کد خبر : 181881
انتشار : ۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - 16:16
دسته‌بندی : اسلاید، سیاسی
چاپ

کمیسیون امنیت ملی به موضوع کاترین شکدم ورود می کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از ورود این کمیسیون به موضوع خانم کاترین شکدم خبر داد.

کمیسیون امنیت ملی به موضوع کاترین شکدم ورود می کند

جلیل رحیمی جهان آبادی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بااشاره به حواشی اخیر پیرامون کاترین پرز شکدم، تحلیلگر یهودی فرانسوی- بریتانیایی که اخیرا حضورش در ایران و یادداشتش برای «تایمز اسراییل» خبرساز شده بود، به خبرنگار سایت مدارا گفت: فرد مورد نظر گفته می شود ۱۸ روز به صورت رسمی در ایران اقامت داشته است و از آنجایی که موضوع امنیتی است و شایعاتی پیرامون جاسوس بودن او مطرح شد، این توقع و انتظار در جامعه وجود دارد که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این باره تشکیل جلسه دهد.

این نماینده مجلس ادامه داد: به دلیل حساسیت موضوع هم نهادهای امنیتی هم کمیسیون امینت ملی مجلس باید به صورت جدی به موضوع ورود کرده و مسئله را به طور دقیق مورد آسیب شناسی و واکاوی قرار دهد تا واقعیت ماجرا معلوم شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: البته به دلیل درگیر بودن مجلس به بررسی بودجه ۱۴۰۱ آن هم به صورت سه شیفت، موضوع فوق بعد از اتمام بررسی بودجه در کمیسیون امنیت ملی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

گفتنی است، اخیرا اخباری مبنی بر جاسوس بودن فردی بنام کاترین شکدم، تحلیلگر یهودی فرانسوی- بریتانیایی حاشیه ساز شد. برخی منابع او را عامل «نفوذی» اسرائیل دانستند، اما او در مصاحبه ای با بی بی سی فارسی اعلام کرد که جاسوس و عامل نفوذی اسرائیلی نیست و شایعاتی مبنی بر رابطه اش با مقامات ایرانی را رد کرد. شایعات اخیر پس از آن مطرح شد که این تحلیلگر غربی، طی یادداشتی در پایگاه خبری «تایمز اسرائیل» از تجربه حضور خود در ایران نوشت و نسبت به «یهودی‌ستیزی» جمهوری اسلامی و برنامه‌ هسته‌ای ایران ادعایی را مطرح کرد.

اخبار مرتبط:
حسین جلالی: پرویز فتاح، نامزد جریان انقلابی و شبیه‌ به رئیسی است / حضور قالیباف و لاریجانی در انتخابات مسجل شده است
حسین جلالی: پرویز فتاح، نامزد جریان انقلابی و شبیه‌ به رئیسی است / حضور قالیباف و لاریجانی در انتخابات مسجل شده است

نماینده دمجلس یازدهم در خصوص ریاست مجلس دوازدهم و گمانه‌زنی‌ها درباره کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفت: احتمال می‌دهم محمد باقر قالیباف با رای کمتری برای ریاست مجلس انتخاب شود. رای دهندگان مجلس از او می‌خواهند اگر به او رای دادند و رئیس مجلس شد، دیگر برای ریاست جمهوری ثبت نام نکند و این یک مانع مهمی جلو روی وی است.

مجتبی ذوالنوری: مجلس یک سال تعطیل شود هیچ کسی ککش هم نمی‌گزد
مجتبی ذوالنوری: مجلس یک سال تعطیل شود هیچ کسی ککش هم نمی‌گزد

نامزد ریاست مجلس دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: مجالس گذشته کارهای خوبی کردند. مجلس یازدهم لقب مجلس انقلاب را از رهبری گرفت ایا نمی‌تواند مجلس بهتری باشد و آیا مجلس دوازدهم می‌تواند بهتر از مجلس گذشته باشد؟ اگر قرار باشد ریل گذاری همان ریل گذاری گذشته باشد و همان کادر پروازی رئیس باشد کارهای مجلس پیش نخواهد رفت. باید تغییر ایجاد کرد. مجلس باید وارد مسیر ریل گذاری جدید شود.

آذر منصوری: جبهه اصلاحات هنوز هیچ تصمیمی درباره انتخابات نگرفته است
آذر منصوری: جبهه اصلاحات هنوز هیچ تصمیمی درباره انتخابات نگرفته است

آذر منصوری، رییس جبهه اصلاحات در توئیتی نوشت: جبهه اصلاحات ایران هنوز هیچ مصوبه‌ای در مورد انتخابات ریاست جمهوری نداشته است. گفتگو‌ها ادامه دارد و مواضع جبهه در این ارتباط از طریق بیانیه، اطلاعیه‌ها و سخنگوی این تشکیلات اعلام می‌شود. ‏کلیه اخبار یا نقل قول‌های دیگری که در این زمینه منتشر می‌شود، فاقد اعتبار است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است