کد خبر : 184906
انتشار : ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ - 13:00
چاپ

انگلیس به دنبال آزادی کدام زندانی‌ها در ایران است؟

وزیر امور خارجه انگلیس در گفت‌وگویی بیان کرد، دولت این کشور پرداخت بدهی چندین ساله انگلیس به ایران بابت یک قرارداد خرید تانک‌های چیفتن، همچنین آزادسازی زندانیان دوتابعیتی در ایران را در اولویت قرار داده است

انگلیس به دنبال آزادی کدام زندانی‌ها در ایران است؟

به گزارش مدارا از شبکه اسکای نیوز، لیز تراس، وزیر امور خارجه انگلیس در گفت‌وگویی با این شبکه درباره زندانیان دو تابعیتی ایرانی-انگلیسی که به اتهامات امنیتی دوران محکومیت‌شان را در ایران به سر می‌برند، گفت: ما سخت در تلاشیم و به عنوان وزیر امور خارجه، آزادی نازنین زاغری، انوشه آشوری و مراد طاهباز را که همگی در ایران زندانی هستند را در اولویت قرار داده‌ایم.

تراس ادامه داد: ما همچنین پرداخت بدهی ایران را در اولویت قرار داده‌ایم اما بیشتر از این چیزی نمی‌توانم بگویم.

او درباره این بدهی گفت: این یک بدهی قانونی است که ما باید به ایران پرداخت کنیم و دنبال راه پرداخت آن هستیم.

وزیر امور خارجه انگلیس در پاسخ به این که با توجه به تحریم‌های ایران، پرداخت این بدهی چگونه انجام خواهد شد، بیان کرد: نمی‌توانم وارد جزئیات شوم اما دنبال روش‌های پرداخت آن هستیم و به وضوح گفته‌ایم این بدهی، یک بدهی قانونی است که انگلیس به ایران بدهکار است.

به گزارش ایسنا، بدهی ۴۰۰ میلیون پوندی انگلیس به ایران مربوط به یک قرارداد خرید تانک‌های چیفتن، پیش از انقلاب اسلامی است که هنوز پرداخت نشده است.

اخبار مرتبط:
نماینده مجلس: همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد روسیه نمی‌گذاریم
نماینده مجلس: همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد روسیه نمی‌گذاریم

مالکی گفت: روس‌ها سیاست خودشان را دارند ما هم بنا نداریم همه تخم مرغ‌هایمان را در سبد روس‌ها قرار دهیم به هر حال روابط راهبردی با هم داریم و روس‌ها هم به نوعی ملاحظات خودشان را نسبت به اسرائیل دارند، زیرا روابطشان از قدیم بوده است، ولی جنایاتی که اخیرا اسرائیل انجام داد، قطعاً روس‌ها را مانند سایر کشور‌ها از جمله کشور‌های اروپایی عصبانی کرد.

محمدرضا باهنر: پنج گروه در جبهه اصولگرایی آماده ارائه لیست انتخاباتی هَستند
محمدرضا باهنر: پنج گروه در جبهه اصولگرایی آماده ارائه لیست انتخاباتی هَستند

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: درحال حاضر اصولگرایان به دنبال ایجاد وفاق هستند، پنج گروه در جبهه اصولگرایی آمادگی خود برای حضور و ارائه لیست در انتخابات را اعلام کرده اند.

حجت‌الاسلام امیری‌فر: هرکجا پول باشد جبهه پایداری هم هست
حجت‌الاسلام امیری‌فر: هرکجا پول باشد جبهه پایداری هم هست

عباس امیری فر، فعال سیاسی اصولگرا و از مسئولان دولت احمدی نژاد گفت: ارتباط آقای محصولی با احمدی نژاد و مشایی خیلی تنگاتنگ بود. طبق گفته‌ها در اردبیل به کار اقتصادی وارد شده بود. آن خانه آنچنانی که کنار سفارت عربستان دارد یا خانه‌ای که مقابل خانه آقای هدایتی دارد هم مورد توجه است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است