کد خبر : 184324
انتشار : ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ - 17:04
دسته‌بندی : سیاسی، اخبار ویژه
چاپ

ارسال لایحه بودجه ۱۴۰۱ به مجلس؛ تا اواسط هفته

سخنگوی شورای نگهبان گفت: اعضای شورا در حال بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ هستند و تلاش داریم تا اواسط این هفته، لایحه بودجه به مجلس ارسال شود.

ارسال لایحه بودجه ۱۴۰۱ به مجلس؛ تا اواسط هفته

به گزارش مدارا، هادی طحان‌نظیف در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما، افزود: ماده واحده و تبصره لایحه بودجه چند روز قبل به شورا ارسال شد و اعضا نیز در نوبت‌های صبح، عصر و شب به صورت جامع و دقیق در حال بررسی آن هستند.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: البته هنوز جداول لایحه بودجه به شورا ارسال نشده و تاکید ما این است که نمایندگان آن را زودتر ارسال کنند، چرا که در پیوست‌هایی از جداول، معمولا مواردی وجود دارد که باید با شرع و قانون اساسی منطبق شود.

طحان‌نظیف ادامه داد: طبق قانون، شورای نگهبان برای بررسی لایحه بودجه ۱۰ روز فرصت دارد و حتی امکان تمدید این ۱۰ روز نیز وجود دارد، اما اگر این مدت را در نظر بگیریم این بررسی به سال آینده کشیده می‌شود، بنابراین همه اعضا با پشتوانه پژوهشکده شورا تلاش می‌کنند، در سریع‌ترین زمان ممکن لایحه بودجه ۱۴۰۱ را به مجلس تقدیم کنند، به ویژه اینکه ممکن است برای بررسی رفع ابهامات و ایرادات، رفت و برگشتی بین مجلس و شورا وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اعرافی عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: اگرچه لایحه بودجه ۱۴۰۱، را براساس تطبیق شرع و قانون اساسی بررسی می‌کنیم، اما در مجموع فرآیند بررسی در مسیر مصالح عامه است.

اعرافی افزود: برای فرآیند بودجه‌نویسی اقدامات مناسبی صورت گرفته است، اما در عین حال معتقدیم کار اصلی باید روی اصلاح ساختار بودجه از سوی دولت و مجلس باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی دیگر عضو حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به تلاش اعضای شورا برای بررسی دقیق و سریع لایحه بودجه و ارسال آن به مجلس گفت: با اینکه زمان مهم است، اما اعضا هیچ چیز را فدای دقت نمی‌کنند.

وی بیان کرد: بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ علاوه بر مبتنی بودن بر شرع قانون اساسی، نباید خروجی آن فشار بیشتر روی مردم باشد.

اخبار مرتبط:
دستور سرلشگر باقری برای بررسی علل سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور
دستور سرلشگر باقری برای بررسی علل سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور

رئیس ستادکل نیروهای مسلح هیئت عالی رتبه‌ای به ریاست سردار عبدالهی را مامور بررسی ابعاد و علل موضوع سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور کرد که در محل وقوع حادثه در آذربایجان‌شرقی حاضر شده‌اند.

گمانه‌ها در مورد زمان بندی انتخاب رئیس جمهور جدید چه می‌گوید؟
گمانه‌ها در مورد زمان بندی انتخاب رئیس جمهور جدید چه می‌گوید؟

پس از حادثه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور و شهادت سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه وی، گمانه‌زنی‌ها در خصوص زمان برگزاری انتخابات جدید ریاست جمهوری شده است.

دادستان کل کشور: در پی شهادت رئیسی با افرادی که در فضای مجازی نشر اکاذیب و توهین می‌کنند برخورد سریع و بازدارنده صورت گیرد
دادستان کل کشور: در پی شهادت رئیسی با افرادی که در فضای مجازی نشر اکاذیب و توهین می‌کنند برخورد سریع و بازدارنده صورت گیرد

دادستان کل کشور در پی شهادت رئیسی و همراهان ایشان و به منظور برخورد قاطعانه و فوری با تشویش‌کنندگان امنیت روانی جامعه در بخشنامه‌ای بر برخورد بازدارنده با منتشرکنندگان محتوای خلاف واقع تاکید کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است