شهید صیاد شیرازی برای خدا فرماندهی می‌کرد

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: شهید صیاد شیرازی غیر خدا را از کشور وجود خود بیرون کرد و تمام انگیزه های خود را در راه خدا به کار می برد، برای خدا می جنگید و برای خدا خدمت، فرماندهی و فرمانبری می کرد.

به گزارش مدارا، حجت‌الاسلام عباس عباس محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در حاشیه مراسم بیست و سومین سالروز شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی در بهشت زهرا(س) در جمع خبرنگاران در مورد جایگاه این شهید والامقام، گفت: ما موظف هستیم یاد شهدا را همواره زنده نگه داریم، اگر این کار را نکنیم حتما کیفر آن را خواهیم دید.

وی افزود: هر ملتی که بتواند قهرمانان ملی خود را بزرگ بدارد، روز به روز بر عظمت آن ملت افزوده می شود. شهید صیاد شیرازی یکی از بزرگ قهرمانان این ملت است و حق بسیاری به گردن ما دارد و ما موظفیم هر ساله این مراسم را بزرگ و گرامی بداریم و تجلیل و تکریم بکنیم و به عنوان ارائه یک الگوی اخلاص از این شهید به جامعه معرفی کنیم.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش همچنین گفت: شهید صیاد یک الگوی جامع شهادت و ولایتمداری به نسل جدید است که امسال نیز با برگزاری مراسم‌ها و برنامه‌های مختلفی در سطح کشور یاد و نام این شهید والامقام را گرامی می‌داریم تا این الگوی جهاد و شهادت را به نسل جوان بهتر منتقل کنیم.

وی در مورد اینکه شهید صیاد چه الگویی را به جامعه معرفی می کند، اظهار کرد: شهید صیاد خدایی بود و جز به خدا فکر نمی کرد و تمام انگیزه های خود را در راه خدا به کار می برد، برای خدا می‌جنگید و برای خدا خدمت، فرماندهی و فرمانبری می‌کرد. شهید صیاد غیر خدا را از کشور وجود خود بیرون کرده بود

نماینده ولی فقیه در ارتش در مورد مهم‌ترین پیام شهید صیاد برای جامعه امروز اظهار کرد: شهید صیاد به جامعه امروز می گوید با اخلاص باشید، مهم‌ترین پیام شهید صیاد این است که مخلصانه در راه خدا جهاد کنید و یقین بدانید که پیروزی از آن شماست، همچنان که این شهید مخلصانه برای خدا جنگید و مخلصانه به آنچه که فکر می‌کرد رسید.