پرسپولیس فقط بر روی کاغذ موجود است

به گزارش مدارا، بیژن ذوالفقارنسب درباره علت استعفای خود از ریاست هیات مدیره پرسپولیس، اظهار کرد: من انتظار دیگری از هیات رییسه و فعالیت‌های آن و حتی هیات رییسه‌های قبلی باشگاه پرسپولیس داشتم. این باشگاه به ظاهر حرفه‌ای است و مبادلات مالی زیادی در سال با این تیم انجام می‌شود اما همه چیز فقط در […]

به گزارش مدارا، بیژن ذوالفقارنسب درباره علت استعفای خود از ریاست هیات مدیره پرسپولیس، اظهار کرد: من انتظار دیگری از هیات رییسه و فعالیت‌های آن و حتی هیات رییسه‌های قبلی باشگاه پرسپولیس داشتم. این باشگاه به ظاهر حرفه‌ای است و مبادلات مالی زیادی در سال با این تیم انجام می‌شود اما همه چیز فقط در یک ورقه کاغذ خلاصه می‌شود. در حقیقت موجودیت این باشگاه را یک ورقه کاغذ می‌پندارم.

وی گفت: باشگاه پرسپولیس کجاست؟ براساس اصول حرفه‌ای، باشگاه پرسپولیس کجاست؟ یک باشگاه حرفه‌ای باید ساختار مشخص، زمین مناسب، سالن تمرین اختصاصی، رستوران، خوابگاه مناسب و یک ساختمان اختصاصی داشته باشد، در حالی که این باشگاه از یک ساختمان ۲۰۰ متر اجاره‌ای که نصف آن هم زیرزمین هست، برخوردار است. در هیچ جای دنیا فوتبال حرفه‌ای به این شکل نیست که درآمد مشخصی نداشته باشد و همیشه به بازیکنان داخلی، خارجی و مربیان خود بدهکار باشد.

ذوالفقارنسب اضافه کرد: من با این شرایط واقعا نمی‌توانستم به باشگاه پرسپولیس کمک کنم، کمک فکری من ۱۰ برابر به اندازه کمک مالی می‌توانست تاثیرگذار باشد، در این باشگاه اگر من چند روز هم حضور نداشتم کسی متوجه غیبت من نمی‌شد و توجهی به آن نمی‌کرد، باشگاهی که تا این حد بی تفاوت عمل می‌کند، شاید اگر حضور نداشته باشم راحت‌تر بتوانند کار کنند.

وی تاکید کرد: من کمتر از ۲ هفته در این باشگاه حضور داشتم و تلاشم بر این بود که نگاه جامع‌تر به زیرساخت‌ها و فوتبال پایه داشته باشم، وضعیت این باشگاه به گونه‌ای است که حتی مدرسه فوتبال ندارد و فوتبالیست تربیت نمی‌کند. اگر بخواهیم باشگاه‌های حاضر در کشور را رتبه بندی کنیم، به اعتقاد من این باشگاه حق حضور در لیگ‌های معتبر جهانی را ندارد. حتی به نظر می‌رسد این باشگاه استانداردهای لازم برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا را نیز نداشته باشد.

ذوالفقارنسب خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در بین باشگاه‌های حاضر در کشور از نظر امکانات، تجهیزات و ساختار به پرسپولیس نمره بدهیم، از صفر تا ۲۰، نمره این باشگاه در حد ۵ است و فولاد خوزستان به خاطر داشتن امکانات و ساختار درست نمره آن ۱۹ است.

وی در پایان گفت: موجودیت باشگاه پرسپولیس فقط در چند نفر کادرفنی و ۲۵ بازیکن خوب خلاصه می‌شود. اگر فیفا بخواهد ارزیابی نسبت به این تیم داشته باشد، از بین ۱۸ تیم برتر در کشور، پرسپولیس جزو ۱۰ تیم برتر نیز به حساب نمی‌آید چون از شخصیت حرفه‌ای دور است.

ذوالفقار نسب در پایان گفت: من سال ها با تیم پرسپولیس زندگی کرده‌ام و بخشی از موفقیت حرفه‌ای خود را مدیون این تیم می‌دانم، اگر هم صحبتی در این خصوص می‌کنم از سر دلسوزی و علاقه‌ام به این تیم است و همواره آرزوی موفقیت این تیم بزرگ ورزشی را دارم.