کد خبر : 186969
انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - 14:01
دسته‌بندی : اجتماعی، اخبار ویژه
چاپ

هشدار جدی عضو شورای شهر تهران درباره سلامت مردم

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با انتقاد از کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران گفت: سوالی که ما و شهروندان از کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران داریم این است که شهر تهران باید در چه وضعیتی قرار گیرد تا اقدامی صورت گیرد؟

هشدار جدی عضو شورای شهر تهران درباره سلامت مردم

سوده نجفی در مورد وضعیت هوای تهران گفت: شهر تهران طی دیروز و امروز در وضعیت قرمز آلودگی هوا قرار گرفته که بر اساس اعلام میزان آلودگی از سوی شرکت کنترل کیفیت هوا و مقایسه آلودگی هوای پایتخت با سایر شهرهای بزرگ نشان دهنده این بود که تهران آلوده‌ترین شهر جهان شده است.

او ادامه داد: در چنین شرایطی آنچه که شهروندان تهران از دولت و مسئولان شهر تهران تقاضا دارند تعطیلی مدارس و ادارات بود که در جلسه شب گذشته کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران به تصویب نرسید و سوالی که ما و شهروندان از کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران داریم این است که شهر تهران باید در چه وضعیتی قرار گیرد تا اقدامی صورت گیرد؟

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه انتظار می‌رفت حداقل یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران نیز به جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران دعوت می‌شد تا نقطه نظرات و دغدغه‌های نمایندگان شهروندان تهران در پارلمان محلی را بیان کند، تصریح کرد: مشکلات شهر تهران عزم ملی و همگانی می‌طلبد و انتظار داریم برای حل چالش‌های مهم پایتخت همچون آلودگی هوا راه حل مناسب ارائه شود. باید بر اساس قانون هوای پاک همه دستگاه‌ها و ارگان‌های مشخص شده در قانون به وظایف خود عمل کنند. هوای پاک حق شهروندان بوده و وظیفه متولیان تحقق آن است.

نجفی ادامه داد: همه مسولان مربوطه در خصوص جان مردم مسول هستند و این میزان از آلودگی هوای تهران در طول روزهای مختلف سال قطعا جان و سلامت شهروندان را به خطر می اندازد و می‌تواند موجب مرگ و میر هزاران نفر شود.

اخبار مرتبط:
مشمولان بالای ۳۵ سال سن و حداقل دارای ۲ فرزند و غیرغایب از خدمت سربازی معاف شدند
مشمولان بالای ۳۵ سال سن و حداقل دارای ۲ فرزند و غیرغایب از خدمت سربازی معاف شدند

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام، معافیت مشمولان با حداقل ۳۵ سال سن و داری حداقل دو فرزند را تایید کرد.

حکم اعدام ‎توماج صالحی نقض شد
حکم اعدام ‎توماج صالحی نقض شد

با اعلام امیر رئیسیان (وکیل توماج صالحی) حکم اعدام این خواننده رپ نقض شد.

پلیس ۴ نفر را به دلیل تخلف و دستکاری در نظرسنجی‌های انتخاباتی احضار کرد
پلیس ۴ نفر را به دلیل تخلف و دستکاری در نظرسنجی‌های انتخاباتی احضار کرد

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و احضار چهار نفر درخصوص انتشار نظرسنجی های آنلاین دروغین و جعلی خبر داد و گفت این افراد با سوءاستفاده از قابلیت‌های ربات‌های مجازی نتیجه نظرسنجی‌ها را تغییر می‌دادند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است