کد خبر : 177132
انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - 23:55
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

کریمی قدوسی: به ما می گویند جلوی واکسن زدن رهبری را بگیرد

کریمی قدوسی: به ما می گویند جلوی واکسن زدن رهبری را بگیرد

به گزارش مدارا، جواد کریمی قدوسی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس گفت: ولی امر مسلمین بعد از شنیدن نظارت و رأی کارشناسان و مدیران سیاسی و اجرایی در دوران بحران کرونا که جان‌های ملت را تهدید می‌کرد، فرمودند واکسنی که برای کرونا آماده شده است، مایه افتخار است. آن را انکار نکنید. این مایه عزت یک کشور است.

نماینده مردم مشهد در مجلس اظهار داشت: واکسن چه از راه واردات و چه با تولید داخلی باشد، باید به هر شکل ممکن تامین شود و در اختیار همه مردم قرار گیرد.

وی افزود: صد‌ها بار در دوران انقلاب اسلامی به ویژه در دوران دفاع مقدس و زمانی که شخصیت‌های انقلابی و جهادی و ولایی مردم و جوانان بسیجی در حال تربیت در پای منابر شما بود، داستان هارون مکی، شیعه تنوری امام صادق (ع) که مصداقی در اطاعت از پیروزی از، ولی امر مسلمین بود را برای ما تعریف کردید. جریان انقلابی را این مکتب پرورش داده و خواهد داد.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: سؤال ما این است که آیا قرائت جدیدی در اطاعت از ولایت به نام زنده کردن گفتمان امام و رهبری در راه است که به ما می‌گویید کمیسیون امنیت ملی جلوی واکسن زدن رهبری را بگیرد. ما می‌گوییم، ولی امر مسلمین در تزریق واکسن هم تاکید کردند و هم خود را در انظار عمومی قرار دادند و دو بار واکسن زدند. به ما می‌گویید فهم شما از ولایت درست نیست.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: چرا بعضی از ما در حال دوقطبی‌سازی طب نبی و طب سنتی هستیم؟ چرا تدابیر ستاد کرونا را که، ولی مسلمین همه ملت را به رعایت مصوبات و تدابیر آن دعوت می‌کند، خلاف شرع مقدس و عقل و منطق می‌دانیم و این موضع غلط را ترویج می‌کنیم.

وی افزود: در ۸ سال دفاع مقدس به امر امام (ره) مسأله اصلی کشور را دفاع معرفی کردند و همه ملت را به دفاع فرا خواندند، دوقطبی دفاع و ضددفاع اصلا به وجود نیامد. ملت ۳۰۰ هزار شهید در دفاع مقدس تقدیم اسلام کرد و پیروز شد و ویروس خطرناکی به نام صدام و حزب بعث را از بین برد.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: آیا با ویروس کرونا که تاکنون بیش از یکصدهزار نفر از این ملت تلفات گرفته، جز با راهکار تجربه دفاع مقدس می‌توان مقابله کرد؟ باید همه ما ملت شریف را اقناع به رعایت تدابیر، ولی امر مسلمین و ستاد مقابله با کرونا کنیم. غیر از این عمل کنیم، با حکم آنچه شما خود فرموده‌اید این اقدام خلاف عقل منطق و شرع مقدس است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رئیسی فردی است دارای عزم جدی برای مقابله با نفوذ، خط قرمزهایش اسلام و ملت است نه وزراء، نزدیکان و دوستانش.

وی افزود: دولت فعلی هم مانند اصل انقلاب با مبارزه حاصل شده، با مبارزه حفظ خواهد شد و جریان انقلاب هوشیارانه در مجلس و بیرون مجلس اجازه تضعیف این دولت را نخواهد داد.

کریمی قدوسی در پایان گفت: بعضی از ما به خصوص روسای کمیسیون‌ها آدم‌های خوبمان را جا‌هایی گذاشته‌ایم، ولی وای به حالمان اگر مشکلات ملت حل نشود و آنگاه مجلس و ملت شما را مؤاخذه خواهند کرد.

اخبار مرتبط:
پزشکیان: در ماجرای مهسا امینی، تنها کسی بودم که صحبت کردم / زندانیان سیاسی در محدوده من نیست؛ اختیاری نَدارم
پزشکیان: در ماجرای مهسا امینی، تنها کسی بودم که صحبت کردم / زندانیان سیاسی در محدوده من نیست؛ اختیاری نَدارم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: . آزادی از نظر من یعنی نباید باور و اعتقاد را زیر سوال ببریم. چرا با هم دعوا می‌کنیم؟ در جریان مهسا امینی، من تنها کسی بودم که صحبت کردم و چیزی نگفتم که اعتقاد خود را زیر سوال ببرم. این اعتقاد واقعی من است که باید حق و حقوق همه افراد حفظ شود.

محمدعلی ابطحی: پورمحمدی اطلاعات محرمانه و غیرمحرمانه زیادی دارَد
محمدعلی ابطحی: پورمحمدی اطلاعات محرمانه و غیرمحرمانه زیادی دارَد

پورمحمدی در سال‌های اخیر سعی کرد قدری بر وجه سیاسی‌اش بیفزاید و در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که فعالیت او در جامعه روحانیت مبارز افزایش یافته و با شکل‌گیری شورای وحدت نیرو‌های انقلاب عملا او تلاش کرد بر روند سیاسی کشور تأثیر بگذارد و به تدریج شورای وحدت و پورمحمدی عملا به رقیب طیف دیگری از اصولگرایان تبدیل شد که در رأس‌اش محمدباقر قالیباف و غلامعلی حدادعادل قرار دارند؛ طیفی موسوم به شورای ائتلاف.

مهاجری: سعید جلیلی حتی سابقه اداره یک مغازه را هم ندارد / تلاش‌هایی برای انصراف جلیلی به نفع قالیباف شده
مهاجری: سعید جلیلی حتی سابقه اداره یک مغازه را هم ندارد / تلاش‌هایی برای انصراف جلیلی به نفع قالیباف شده

فعال سیاسی اصولگرا گفت: جلیلی قطعا ناکارآمد است و او حتی سابقه اداره یک مغازه را هم نداشته و هیچ‌کار اجرایی نکرده. از طرفی یک نگاه کاملا منحصر را در سیاست خارجی رهبری می‌کند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است