خطیب جمعه آستارا:

زمان پهلوی تیروکمان هم نمی توانستند بسازند، حالا فضا در تسخیر جمهوری اسلامی است

امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا در خطبه های نمازجمعه این هفته ضمن بیان فرازهایی از صلوات شعبانیه، دعاهایی را که از اهل بیت(ع) صادر شده و به ما رسیده اند را کلاس کامل درس معرفت شناسی و آشنایی با مبانی اساسی اعتقادی اسلام خواند و به اهمیت قرائت دعاها همراه با تفکر و تدبر توصیه کرد.

به گزارش مدارا، محمد جواد باقری ارومی امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا در خطبه های نمازجمعه این هفته ضمن بیان فرازهایی از صلوات شعبانیه، دعاهایی را که از اهل بیت(ع) صادر شده و به ما رسیده اند را کلاس کامل درس معرفت شناسی و آشنایی با مبانی اساسی اعتقادی اسلام خواند و به اهمیت قرائت دعاها همراه با تفکر و تدبر توصیه کرد.

خطیب جمعه آستارا در بخش دیگری از خطبه های خود به دیدار روز گذشته اعضای مجلس خبرگان با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و به شرح بیانات ایشان پرداخت و گفت: اگر جهاد تبیین به درستی صورت نگیرد دنیامداران حتی دین را وسیله هوسرانی و شهوترانی خودشان قرار می دهند و با استفاده از دین به دنبال اهداف شوم خود خواهند بود.

باقری با بیان اینکه ما امروز در میدان جنگ نرم در مقابل تحریف دشمن قرار داریم و باید با ابزارهای به روز و دقیق و استفاده از ظرفیت های مختلف فضای مجازی به مقابله با دشمن برویم. دشمن به دنبال انکار واقعیت ها و ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی است و وظیفه ماست که با تبیین و روشنگری حقیقت ها نقشه دشمن را خنثی کنیم.

امام جمعه آستارا با تبریک موفقیت نیروی هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ارسال ماهواره نور۲ به مدار پانصد کیلومتری زمین به وسیله ماهواره بر قاصد آن را گام بلند جمهوری اسلامی به عنوان اولین کشور مسلمان فضایی خواند و افزود: در زمان پهلوی نیروهای نظامی تیر و کمان هم نمی توانستند بسازند اما امروز به لطف خدا فضا در تسخیر جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه توسعه توان موشکی به عنوان یک عامل بازدارنده بسیار مهم در ایجاد امنیت پایدار کشور و منطقه ما مطرح است گفت: زمین برای آزمایش موشک های دوربرد ما کوچک است و اکنون برای سنجش برد موشک های خود وارد فضا شده ایم. باقری داشتن ماهواره به جهت رصد دقیق اطلاعات و سنجش اوضاع را حق مسلم نظام جمهوری اسلامی دانست.

باقری ارومی ضمن تشکر از استاندار محترم گیلان در صدور حکم شهردار آستارا و آرزوی توفیق برای شهردار جدید و تحقق مطالبه خود پیش از اتمام سال گفت: اکنون زمان کار و عمل است و همه اعضای محترم شورای شهر به همراه شهردار محترم برای عمران و آبادانی آستارا دست به دست هم بدهند.

وی با بیان اینکه فضای آرامستان آستارا رو به اتمام است و در چند ماه آینده محلی برای دفن اموات وجود ندارد گفت: از قدیم الایام خیرین و نیکوکاران برای امور عام المنفعه سنت حسنه وقف را اجرا می کردند و امروز هم تهیه فضای مناسب برای آرامستان جدید نیازمند همت خیرین است که باید وارد میدان بشوند.

رئیس ستاد یادواره شهدای شهرستان مرزی بندر آستارا با گرامیداشت روز شهدا به برگزاری یادواره شهدای شهرستان آستارا با حضور آیت الله فلاحتی نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان در روز یکشنبه بیست و دوم اسفند اشاره کرد و از عموم مردم خواست تا با حضور خود به مقام شهدا ارج نهند.