کد خبر : 179516
انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - 08:58
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

تیم مذاکره کننده حرف های کلیشه ای می زند

تیم مذاکره کننده حرف های کلیشه ای می زند

به گزارش مدارا،خبر «ادامه دور هشتم مذاکرات در روزهای آتی، مسائل دشوار و چالش برانگیز روی میز ۱+۴ و آمریکا» از آخرین اخبار وین است که در شرح آن چنین آمده است‌: «منابع نزدیک به مذاکرات می‌گویند که گفتگوها در سطوح کارشناسی و سیاسی در چارچوب دیدارهای دوجانبه و چندجانبه میان ایران و ۱+۴ و نیز میان ایران و آمریکا از طریق مکاتبات غیررسمی با محوریت هماهنگی کننده کمیسیون مشترک برجام در روزهای آتی ادامه می‌یابد.»

وزیر خارجه ما هم گفت: «مذاکرات وین در مسیر طبیعی و خوب جریان دارد. ابتکارات طرف ایرانی این فضا را رقم زده است. اکنون این طرف غربی است که باید نشان دهد آیا حسن نیست و اراده جدی برای توافق خوب دارد.»

چین و روسیه هم گفته‌اند «مذاکرات برجام رو به جلو است.» «وانگ کوان» مذاکره کننده ارشد چین پنجشنبه شب پس از انجام مذاکرات در هتل «کوبورک» گفت: «گفتگوهای رفع تحریم‌ها جریان دارد و خوب پیش می‌رود.»

میخاییل اولیانوف مذاکره کننده ارشد روسیه هم گفت: دستیابی به توافق نهایی تا اوایل ماه فوریه امکانپذیر شده است!». در حالی که «سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا که اخیراً در سفر به اسرائیل با دولتمردان رژیم صهیونیستی ملاقات و گفتگو داشت گفت: «تهدید بازگشت تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل از طریق مکانیسم ماشه باید به عنوان وسیله‌ای برای بازدارندگی ایران از غنی‌سازی اورانیوم با درجه تسلیحاتی مورد استفاده قرار گیرد. اگر ظرف چند هفته آینده در وین توافقی حاصل نشد، آمریکا باید از مذاکرات کناره‌گیری کند.»

وزیر خارجه آلمان هم گفته است: «در حالی که مذاکرات هسته‌ای با ایران وارد مرحله تعیین کننده آن شده است وقت زیادی نداریم، اما به صورت فشرده در حال استفاده از این زمان در وین هستیم.»

و بالاخره آقای باقری مذاکره کننده ارشد ایران در وین گفت:‌«مذاکرات وین مثبت است و در موضوع لغو تحریم‌ها، مذاکرات رو به جلو است. تلاش‌ها در وین برای به نتیجه رسیدن مذاکرات ادامه دارد.»

در محاوره‌ها رایج است که یک دیپلمات حرفه‌ای همواره «گرد» حرف می‌زند و شنونده در نمی‌یابد که بالاخره مثبت است یا منفی، توافق است یا شکست. حال و روزگار گفتگوهای برجام در وین نیز چنین شده است.

اخبار مرتبط:
درگیری مسلحانه در خوزستان؛ ۵ نفر کشته شدند / دادستان خوزستان: تاکنون ۲۷ نفر بازداشت شده‌اند
درگیری مسلحانه در خوزستان؛ ۵ نفر کشته شدند / دادستان خوزستان: تاکنون ۲۷ نفر بازداشت شده‌اند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان از بازداشت ۲۷ نفر از عوامل درگیری روستای کبیره مدینات بخش غیزانیه اهواز خبر داد. جعفری چگنی گفت: متاسفانه تاکنون پنج نفر در این درگیری مسلحانه به قتل رسیده‌اند. تحقیقات قضایی توسط بازپرس ویژه در مجتمع جنایی دادسرای مرکز استان درحال انجام است.

رئیس صداوسیما: ظریف امشب میهمان تلویزیون است
رئیس صداوسیما: ظریف امشب میهمان تلویزیون است

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما گفت: محمد جواد ظریف رئیس شورای راهبردی دولت چهاردهم امشب میهمان تلویزیون است.

عضو شورای شهر: عموم مَردم تهران عملکرد زاکانی را قبول ندارد
عضو شورای شهر: عموم مَردم تهران عملکرد زاکانی را قبول ندارد

مهدی عباسی، عضو شورای شهر تهران، درباره احتمال برکناری شهردار توسط اعضا شورا گفت: در ساختار قانونی کشور، به گونه‌ای پیش‌بینی شده که امور مدیریت شهری به اعضا شورای شهر که نمایندگان مردم هستند، واگذار شود. در حال حاضر آقای زاکانی که نماینده مردم نیست، خانم سلیمانی نماینده مردم است. در تهران نیز اعضا شورا طبق قانون وظیفه دارند که مصوبه‌های مرتبط با شهر را تصویب کنند و برعملکرد شهردار و شهرداری نظارت کنند. در نتیجه نظارت بر عملکرد شهردار و شهرداری، یک حق قانونی اعضا شوراست.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است