جزئیات طرح ایران برای حل بحران یمن

به گزارش مدارا، شبکه لبنانی المیادین به نقل از منابع آگاه خود اعلام کرد که ابتکار عمل ایران برای حل بحران یمن که چند سال پیش مطرح شد و جامعه بین المللی و کشورهای عضو ائتلاف عربی به آن توجهی نکردند شامل آتش بس، برداشت کامل تحریم و بازگشایی گذرگاه های هوایی، زمینی و دریایی است. […]

به گزارش مدارا، شبکه لبنانی المیادین به نقل از منابع آگاه خود اعلام کرد که ابتکار عمل ایران برای حل بحران یمن که چند سال پیش مطرح شد و جامعه بین المللی و کشورهای عضو ائتلاف عربی به آن توجهی نکردند شامل آتش بس، برداشت کامل تحریم و بازگشایی گذرگاه های هوایی، زمینی و دریایی است.

این منابع گفته اند: در طرح ایران آمده است که در ابتدا باید بعد از توقف جنگ و برداشت تحریم ها، طرف های درگیر وارد مذاکرات سیاسی و توافق برای رسیدن به مرحله انتقالی شوند.

منابع المیادین تاکید کردند: بعد از آن نیز یک دولت فراگیر و توافقی تشکیل شود تا وضعیت موجود را اداره کند و از این دولت باید حمایت اقتصادی شود.

این منابع خاطرنشان کردند: ابتکار عمل ایران نیازمند توافق کشورهای ائتلاف عربی، عربستان، امارات، آمریکا، انگلیس و خود تهران به عنوان صاحب طرح است، روسیه نیز باید در کنار سازمان ملل از این طرح حمایت کند و نقش هماهنگ کننده و میانجیگر را ایفا کند.

براساس این گزارش، هشام شرف، وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن اخیرا تاکید کرد که طرح ایران برای حل بحران یمن در دست بررسی و برخی اصلاحات ساده است و این طرح کلید حل بحران یمن است.