اعضای بدن جوان ۱۸ ساله سقزی به ۶ بیمار نیازمند زندگی بخشید

به گزارش مدارا، سیوان آذرپور که در یک حادثه در شهر صاحب از توابع شهرستان سقز به مدت یک هفته در بیمارستان در حالت کما بود، ۶ عضو اصلی بدن برای پیوند به بیماران نیازمند پیوند عضو اهدا شد. یحیی آذرپور پدر سیوان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سقز، با بیان اینکه پسرم همواره از […]

به گزارش مدارا، سیوان آذرپور که در یک حادثه در شهر صاحب از توابع شهرستان سقز به مدت یک هفته در بیمارستان در حالت کما بود، ۶ عضو اصلی بدن برای پیوند به بیماران نیازمند پیوند عضو اهدا شد.

یحیی آذرپور پدر سیوان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سقز، با بیان اینکه پسرم همواره از من و مادرش درخواست داشت که بنا به هر دلایلی برایم حادثه‌ای پیش آمد اعضای بدنم را اهدا کنید، ما هم به وصیت او و در جهت رضای خدا این کار را کرده‌ایم و امیدواریم اعضای بدن سیوان با آرامش در بدن پیوندگیرندگان عمل کند و روح سیوان هم در آرامش باشد.

وی گفت: این تصمیم برای هر پدر و مادری که خدای نکرده در این شرایط قرار گیرند بسیار سخت است و می‌دانم تنها خداوند می‌تواند به ما صبر عنایت فرماید.

پدر سیوان ادامه داد: پسرم پس از حادثه‌ای که در سی‌ام آبانماه امسال برایش پیش آمد، به کما رفت و تلاش بی‌دریغ پزشکان برای نجات او بی‌نتیجه ماند و شب گذشته اعضای بدنش را در بیمارستان سینا در تهران به ۶ نفر نیازمند پیوند عضو اهدا کردیم.

آذرپور این اقدام را تنها برای رضای خدا و نجات جان چند نفر که هم سن فرزندش هستند بیان کرد و گفت: قلب، دو کلیه، دو شش و لوزالمعده سیوان را اهدا کردیم.   

عضو فردی از اعضای خانواده به معنای واقعی یعنی اهدای عضوی از همه افراد خانواده، و چه بخشنده اند کسانی که این سعادت نصیبشان شده و میتوانند به هم نوعان خود زندگی ببخشند.

جسد مرحوم رضا آذرپور جوان ۱۷ ساله سقزی هم اکنون از تهران به سوی سقز در حال انتقال است و قرار است فردا از جلو بیمارستان شفا سقز به شهر صاحب انتقال و به خاک سپرده شود.

به گفته یکی از کادر درمان بیمارستان شفای سقز، سیوان پس از انتقال به بیمارستان شفا در سقز فوت کرده بود که با تلاش پزشکان احیا شد و پس از ۲ روز بستری در این بیمارستان به سنندج اعزام و سپس روانه تهران شد که متاسفانه به علت مرگ مغزی از دنیا رفت.

سامانه"www.ehda.ir"برای داوطلبان اهدای عضور در سراسر کشور طراحی شده که متقاضیان با ورود به این پایگاه اینترنتی می‌توانند فرم ثبت نام اهدای عضو را تکمیل کنند.