کد خبر : 181722
انتشار : ۱۴۰۰/۱۲/۱۴ - 15:25
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

وزیر کشور اراذل را تهدید کرد

وزیر کشور اراذل را تهدید کرد

به گزارش مدارا،پیش از ظهر امروز نشست فصلی فرماندهان، روسا و معاونان فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با هدف تبیین اولویت ها و برنامه های سال ۱۴۰۱ با حضور سردار "حسین اشتری" فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران و دکتر "احمد وحیدی" جانشین فرمانده معظم کل قوا در نیروهای مسلح در امور ناجا برگزار شد.

 

سربازان وفادار و مقتدر انتظامی؛ علمدار نظم و امنیت

 

در این نشست فصلی دکتر "احمد وحیدی" وزیر کشور گفت: ولادت با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و امام سجاد (ع) را خدمت حضرت بقیه الله الاعظم و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی امام خامنه ای عزیز و تک تک شما عزیزان، سربازان وفادار، مقتدر و با صلابت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که علمدار نظم و امنیت و دفاع از حیثیت این نظام هستید، تبریک عرض می کنم.

 

وی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان والامقام و معزز خصوصا شهدای عزیز انتظامی کشور عنوان کرد: طبیعتا انتظامی کشور حوزه ای وسیع به گستردگی کشور و موضوعات متنوعی است که در کشور وجود دارد؛ به هر گوشه ای از کشور و موضوعات موجود که نگاه می کنیم جایگاه حوزه انتظامی در آن پررنگ و پرنقش است و جا دارد که تبریک بگویم به همه عزیزانی که در این مجموعه بزرگ توانسته اند با چنین توفیقی در این جایگاه انجام وظیفه کنند.

 

وحیدی به موضوع امنیت به عنوان کامل ترین و مهم ترین موضوع اشاره و عنوان کرد: در واقع امنیت نقطه کانونی است که دشمن هم بیش از پیش به آن تمرکز و توجه دارد.

 

وزیر کشور تصریح کرد: دشمن باتحریم های ظالمانه و خبیثانه خود و با فشار اقتصادی و ایجاد تنگنا بر مردم می خواهد موج نارضایتی مردم و مشکل امنیتی به وجود بیاورد که البته تمامی این تحریم ها و فشارهای اقتصادی بر اراده ملت ما تاثیری ندارد؛ دشمن با راه اندازی جنگ رسانه ای و تبلیغاتی سوء و ایجاد دغدغه ذهنی در میان مردم، گروه های سیاسی، اجتماعی و … به دنبال به چالش کشیدن امنیت است.

 

موفقیت های انتظامی کشور در ناکام کردن دشمن

 

وحیدی ادامه داد: بحمدالله به برکت وجود رهبری فرزانه و حکیم و با نگاه همه جانبه ایشان و سردارانی همچون شما امنیت امروز کشور مثال زدنی است؛  امروز انتظامی کشور تلاش گر و جهادگر اصلی جبهه مقابله با دشمن است و تاکنون موفقیت های چشمگیر و بسیار ارزشمندی در مقابله با دشمنان داشته است.

 

حمایت همه جانبه مردم از انتظامی کشور

 

وحیدی گفت: زمانی که مردم احساس می کنند فرزندان و تربیت شدگان خودشان در انتظامی برای برقراری امنیت شب و روز در تلاش هستند و شاهد شهادت عزیزی از مجموعه انتظامی می شوند (اشاره به عمل خبیثانه یکی از اراذل و اوباش و شهادت مامور انتظامی کشور طی روزهای اخیر) در حمایت از انتظامی کشور وارد میدان می شوند و با حضوری گسترده در مراسم تشییع پیکر شهید والامقام شرکت می کنند؛ همین وجود مردم سرمایه مهمی برای ناجاست و البته این هم نشان از این دارد که مأموران انتظامی با تمام وجود، مخلصانه در میدان و با مردم هستند و این نگاه محوری در ناجا حاکم است.

 

برخورد کریمانه و محبت آمیز انتظامی با مردم

 

وزیر کشور تصریح کرد: اخلاق و برخورد کریمانه و محبت آمیز با مردم از ویژگی های انتظامی کشور است که این مجموعه را از سایر پلیس های کشورهای دیگر نیز متمایز کرده است؛ تلاش شما عزیزان را در میدان های مختلف مشاهده می کنیم؛ دشمن در تلاش است که حجم وسیعی از مردم را با فراخوان ها به میدان بیاورد این در حالی است که بحمدالله به رغم وجود برخی مشکلات ناجا خوب عمل کرده و میدان را هوشمندانه مدیریت کرده است.

 

وزیر کشور ادامه داد: باوجود چنین عملکرد خوبی طبیعتا انتظارات از انتظامی کشور بالا می رود؛ انتظامی کشور نشان داده که ظرفیت های خوبی دارد و مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز "مدظله العالی" این ظرفیت، بلوغ و رشد و بالندگی را احساس کردند و ساختار جدید را ابلاغ فرمودند.

 

 وحیدی در ادامه به چند موضوع مهم از جمله توجه به آسیب های اجتماعی و عواقب آن در جامعه و رفع آن، برخورد قاطعانه با اراذل و اوباش، مقابله با قاچاق سلاح و سرقت اشاره کرد و گفت: این موارد از موضوعاتی است که انتظامی کشور بیش از پیش بایستی به آن ها توجه کند و در رأس امور خود قرار دهد.

 

اهتمام ویژه به رفع آسیب های اجتماعی

 

وی به موضوع رفع آسیب های اجتماعی که مورد تاکید مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز "مدظله العالی" نیز هست اشاره کرد و ادامه داد: آسیب های اجتماعی سرریز تمام ناهنجاری هاست و مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را به دنبال دارد امروز آسیب های اجتماعی از مهم ترین مسائلی است که برای رفع آن بایستی انتظامی کشور اهتمام ویژه داشته باشد.

 

لزوم برخورد قاطعانه با اراذل واوباش

 

وحیدی تصریح کرد: موضوع سرقت، مقابله با قاچاق سلاح و برخورد با اراذل و اوباش از دیگر موضوعات مهمی است که باید رسیدگی به آن در رأس امور قرار بگیرد؛ البته مقابله با قاچاق سلاح را به عنوان یک حرکت جدی در برنامه خود داشته باشید و در این راستا از تمامی ظرفیت های موجود بهره ببرید.

 

وزیر کشور در رابطه با برخورد قاطعانه با اراذل و ادامه داد: بایستی با اراذل و اوباشی که در جامعه هراس افکنی می کنند با تمام قدرت برخورد شود.

 

بر اساس گزارش سایت پلیس، ارتقاء اشراف اطلاعاتی در موضوع سرقت، ساماندهی بازارچه های مرزی، توجه به اقتصاد مرزنشینان، اهتمام به کاهش تلفات جاده ای با توجه به پیش رو بودن ایام نوروز و حجم بالای مسافران از دیگر مواردی بود که دکتر "احمد وحیدی" وزیر کشور به آن اشاره کرد و مورد تاکید قرار داد.

 

 

اخبار مرتبط:
پرویز سروری: عملکرد زاکانی به زودی نمایان تر هم خواهد شد / دفاع تمام قد نایب رئیس شورای شهر از شهردار تهران
پرویز سروری: عملکرد زاکانی به زودی نمایان تر هم خواهد شد / دفاع تمام قد نایب رئیس شورای شهر از شهردار تهران

پرویز سروی نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: تجربه اینجانب که دوره های مختلفی در شورای شهر تهران حضور داشتم، این است که عملکرد دکتر زاکانی مطلوب و رو به جلو بوده است.

نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد
نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای این که بتواند حوزه اقتصاد را سامان دهد از اشخاص و افرادی که سابقه عدم موفقیت در حوزه اقتصاد دارند استفاده نکند و آن‌ها را تکرار نکند.

معاون زاکانی: «دکتر» در انتخابات، چهره اصلی اصلاحات که دولت سوم روحانی بود را افشا کرد / برخی اعضای شورای شهر در زمین جریان دوم خرداد بازی نکنند
معاون زاکانی: «دکتر» در انتخابات، چهره اصلی اصلاحات که دولت سوم روحانی بود را افشا کرد / برخی اعضای شورای شهر در زمین جریان دوم خرداد بازی نکنند

لطف‌الله فروزنده، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به برخی حملات به شهردار تهران، گفت: برخی اعضای شورای شهر در زمین جریان دوم خرداد بازی نکنند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است