کد خبر : 186991
انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - 15:55
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

انتقاد تند معاون اول رییس جمهور از سرعت توسعه صنعتی کشور

هفتمین جلسه کمیته علمی طرح تدوین نقشه راهبردی صنعتی کشور و ارتقاء تولید داخل، ظهر امروز(شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

انتقاد تند معاون اول رییس جمهور از سرعت توسعه صنعتی کشور

به گزارش مدارا، محمد مخبر در این جلسه با اشاره به ضعف ها و کاستی های موجود در صنعت کشور گفت: لازم است نقشه راه و طرحی جامع برای توسعه تمامی ابعاد صنعت کشور تدوین شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به گزارش های ارائه شده در جلسه تصریح کرد: نقشه راه توسعه صنعت کشور باید به گونه ای تدوین شود که اکثریت صاحب نظران عرصه صنعت در خصوص آن اتفاق نظر داشته باشند تا شاهد مشارکت عمومی و همگرایی برای اجرای این نقشه راه باشیم.

وی با یادآوری اینکه برخی کشورها مسیر توسعه صنعتی را همزمان با ایران آغاز کردند اما امروز از ما جلوتر هستند، خاطر نشان کرد: به دلیل عدم توجه به ظرفیت های کشور و برنامه ریزی های ناقص و بعضا اشتباه ، مسیر توسعه صنعتی کشور از سرعت کافی برخوردار نیست که لازم است با اصلاح مسیرهای گذشته ، نقشه راهی دقیق و درست را در پیش بگیریم.

مخبر با اشاره به نامگذاری سال جدید تحت عنوان «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین» از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با این نامگذاری، یکی از حیاتی ترین نیازهای کشور را مورد تاکید قرار دادند تا تمرکز دستگاه ها و نهادهای مختلف بر این موضوعات مهم معطوف شود.

معاون اول رییس جمهور افزود: باید راهبردها، چارچوب ها و سیاست های مشخصی برای توسعه صنعتی کشور در اختیار داشته باشیم تا تمامی صنایع مختلف کشور براساس یک سند مشخص و متقن در مسیر توسعه حرکت کنند.

در این جلسه عادل آذر مشاور رییس جمهور و رییس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی گزارشی از طرح تدوین نقشه راهبردی صنعتی و ارتقاء تولید داخل ارائه کرد.

در این گزارش به ریشه های تاریخی واگرایی اقتصاد ایران اشاره شد و توضیحاتی نیز در خصوص مطالعه تطبیقی کشورهای منتخب و سیاست ها و استراتژی صنعتی این کشورها طی دهه های اخیر مطرح شد.

در این جلسه همچنین بر اهمیت توسعه همگرایی و سرمایه گذاری مشترک در صنعت کشور تاکید شد و موضوع زنجیره ارزش جهانی به عنوان یکی از مهمترین محورهای توسعه صنعتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط:
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر با اشاره مطالبات مردم استان خوزستان و ضرورت رسیدگی مسئولان به وضعیت شهر اظهار کرد: برخی از مناطق ما با مشکل فاضلاب و آسفالت و... روبرو هستند؛ بنابراین رسیدگی و رفع این مشکلات از سوی مسئولان ضروری است.

امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد
امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد

رسول فلاحتی، امام جمعه رشت: مردم باید به کسی رای دهند که دلسوز مردم بوده و خود را در انقلاب اسلامی ثابت کرده باشد، اهل سیاسی کاری و جناح بازی نباشد و مسیری مقدس انقلاب اسلامی را بپیماید و از رهبری اطاعت محض داشته باشد؛ انتخاب خواهند کرد.

امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم
امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم

آیت‌الله اعرافی گفت: در گذشته تجربه فتنه‌ای پس از برگزاری انتخابات داریم که به قانون تمکین نشده است.باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم. در گذشته برخی‌ها تن به قانون ندادند و انتظار می‌رود از نامزدها، ستادها و طرفداران که پایبند به اخلاق و قانون باشند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است