کد خبر : 181865
انتشار : ۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - 11:01
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

تداوم هوای قابل قبول تهران

تداوم هوای قابل قبول تهران

به گزارش مدارا، پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح امروز(۱۷ اسفندماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌ قبول قرار دارد که ناشی از ناپایداری جو و  پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است، هرچند هم‌زمان با آغاز تردد خودروها و عدم وزش باد مؤثر بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود و کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

با افزایش تدریجی تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل می‌شود و با حاکمیت ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا نسبتاً شدید تا اواخر وقت سه‌شنبه، غلظت آلاینده‌ها کاهش پیدا می‌کند و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌ قبول قرار می‌گیرد.

کاهش تندی باد تا صبح روز چهارشنبه (۱۸ اسفندماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی تا حدودی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد بنابراین کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود و طی روز بر تندی باد افزوده خواهد شد و بهبود نسبی کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست.

با تداوم وزش باد مؤثر و گاهی نسبتاً شدید تا ساعات پایانی چهارشنبه شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌ قبول قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۴ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

اخبار مرتبط:
جبلی: طراحی برنامه‌های انتخابات ریاست‌جمهوری در صدا و سیما در حال انجام است
جبلی: طراحی برنامه‌های انتخابات ریاست‌جمهوری در صدا و سیما در حال انجام است

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: طراحی برنامه‌های انتخابات ریاست‌جمهوری در حال انجام است و اولین جلسه ستاد انتخابات در صدا و سیما تشکیل شد و طراحی برنامه‌ها با توجه به کمبود زمان حتما متفاوت خواهد بود.

حسام‌الدین آشنا: در بررسی حادثه بالگرد، از هیچ احتمالی به سادگی نگذرید
حسام‌الدین آشنا: در بررسی حادثه بالگرد، از هیچ احتمالی به سادگی نگذرید

حسام‌الدین آشنا نوشت: شما را به حرمت همه شهیدان سوگند می‌دهیم که در بررسی حادثه بالگرد، از هیچ احتمالی به سادگی نگذرید.

حسین شریعتمداری: شهید رئیسی تراز ریاست جمهوری را ده‌ها رتبه بالاتر بردند
حسین شریعتمداری: شهید رئیسی تراز ریاست جمهوری را ده‌ها رتبه بالاتر بردند

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: جایگاه آقای رئیسی از عظمت تشییع ایشان و دلدادگی مردم به ایشان مشخص است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است