هوای تهران قابل قبول شد

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با توجه به وزش باد موثر و پراکندگی آلاینده‌ها، کیفیت هوای تهران امروز (۱۷ فروردین ماه) در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار گرفته است.

به گزارش مدارا، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، صبح امروز (۱۷ فروردین ماه) با توجه به وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته، وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق برقرار شده است، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی در برخی مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل می‌کند. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق خواهد شد.

وزش باد مؤثر تا صبح روز پنجشنبه (۱۸ فروردین ماه) برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت، با این‌حال افزایش ترافیک صبحگاهی می‌تواند در برخی مناطق پرتردد سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا شود.

شکل‌گیری تدریجی ناپایداری جوی همراه با احتمال وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات بعدازظهر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم می‌کند همچنین با تداوم این شرایط جوی، رشد ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده تا شامگاه پنجشنبه، کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق را در پی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۴ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.