کد خبر : 180365
انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - 01:25
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

یک نماینده از دولت ضامن خواست

یک نماینده از دولت ضامن خواست

به گزارش مدارا، روح‌الله متفکر آزاد نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فساد موجود در تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهار داشت: یکی از هدف‌های دولت سیزدهم حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و اصلاح روند تخصیص آن است زیرا فسادهای زیادی در روند تخصیص آن بوجود آمده است.

 

به گزارش فارس، وی افزود: همه کارشناسان اقتصادی معتقدند که توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی فقط موجب هدر دادن ارز کشور بوده و استمرار آن اقتصاد ایران را دچار بحران جدی خواهد کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: تدبیر اساسی و اطمینان از نحوه جبران اصلاح ارز ۴۲۰۰ مهم‌تر از حذف و یا اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی است زیرا ممکن است اشکالات این روند به زندگی مردم صدمه جدی بزند.

 

متفکر آزاد گفت: دولت باید در نحوه جبران اصلاح تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای مورد نیاز و اساسی مردم را تضمین کند و نباید با اعطای یارانه نقدی که موجب افزایش نقدینگی در کشور می‌شود مسیر غلطی را برویم.

وی اظهار داشت:‌دولت باید به مردم اطمینان بدهد که کالاهای اساسی با قیمت مناسب در سبد زندگی آنان قرار گرفته و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به زندگی مردم صدمه‌ای وارد نمی‌کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت:‌ دولت باید قیمت برخی کالاهای اساسی را تضمین کند تا خیال مردم بابت عدم گرانی آن و در دسترس بودنش راحت باشد و عملا اقشار مختلف جامعه سبد معیشتی روزانه خود را با امنیت کامل در دسترس خود ببینند که اگر این گونه باشد با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هیچگونه صدمه‌ای به زندگی مردم وارد نشده و آثار تورمی هم نخواهد داشت.

اخبار مرتبط:
چند دیدار خارجی کنش موفقیت‌آمیز دیپلماتیک در کلانشهرها نیست
چند دیدار خارجی کنش موفقیت‌آمیز دیپلماتیک در کلانشهرها نیست

عضو شورای شهر اصفهان خطاب به شهرداران گفت: صرفا چند دیدار خارجی، چند حضور بین‌المللی و مخابره چند پیام را کنش موفقیت آمیز دیپلماتیک ندانید.

فعالیت ۱۰ پارکینگ شهرداری اصفهان در تاسوعا و عاشورای حسینی(ع)
فعالیت ۱۰ پارکینگ شهرداری اصفهان در تاسوعا و عاشورای حسینی(ع)

رئیس اداره هماهنگی امور مناطق معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان از فعالیت ۱۰ پارکینگ شهرداری اصفهان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) خبر داد.

هواشناسی اصفهان هشدار سطح زرد صادر کرد
هواشناسی اصفهان هشدار سطح زرد صادر کرد

اداره کل هواشناسی اصفهان نسبت به وزش باد و گردوخاک و کاهش شعاع دید در مناطقی از استان طی ۴۸ ساعت پیش رو، هشدار سطح زرد صادر کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است