کد خبر : 184254
انتشار : ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ - 08:46
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

کیهان: آمریکا کارشکنی علیه مذاکرات را گردن روسیه می اندازد

کیهان در باره مذاکرات برجام نوشت: امریکا از یک طرف، از برآورده کردن توقعات مهم ایران در زمینه لغو ساختاری تحریم‌ها و ارائه تضمین معتبر طفره می‌رود؛ از طرف دیگر، همین کارشکنی خود در وین را پای روسیه می‌نویسد تا رسانه‌های غربگرا علیه تیم مذاکره‌کننده ایران فضاسازی کنند و به کوتاه آمدن از کف مطالبات خود وادار سازند.

کیهان: آمریکا کارشکنی علیه مذاکرات را گردن روسیه می اندازد

به گزارش مدارا، کیهان در باره مذاکرات برجام نوشت: امریکا از یک طرف، از برآورده کردن توقعات مهم ایران در زمینه لغو ساختاری تحریم‌ها و ارائه تضمین معتبر طفره می‌رود؛ از طرف دیگر، همین کارشکنی خود در وین را پای روسیه می‌نویسد تا رسانه‌های غربگرا علیه تیم مذاکره‌کننده ایران فضاسازی کنند و به کوتاه آمدن از کف مطالبات خود وادار سازند.

 

در شرایطی که گفته می‌شود آمریکا برخی مطالبات مبنایی طرف ایرانی را نپذیرفته، ما نباید اسیر عملیات موازی واشنگتن در میدان دیپلماسی و میدان رسانه شویم. نباید در این مصاف راهبردی، فریب رفتارهای تاکتیکی آمریکا را خورد. ایران حالا دست برتر را در مذاکرات دارد.

 

آمریکا اگر صداقت دارد، باید لغو تحریم‌ها به شکلی که مانع انتفاع اقتصادی پایدار ایران نشود، راستی آزمایی، و ارائه تضمین معتبر را بپذیرد؛ تنها در این صورت توافق در دسترس است و به سرعت می‌توان توافق کرد. دولت بایدن باید توسل به عملیات روانی و خدعه‌های دیپلماتیک را کنار بگذارد؛ رویکردی که اتفاقا بی‌ارادگی کاخ سفید برای توافق را نشان می‌دهد و ایران را بدبین‌تر و محتاط‌تر می‌کند.

 

 

اخبار مرتبط:
عضو شورای شهر تهران: ممکن است سقوط بالگرد رئیس جمهور سانحه نبوده باشد
عضو شورای شهر تهران: ممکن است سقوط بالگرد رئیس جمهور سانحه نبوده باشد

آقامیری عضو شورا شهر تهران: سؤالاتی مطرح می شود که این حادثه را از حادثه عادی خارج می‌کند و این موضوع مطرح شده که ممکن است این اتفاق، سانحه نبوده باشد. لذا نیروهای امنیتی و نظامی این موضوع را بررسی کنند و گزارشات خود را ارائه دهند.

قالیباف تا ۶ خرداد مسئولیت ریاست قوه مقننه را بر عهده دارد
قالیباف تا ۶ خرداد مسئولیت ریاست قوه مقننه را بر عهده دارد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: براساس قانون، رئیس مجلس یازدهم تا ۶ خرداد یعنی تا قبل از آغاز افتتاحیه مجلس دوازدهم مسئولیت ریاست مجلس را بر عهده دارد.

ایران پسا رئیسی در دوراهی
ایران پسا رئیسی در دوراهی

با وجودیکه بخش اعظم اصولگرایان در دوره ریاست جمهوری روحانی مخالف برجام بودند، رئیسی اصولگرا با تمام ظرفیت برای احیاء برجام تلاش کرد، اما این تلاش‌ها بخاطرعدم تمایل دولت بایدن به نتیجه نرسید. دولت بایدن و کشور‌های اروپایی بخاطر همکاری‌های ایران با روسیه بویژه موضوع جنگ اکراین و نیز حمایت ایران از حماس در جنگ با اسرائیل، علاقه‌ای به احیاء برجام نداشتند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است