رییس پلیس تهران بزرگ:

بعد از ماه رمضان زیست شبانه نداریم

رییس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه زیست شبانه بعد از ماه مبارک رمضان نداریم، گفت: برای زیست شبانه باید زیرساخت‌ها آماده و مقدمات آن فراهم شود. پلیس به عنوان متولی و مسئول برقراری امنیت تاکنون این موضوع را نپذیرفته و البته بحثی هم در این خصوص با ما نشده است.

به گزارش مدارا، سردار حسین رحیمی رییس پلیس پایتخت درباره تداوم فعالیت اصناف در نیمه شب و شکل‌گیری زیست شبانه بعد از ماه مبارک رمضان که از سوی برخی از اعضای شورای شهر مطرح شده است، گفت: ما چیزی به نام زیست شبانه نداریم و این موضوع را به اعضای شورای شهر هم می‌گویم.

وی ادامه داد: در گذشته مکرر این مطلب مطرح شده است، اگر قرار باشد زیست شبانه داشته باشیم، باید تمهیدات لازم برای آن اندیشیده شود.

رییس پلیس پایتخت گفت: ما از قبل برای ماه رمضان پیش‌بینی‌های لازم را انجام می‌دهیم و تلاش ما در این ماه مضاعف می‌شود و همکاران ما هم آن را می‌پذیرند، در مجموع برای زیست شبانه باید زیرساخت‌ها آماده و مقدمات آن فراهم شود.

وی با بیان اینکه زیست شبانه بعد از ماه مبارک رمضان نداریم، ادامه داد: پلیس به عنوان متولی و مسئول برقراری امنیت تاکنون این موضوع را نپذیرفته و البته بحثی هم در این خصوص با ما نشده است.

رییس پلیس تهران بزرگ در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره سرقت از تابلوها و پل‌های شهری گفت: متاسفانه این وسایل توسط معتادان متجاهر، سارقان حرفه‌ای و برخی از پیمانکاران شهری دزدیده می‌شود و فقط توسط یک گروه خاص یا یک قشر خاص سرقت نمی‌شود.

وی ادامه داد: همه گشت‌های پلیس مانند یگان امداد، پلیس راهنمایی و رانندگی و گشت‌های انتظامی با چشم بیدار و هوشیار گشت‌زنی کرده و مراقبت می‌کنند و افرادی که اقدام به این کار را می‌کنند شناسایی و دستگیر می‌کنند. تاکنون نیز افراد زیادی در همین خصوص دستگیر شده‌اند.