هوای تهران در شرایط قابل قبول

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۲۲ اسفندماه) با حاکمیت ناپایداری جوی و بارش پراکنده غلظت آلاینده‌ها کاهش می‌یابد و کیفیت هوای تهران در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار می‌گیرد.

به گزارش مدارا، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبحگاه امروز (۲۲ اسفندماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار می‌گیرد که ناشی از شرایط ناپایدار جوی، وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

کاهش نسبی تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند. به‌تدریج با افزایش تندی باد تا اواخر وقت یکشنبه، کاهش غلظت ذرات معلق برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق مورد انتظار است.

صبح روز دوشنبه (۲۳ اسفندماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها است. تقویت ناپایداری جوی و احتمال بارش پراکنده و وزش باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل می‌کند.

با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی دوشنبه از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۸ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.