کد خبر : 181645
انتشار : ۱۴۰۰/۱۲/۱۲ - 13:42
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

افراد کم برخوردار بیمه می شوند

افراد کم برخوردار بیمه می شوند

به گزارش مدارا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت بعدازظهر روز چهارشنبه(۱۱ اسفند) در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، با الحاق یک بند بر اساس پیشنهاد «علی اصغر عنابستانی» نماینده سبزوار به تبصره (۱۷) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

متن الحاقی به تبصره ۱۷ به این شرح است:

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مکلف است طرح بیمه اجتماعی افراد کم برخوردار را در سال ۱۴۰۱ ادامه دهد. بار مالی سهم بیمه شده و دولت از محل واگذاری دارایی های موضوع اصل ۴۴ قانون اساسی و بخشی از سهم سلامت در اجرای هدفمندسازی یارانه ها تامین می شود.

علی اصغر عنابستانی پیش از رای گیری در تشریح دلایل خود برای این پیشنهاد، گفت: هدفگذاری از این موضوع ایجاد عدالت برای افرادی است که نمی توانند هزینه بیمه خود را بپردازند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: به موجب این طرح ۵ درصد بیمه را بیمه شونده می پردازد و ۱۰ درصد آن را دولت می دهد که این موضوع برای کم برخورداران در سال اول یک درصد، سال دوم ۲ درصد و در سال های بعد به صورت پلکانی خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: از آنجایی که قرار است این طرح که سال گذشته اجرا شده در سال آینده متوقف شود این پیشنهاد را برای ادامه آن مطرح کردیم.

اخبار مرتبط:
نماینده مجلس یازدهم: ساحل طولانی جنوب بلااستفاده است/ در دولت قبل می‌خواستند کارخانه در چابهار احداث کنند، فاطمی امین نگذاشت
نماینده مجلس یازدهم: ساحل طولانی جنوب بلااستفاده است/ در دولت قبل می‌خواستند کارخانه در چابهار احداث کنند، فاطمی امین نگذاشت

در حالی که رئیس‌جمهور منتخب در دیدار به کارفریان و صاحبان صنایع بخش خصوصی گفته است کارخانه‌ها باید به نزدیک دریاها منتقل شوند، عزت‌الله تالارپشتی، رئیس کمیسیون صنعت در مجلس یازدهم به رویداد۲۴ می‌گوید این بحث در دولت قبل هم مطرح بوده اما وزیر صمت وقت در اجرای آن کارشکنی کرده است

وزارت صمت به سایپا برای افزایش قیمت مجوز داد
وزارت صمت به سایپا برای افزایش قیمت مجوز داد

جواد توسلی‌مهر، مدیرعامل سایپا از موفقیت این شرکت برای اخذ مصوبه افزایش قیمت در کمیته خودرو وزارت صمت خبر داد.

عبدالناصر همتی با پزشکیان دیدار و گفت وگو کرد
عبدالناصر همتی با پزشکیان دیدار و گفت وگو کرد

عبدالناصر همتی، رئیس پیشین بانک مرکزی به روایتی از دیدار خود با رئیس‌جمهور منتخب پرداخت و نوشت: دکتر پزشکیان از نظر سلامت نفس ، اخلاق و صداقت در گفتار و عمل خیلی عالی هستند و انشالله با یک تیم کارآمد و هماهنگ بتوانند امید مردم را تقویت کنند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است