کد خبر : 185982
انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۱۳ - 00:39
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

اطلاعیه زندان‌ کرمانشاه درباره اقدام «سهیلا حجاب»

اداره‌کل زندان‌های استان کرمانشاه، ادعای یکی از زندانیان امنیتی و "پرحاشیه" این استان، مبنی بر عدم برخورداری از مرخصی درمانی را تکذیب و بر سوءاستفاده رسانه‌های فارسی‌زبان خارجی درجهت تشویش اذهان عمومی تأکید کرد.

اطلاعیه زندان‌ کرمانشاه درباره اقدام «سهیلا حجاب»

به گزارش مدارا، در پی حواشی رسانه‌ای ایجاد شده پیرامون خبر کذب اعتصاب غذای یکی از محکومین امنیتی این زندان به نام «سهیلا حجاب» و تلاش دروغین رسانه‌های همسو برای شایعه‌پراکنی درجهت نامساعد بودن حال جسمی وی، این اداره‌کل به اطلاع می‌رساند؛

«نامبرده براساس حکم مرجع قضایی دوران محکومیت خود را در زندان کرمانشاه سپری می‌کند و در این مدت به کرّات به‌دلیل درخواست‌های غیرقانونی ازجمله مرخصی‌های بی‌ضابطه، در تلاش است با اقدامات تحریک‌آمیز و تسری آن به فضای رسانه‌ای، از امتیازات قانونی، سوءاستفاد نماید که در جدیدترین مورد نیز مدعی اعتصاب غذا شده تا مراجع را وادار به کسب مرخصی نماید.

در این راستا و برخلاف اخبار رسانه‌های معاند که تیتر «وخیم شدن وضعیت جسمی» وی را به دلیل «محرومیت از خدمات درمانی» ناشی از «اعتصاب غذا، دوختن لب‌ها و غیره» عنوان کرده‌اند؛ به اطلاع می‌رساند که این خبر، صرفا سوگیری‌های رسانه‌ای توام با جوسازی نامبرده درجهت فشار برای اخذ مرخصی‌های معمول است و این درحالی می‌باشد که مرجع قضایی بدلیل جرائم مندرج در پرونده وی، فعلا تجویز چنین درخواستی را منع کرده است.

در این اطلاعیه آمده است خدمات درمانی در تمام مراکز تأمینی و تربیتی به هر زندانی با هرجرمی ارائه می شود و دسترسی همیشگی آنان به کادر درمانی مهیاست.

متعاقبا هرگونه فضاسازی رسانه‌ای یا ادعای نامبرده درخصوص ممنوعیت ملاقات یا ضرب‌وشتم و رفتار خلاف موازین قانونی و شرعی با زندانیان کذب محض است.

گفتنی است ادعای «عدم برخورداری از حق مرخصی درمانی» سوژه تکراری و نخ‌نمایی است که بارها به شکل غیرواقع توسط محکومین امنیتی مطرح و توسط رسانه‌های فارسی‌زبان خارجی برای جوسازی و تشویش اذهان عمومی منتشر شده است.

اخبار مرتبط:
محمد درویش: ۸% مُرده‌زایی جنین در کشور به دلیل آلودگی هواست / آلودگی هوا باعث افزایش سکته‌های قلبی شده
محمد درویش: ۸% مُرده‌زایی جنین در کشور به دلیل آلودگی هواست / آلودگی هوا باعث افزایش سکته‌های قلبی شده

فعال و کارشناس حوزه محیط زیست: همین الان اعلام شده که 8 درصد مرده‌زایی جنین در کشور به دلیل تاثیر مستقیم آلودگی هواست. ما یکی از بالاترین نرخ‌های مرده‌زایی جنین را داریم. از آن سو دولت و حکومت مردم را به زاد و ولد تشویق می‌کنند و از سوی دیگر به دلیل آلودگی هوا زوج‌هایی که با دشواری بچه‌دار می‌شوند، جنین را به دلیل آلودگی هوا از دست می‌دهند که این خود باعث افسردگی و خسارت‌های روانی می‌شود.

۶ماه پس از انتشار یک فیلم غیراخلاقی؛ رضا ثقتی بازداشت شد
۶ماه پس از انتشار یک فیلم غیراخلاقی؛ رضا ثقتی بازداشت شد

چندی پیش انتشار یک فیلم (لواط رضا ثقتی مدیر کل ارشاد گیلان) در فضای مجازی حواشی بسیاری را به همراه داشت. پس از انتشار این فیلم غیراخلاقی که از یک مقام مسئول و فرد دیگری به ثبت رسیده و منتشر شده بود تحقیقات قضایی پرونده شروع شد.

جزئیات جدید از قتل داریوش مهرجویی و همسرش
جزئیات جدید از قتل داریوش مهرجویی و همسرش

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت که با توجه به دستور رئیس قوه قضاییه در کمتر از دو ماه پس از وقوع قتل مرحوم مهرجویی و همسر وی، کیفرخواست چهار متهم پرونده صادر و جهت رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان البرز ارجاع شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است