کد خبر : 184189
انتشار : ۱۴۰۰/۱۲/۲۰ - 21:51
دسته‌بندی : بین الملل
چاپ

انگلیس: آماده توافق در وین هستیم

مذاکره‌کننده ارشد انگلیس در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین بعد از اعلام مکث در این گفت‌وگوها در توییتر نوشته که سه کشور اروپایی آماده توافق هستند.

انگلیس: آماده توافق در وین هستیم

به گزارش مدارا،«استفنی القاق»، مذاکره‌کننده ارشد انگلیس در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین، ساعاتی بعد از اعلام وقفه در این گفت‌وگوها مدعی شد که سه کشور اروپایی برای به پایان رساندن گفت‌وگوها ادامه دارند.

او در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «به شدت از وقفه در مذاکرات وین متأسفم. توافق جامع و منصفانه روی میز قرار دارد. ایران و آمریکا برای حل مسائل نهایی سخت تلاش کرده‌اند. تروئیکای اروپا آماده‌اند این گفت‌وگوها را همین حالا به سرانجام برسانند. مسائل بیرونی باید ظرف چند روز آینده حل شوند وگرنه ممکن است توافق دچار فروپاشی شود.»

«جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز جمعه اعلام کرد که مذاکرات وین به وقفه نیاز دارد. او مدعی شده بود که این گفت‌وگوها به دلیل «برخی عوامل خارجی» به وقفه نیاز دارد. او با وجود این تصریح کرد: «متن نهایی اساساً آماده و روی میز است.»

تارنمای خبری میدل ایست‌آی ساعاتی پیش‌تر ادعا کرد این گفت‌وگوها بعد از اعلام آمریکا مبنی بر توقیف محموله‌های نفتی دو کشتی ایران دچار وقفه شد.

اخبار مرتبط:
حماس: بدون آتش‌بس دائمی، هیچ طرحی را برای تبادل اسرا نمی‌پذیریم
حماس: بدون آتش‌بس دائمی، هیچ طرحی را برای تبادل اسرا نمی‌پذیریم

رئیس بخش روابط ملی جنبش حماس در خارج از فلسطین با تأکید بر لزوم گنجاندن آتش‌بس دائمی در هر طرحی برای تبادل اسرا، تأکید کرد که به خاطر موفقیتهای میدانی، از موضع قدرت مذاکره خواهند کرد. وی تأکید کرد که این جنبش به واسطه‌ها گفته است که در خصوص توافق با اسرائیل، باید آتش‌بس دائم گنجانده شود.

اسپانیا: ۲ روز دیگر کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسیم
اسپانیا: ۲ روز دیگر کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسیم

وزیر خارجه اسپانیا در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک با نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین بار دیگر اعلام کرد که کشورش ۲۸ ماه جاری میلادی کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.

بشار اسد: در اولین فرصت برای عرض تسلیت به ایران خواهم آمد
بشار اسد: در اولین فرصت برای عرض تسلیت به ایران خواهم آمد

رئیس جمهور سوریه در گفت‌وگو با مخبر گفت: بسیار مشتاق بودم در این روزها در کنار ملت ایران باشم و به دیدار رهبری معظم انقلاب اسلامی برسم و مراتب تعزیت خود را شخصا اعلام کنم لذا در اولین فرصت برای عرض تسلیت به ایران سفر خواهم کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است