کد خبر : 180436
انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ - 14:21
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

شروع به کار بانک ها چه ساعتی است؟

شروع به کار بانک ها چه ساعتی است؟

به گزارش مدارا، ساعت کاری بانک‌ها بنا به دلایل مختلفی همچون کاهش مصرف انرژی، شرایط جوی و آلودگی هوا، مناسبت‌های مذهبی و در ۲ سال اخیر به جهت شیوع کرونا در مدت معینی تغییر می‌کند و دوباره به روال سابق بازمی‌گردد.

این تغییر ساعت موجب سردرگمی مشتریان بانک‌ها می‌شود و در تماس‌هایی که با خبرگزاری ایرنا داشتند بارها از تغییر ساعت کار بانک‌ها گله داشتند و اعلام کردند که بانک‌ها سلیقه‌ای عمل می‌کنند و این موضوع موجب خلل در فعالیت مشتریان شده است.

پیش از این، دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی اعلام کرد که برای یکپارچه‌سازی ساعت کاری بانک‌ها، کارکنان بانک‌های دولتی همچون کارکنان دولت باید از ساعت هفت و ۳۰ دقیقه صبح به مشتریان خود ارائه کنند.

«علیرضا قیطاسی» از سازمان اداری و استخدامی خواسته بود یک بار برای همیشه ساعت‌های کار بانک‌ها را به صورت یکپارچه اعلام کند تا ناهماهنگی ارائه خدمات بانکی برطرف شود.

تماس‌های چندین باره خبرنگار ایرنا با دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی برای پرسش از این موضوع بی نتیجه بود.

بانک‌های خصوصی در ارائه خدمات به مشتریان مستقل عمل می‌کنند

با این حال، دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی در گفت‌وگو با ایرنا درباره ساعت شروع به کار بانک‌های خصوصی، گفت: اینکه بانک‌ خصوصی الزاما از ساعت هفت و ۳۰ دقیقه صبح فعالیت خود را شروع کند، از سوی کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری تکلیف نشده است.

«محمدرضا جمشیدی» با اشاره به اینکه بانک‌های خصوصی زیر نظر سازمان اداری و استخدامی نیستند، افزود: هر کدام از بانک‌های خصوصی به صورت مستقل تصمیم می‌گیرند که از ساعت هشت یا هفت و ۳۰ دقیقه صبح کار خود را شروع کنند.

وی ادامه‌داد: بحث استقلال بانک‌های خصوصی مربوط به بخشنامه دولت‌های گذشته است و ابلاغیه‌ای مبنی بر اینکه از چه ساعتی کار خود را شروع کنند در کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی وجود ندارد.

جمشیدی تصریح‌کرد: البته عده‌ای را مکلف کردیم تا بخشنامه‌های مربوطه را بررسی کنند تا چنان‌چه موردی مغفول مانده بلافاصله اطلاع‌رسانی شود تا مشتریان بانک‌های خصوصی دچار سردرگمی نشوند.

اخبار مرتبط:
نماینده مجلس یازدهم: ساحل طولانی جنوب بلااستفاده است/ در دولت قبل می‌خواستند کارخانه در چابهار احداث کنند، فاطمی امین نگذاشت
نماینده مجلس یازدهم: ساحل طولانی جنوب بلااستفاده است/ در دولت قبل می‌خواستند کارخانه در چابهار احداث کنند، فاطمی امین نگذاشت

در حالی که رئیس‌جمهور منتخب در دیدار به کارفریان و صاحبان صنایع بخش خصوصی گفته است کارخانه‌ها باید به نزدیک دریاها منتقل شوند، عزت‌الله تالارپشتی، رئیس کمیسیون صنعت در مجلس یازدهم به رویداد۲۴ می‌گوید این بحث در دولت قبل هم مطرح بوده اما وزیر صمت وقت در اجرای آن کارشکنی کرده است

وزارت صمت به سایپا برای افزایش قیمت مجوز داد
وزارت صمت به سایپا برای افزایش قیمت مجوز داد

جواد توسلی‌مهر، مدیرعامل سایپا از موفقیت این شرکت برای اخذ مصوبه افزایش قیمت در کمیته خودرو وزارت صمت خبر داد.

عبدالناصر همتی با پزشکیان دیدار و گفت وگو کرد
عبدالناصر همتی با پزشکیان دیدار و گفت وگو کرد

عبدالناصر همتی، رئیس پیشین بانک مرکزی به روایتی از دیدار خود با رئیس‌جمهور منتخب پرداخت و نوشت: دکتر پزشکیان از نظر سلامت نفس ، اخلاق و صداقت در گفتار و عمل خیلی عالی هستند و انشالله با یک تیم کارآمد و هماهنگ بتوانند امید مردم را تقویت کنند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است