کد خبر : 187108
انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - 12:40
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

رفتار عجیب واتس‌آپ و اینستاگرام با نمایندگان/ مجلسی‌ها صیانت شدند؟

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس یازدهم از یک اتفاق عجیب در سطح گسترده در بین نمایندگان مجلس یازدهم خبر داد.

رفتار عجیب واتس‌آپ و اینستاگرام با نمایندگان/ مجلسی‌ها صیانت شدند؟

به گزارش مدارا، پس از ان که در اسفند ماه سال گذشته خبر مسدود شدن واتس اپ ۱۰ نماینده مجلس یازدهم منتشر شده بود، محمدعلی محسنی بند پی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت و گو با جمهوریت خبر داد که در طی هفته های گذشته و روزهای اخیر ، واتس اپ و اینستاگرام تعداد زیادی از نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی مسدود شده است.

محسنی بندپی در اینباره گفت:من همواره تنها یک خط موبایل داشتم و آن خط موبایل به نام خودم بود و از اساس کسانی که چند خط موبایل داشتند را سرزنش می کردم که این کارها زمانبر است و ما باید زمان خود را برای امور نمایندگی متمرکز و صرف کنیم.

وی ادامه داد: چند هفته پیش واتس اپ من که روی همان خط اصلی موبایل بود، بدون هیچ اطلاع قبلی مسدود شد در حالی که من از خطوط قرمز این اپلیکیشن ها عبور نکرده بود و کل کاری که با اکانت واتس اپ انجام می شد محدود به ارتباط با موکلین و رسیدگی به مشکلات مردم بود.
مسدود ساختن اکانت اینستاگرام به خاطر عکس های شهید سلیمانی یا عکس با فرماندهان سپاه بود

نماینده مجلس یازدهم درباره مسدود شدن حساب های کاربری اینستاگرام گفت: اینستاگرام با انتشار عکس های مربوط به شهید سلیمانی یا عکس هایی با فرماندهان سپاه برخورد و احتمالا حساب نمایندگان مجلس را بر این اساس مسدود کرده است.

وی خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی با چهره های مختلف نظام در رده های کشوری و لشکری در ارتباط هستند و طبیعی بود که در یک عکس نماینده یا مسئول دولتی این چهره ها نیز حضور داشته باشند و اینستاگرام نیز با رویکرد خودش با این مساله به صورت حذفی برخورد کند اما در مورد واتس اپ حتی چنین توجیه و بهانه غیرمنطقی نیز وجود نداشت.
با پشتیبانی واتس اپ مکاتبه کردم اما به جایی نرسید

محسنی بندپی درباره پیگیری برای بازیابی اکانت واتس اپ خود گفت: من با پشتیبانی واتس اپ ارتباط برقرار کردم و توضیح دادم که اشتباهی رخ داده و واتس اپ من بی دلیل مسدود شده است، آن ها نیز پاسخ دادند که سه روز کاری تا یک هفته زمان می برد که این مساله بررسی شود.

وی ادامه داد: دوستان در وزارت ارتباطات نیز گفتند این مساله را پیگیری می کنند اما واتس‌اپ هیچ پاسخ روشنی به این مساله نداد و نتیجه ای از مکاتبات نگرفتیم.
وزارت ارتباطات در طی یک دهه گذشته کوتاهی زیادی کرده است

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس یازدهم با بیان این که حجم وسیعی از مردم ایران از این اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند، گفت: بیش از یک دهه است که جمعیت زیادی از ما ایرانیان از این اپلیکیشن‌ها استفاده می کنیم اما متاسفانه هنوز یک نمونه داخلی موفق هم نداریم که هم کارایی و هم اعتماد مردم را جلب کرده باشد .

محسنی بندپی همچنین خاطر نشان کرد: چرا باید ارتباطات ما در دست اپلیکیشن های خارجی باشد و یک نمونه داخلی موفق در این زمینه نداشته باشیم .

وی همچنین گفت: این رفتار سیاسی با نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی نشان می دهد آن ها نقطه های وابسته را به خوبی شناسایی می کنند و سعی در مختل کردن هر امری در داخل کشور از فروش نفت تا ارتباط در این اپلیکیشن ها را دارند.

اخبار مرتبط:
پورمحمدی: در ماجرای جنگ اوکراین، هم هزینه کردیم و هم تحریم شدیم
پورمحمدی: در ماجرای جنگ اوکراین، هم هزینه کردیم و هم تحریم شدیم

مصطفی پورمحمدی، کاندیدای ریاست‌جمهوری: در اتفاقات اوکراین ما بیشترین هزینه را دادیم اما از مزایای آن استفاده نکردیم.

نمازی: این درست نیست به علت حادثه هلیکوپتر، عملکرد رئیسی را سفید نشان دهیم / ماموریت دو کاندیدای پوششی، کوبیدن پزشکیان و حمله به پورمحمدی است
نمازی: این درست نیست به علت حادثه هلیکوپتر، عملکرد رئیسی را سفید نشان دهیم / ماموریت دو کاندیدای پوششی، کوبیدن پزشکیان و حمله به پورمحمدی است

عضو حزب کارگزاران گفت: مگر آقای رئیسی وعده نداد که سالی یک میلیون شغل ایجاد کند و سالی یک میلیون مسکن بسازد؟ مگر آقای رئیسی وعده تورم تک رقمی را نداد؟ کدام یک از وعده‌های ایشان عملی شده است؟ اینکه بگوییم چون حادثه برای ایشان رخ داده و بخواهیم سیاهی را سفید کنیم درست نبود. بنابراین عیب این مناظره عدم رقابتی بودن آن است.

کنایه سعید جلیلی به قالیباف I ببینید
کنایه سعید جلیلی به قالیباف I ببینید

صفحه توییتر جلیلی فیلمی از سعید جلیلی منتشر کرده است که در آن جلیلی با کنایه از ساخت دریاچه مصنوعی در تهران انتقاد می‌کند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است