کد خبر : 179459
انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - 14:15
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

ترکیب استانداران دولت رئیسی کامل شد

ترکیب استانداران دولت رئیسی کامل شد

به گزارش مدارا، در جلسه صبح روز چهارشنبه هیات دولت که به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد، استاندار منتخب کرمانشاه از هیات وزیران رأی اعتماد گرفت.

در این جلسه، هیات وزیران پس از بررسی سوابق و برنامه های پیشنهادی آقای بهمن امیری مقدم، وی را به عنوان استاندار کرمانشاه تعیین کرد.

از جمله سوابق مدیریتی و اجرایی آقای امیری مقدم می توان به دبیری ستاد پشتیبانی جنگ در دوران دفاع مقدس، فرماندهی سپاه پاسداران کنگاور و رئیس ستاد سپاه پاسداران استان کرمانشاه، جانشین فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی، فرمانده انتظامی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان های گیلان و خراسان رضوی و عضویت در شورای فرهنگی استان های کرمانشاه، گیلان و خراسان رضوی اشاره کرد.

دولت با صدور مجوز برای تکمیل کمربندی ماهشهر موافقت کرد

به منظور کاهش بار تردد راه موجود بندر امام (ره) – بندر ماهشهر ناشی از تداخل بار ترافیک سنگین در این مسیر با تردد منطقه ای و همچنین تردد مسیر آبادان– سربندر- ماهشهر به طرف استان های بوشهر و فارس، هیات وزیران به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اجازه داد به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی، با حفظ مالکیت دولت برای اجرای کمربندی ماهشهر به طول حدود (۲۸,۳) کیلومتر شامل ۹ دستگاه پل روگذر تقاطع های کوچک و بزرگ و مبدل های آنها، نسبت به انعقاد الحاقیه قرارداد واگذاری با "شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری و انتقال آزادراه اهواز – بندر امام (ره)" با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی اقدام کند.

گفتنی است، شرکت طرف قرارداد عهده‌دار تأمین ۵۰ درصد از منابع مالی مورد نیاز برای اجرای پروژه، تأسیسات جانبی خاص آن تا مرحله بهره برداری و تسویه حساب کامل هزینه ها خواهد بود و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز تأمین ۵۰ درصد از منابع مالی مورد نیاز را تعهد نموده که از محل ردیف مربوط با عنوان "کریدور نوار ساحلی برای جنوب کشور" مندرج در قانون بودجه سنواتی و یا سایر منابع مصوب مربوط تأمین می شود.

موافقت دولت با تعدیل جزاهای نقدی تعیین شده در قانون نظام صنفی کشور

با توجه به گذشت سه سال از زمان تعدیل جرایم نقدی تعیین شده در قانون نظام صنفی کشور و ضرورت به روز رسانی مبالغ جرایم و تخلفات متناسب با نرخ تورم و همچنین با عنایت به کاهش شدید اثرگذاری و بازدارندگی مجازات های نقدی مذکور و ضرورت ساماندهی و تثبیت بازار و رفع دغدغه ها و نگرانی های مردم از افزایش بی رویه قیمت ها، هیات وزیران با پیشنهاد وزارت دادگستری مبنی بر تعدیل و اصلاح جرایم نقدی یاد شده موافقت کرد.

مصوبه مربوط به احداث آزادراه اصفهان – شیراز اصلاح شد

نظر به اهمیت و لزوم احداث قطعات ۷ و ۸ آزادراه اصفهان – شیراز جهت ایجاد دسترسی های مناسب برای تکمیل شبکه آزادراهی کشور و نظر به درخواست سرمایه گذار فعلی پروژه برای تغییر درصد سهم مشارکت خود در این قطعات، هیات وزیران به منظور تسریع در تکمیل پروژه مذکور، با اصلاح مصوبه مربوط موافقت کرد.

بر این اساس، طرف مشارکت متعهد است در قالب انعقاد الحاقیه قرارداد نسبت به تأمین مالی برای اجرای قطعات ۷ و ۸ آزادراه اصفهان – شیراز اقدام نماید.

همچنین طرف مشارکت عهده‌دار تأمین ۳۰ درصد از منابع مالی مورد نیاز برای اجرای قطعات ۷ و ۸ آزادراه یاد شده، تأسیسات جانبی خاص آن تا مرحله بهره برداری و تسویه حساب کامل هزینه‌ها خواهد بود. وزارت راه و شهرسازی نیز تأمین ۷۰ درصد از منابع مالی مورد نیاز آزادراه را تعهد نموده که از محل ردیف مندرج در قانون بودجه سنواتی و یا سایر منابع مصوب مربوط تأمین خواهد نمود.

هزینه استملاک اراضی قطعات ۷ و ۸ آزادراه اصفهان – شیراز بر عهده وزارت راه و شهرسازی است که منابع مالی مورد نیاز از محل ردیف مندرج در این تصویب نامه تأمین می گردد.

موافقت با اصلاح ترکیب و عناوین کمیسیون های هیات دولت

در راستای رفع مشکلات ناشی از عضویت اعضای هیات دولت در بیش از یک کمیسیون دولت (از جمله در حصول حد نصاب رسمیت جلسات) و نیز با توجه به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر تمرکز بررسی پیشنهادهای مربوط به توسعه سامانه های الکترونیکی و هوشمندسازی دولت و پیشنهاد برخی از اعضای هیات وزیران در اصلاح برخی از عناوین کمیسیون‌ها، هیات وزیران با اصلاح ترکیب و عناوین برخی از کمیسیون های هیات دولت موافقت کرد.

اخبار مرتبط:
به ما گفتند زَنها در این منطقه باید فقط بزایند/ گزارشی از بارداری اجباری در روستاهای محروم
به ما گفتند زَنها در این منطقه باید فقط بزایند/ گزارشی از بارداری اجباری در روستاهای محروم

روزنامه اعتماد در گفت‌وگو با چند بهورز در روستاهای محروم از وضعیت فرزندآوری در این روستاها گزارشی تهیه کرده است.

دورخیز اطرافیان قالیباف و رئیسی برای تصاحب صندلی ریاست دیوان محاسبات
دورخیز اطرافیان قالیباف و رئیسی برای تصاحب صندلی ریاست دیوان محاسبات

رای‌گیری برای انتخاب رییس دیوان محاسبات چهارشنبه صبح، سوم مردادماه ۱۴۰۳، در مجلس دوازدهم انجام می‌شود. تعدد و ترکیب سیاسی کاندیداهای این جایگاه، نشان از دورخیز طیف‌های مختلف اصولگرا برای تصاحب این صندلی را دارد. چرا تصاحب ریاست دیوان محاسبات مهم است؟

جلسه مهم پزشکیان و تیم اقتصادی‌اش درباره یارانه‌ها
جلسه مهم پزشکیان و تیم اقتصادی‌اش درباره یارانه‌ها

داود منظور پس از دیدار با رئیس جمهوری منتخب گفت: ما به عنوان مشاور حتما در خدمت پزشکیان خواهیم بود و قرار بر این شد؛ در باب مواردی که ایشان صلاح بدانند، مجددا خدمتشان برسیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است