمام توان خود را برای حل مشکلات مردم به کار بگیرند.

نماینده مردم نهاوند در پارلمان یازدهم تصریح کرد: تمامی کارگزاران نظام تلاش می‌کنند تا دولت سیزدهم موفق شود، اما در مقابل این انتظار نیز وجود دارد که وزرا و مدیران دولتی به گونه‌ای عمل کنند که مسائلی همچون تورم، مشکل اجاره و مسکن و سایر حوزه‌ها نیز به زودی حل و فصل شود.

عبدالمکلی یک نیروی با تجربه است

وی در پاسخ به این پرسش که چرا در کنار وزرای اقتصادی دولت، برخی تلاش می‌کنند زمینه‌های استیضاح وزیر کار را نیز ایجاد کنند، بیان داشت: بنده به صورت مستقیم با آقای عبدالملکی ارتباط کاری داشته‌ام و ایشان را یک نیروی مطلوب و با تجربه می‌دانم.

شهبازی ادامه داد: بهتر است وزیر کار برای طرح جوانگرایی در وزارتخانه متبوع خود از جوانانی استفاده کند که تجربه کافی را نیز داشته باشند.

این نماینده پارلمان تصریح کرد: بنده کاملا مخالف استیضاح وزیر کار هستم و انتظار دارم تمامی نمایندگان و افراد با تجربه به ایشان کمک کنند تا در وزات مهم «کار، تعاون و رفاه اجتماعی» موفق شود.

دولتی‌ها آزمون و خطا نکنند

وی در پایان گفت: قطعا موفقیت دولت منجر به موفقیت مجلس شورای اسلامی و تمام حاکمیت جمهوری اسلامی خواهد شد. تنها انتظار نمایندگان پارلمان از دولتمردان این است که آزمون و خطا نکنند و مطالبات مردم در حوزه‌های مختلف را با قدرت پیگیری کنند.