واکنش عجیب ایران نسبت به برخورد خشونت‌آمیز پلیس دانمارک با بانوی ایرانی

سفارت کشورمان در دانمارک نسبت به برخورد خشن و توهین آمیز پلیس دانمارک با بانوی ایرانی واکنش نشان داد.

به گزارش مدارا، روز پنجشنبه تصاویر و فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که در آنها گروهی از ماموران پلیس مهاجرت دانمارک  برای اجرای حکم طرد یک بانوی پناهجوی ایرانی، اقدام به ضرب و شتم او در مقابل کودکانش کرده و در یک اقدام غیر انسانی برای آرام نمودن و انتقال او به فرودگاه به وی داروی بیهوشی تزریق کرده اند.

به گزارش ایلنا، در پی تایید این اقدام تحریک آمیز و خشونت بار پلیس دانمارک، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کپنهاگ با ارسال یادداشت رسمی نسبت به چنین اقدام غیرانسانی اعتراض کرد. در همین ارتباط خانم نادی پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در دانمارک روز جمعه با مسئولین  وزارت خارجه و وزارت مهاجرت و همگرایی دانمارک ملاقات و مراتب اعتراض دولت ایران را اعلام نمود.

سفیر با اشاره به این موضوع که چنین رفتاری موجب ناخرسندی مردم و مقامات جمهوری اسلامی ایران شده است از مسولان دانمارکی خواست که با خاطیان برخورد و بابت این رفتار عذرخواهی شود. سفیر جمهوری اسلامی ایران در دانمارک با استفاده از فرصت موارد دیگر نقض حقوق بشر و  آثار منفی چنین رفتارهایی را بر روابط دو کشور یادآور شد. وی همچنین خواستار پاسخ سریع طرف دانمارکی نسبت به یادداشت های ارسالی آن نمایندگی در این موارد شد.

لازم به ذکر است براساس اخبار منتشر شده در باره این رفتار پلیس دانمارک، مجلس این کشور روز پنجشنبه وزیر مهاجرت و همگرایی این کشور را فراخوانده و درباره رفتار این ماموران توضیح خواسته است. در حال حاضر این خانم ایرانی آزاد و به خانواده خود پیوسته است.