کد خبر : 177053
انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - 11:53
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

احمد مسعود به ایران آمده است

احمد مسعود به ایران آمده است

به گزارش مدارا، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی به تشریح آخرین تحولات در حوزه سیاست خارجی پرداخت. وی در ادامه به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سؤالی درباره سفر احمد مسعود به تهران اظهار داشت: سفرها به ایران با آگاهی کابل و دوستان در جهات مختلف جامعه مدنی و گروه‌های افغانستانی انجام می‌شده و شده است. هفته‌ای که گذشت در خصوص توافق بین شرکت توانیر و شرکت برشنا افغانستان درباره صادرات برق سفری انجام شد.

وی گفت که کاظمی قمی نماینده ویژه ایران در امور افغانستان به زودی سفری به کابل خواهد داشت و این رفت و آمدها بین کشورهای همسایه در جریان بوده و ادامه خواهد یافت.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک مدعی شد که احمد مسعود، رهبر مقاومت پنجشیر به ایران سفر کرده ‌است. تا پیش از انتشار این خبر مدتی بود که اطلاعات چندانی در مورد تداوم مقاومت در پنجشیر در رسانه‌ها در دست نبود و این موضوع باعث ایجاد نگرانی‌هایی بابت شکست جبهه مقاومت شده‌ بود.

در همین رابطه سایت خبری مدارا به نقل از منابع خود خبر داده بود که احمد مسعود چندی پیش ابتدا به تاجیکستان سفر کرده‌ و پس از آن حدود ۱۰ روز پیش به ایران آمده‌است.

گفته می‌شود که او احتمالا همچنان در ایران و در مشهد حضور دارد. همچنین اسپوتنیک مدعی شده‌بود که احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت افغانستان با والی پیشین هرات در مشهد دیدار کرده‌است. آنطور که یک منبع آگاه به خبرنگار مدارا گفته احمد مسعود با برخی از مقامات جمهوری اسلامی در ایران و در پشت درهای بسته و به صورت غیررسمی دیدارهایی داشته‌است. هنوز مشخص نیست که این مقامات چه کسانی بوده و محور مذاکرات و خروجی آن دقیقا چه بوده‌است.

سفر مسعود به ایران حاکی از آن است که برخی اخبار مربوط به شکست جبهه مقاومت و عقب‌نشینی نیروهای تحت امر احمد مسعود و همچنین تصرف دره پنجشیر به دست طالبان که در مدت اخیر و به شکل غیررسمی شنیده می‌شد، کذب بوده و مقاومت همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط:
پزشکیان: در ماجرای مهسا امینی، تنها کسی بودم که صحبت کردم / زندانیان سیاسی در محدوده من نیست؛ اختیاری نَدارم
پزشکیان: در ماجرای مهسا امینی، تنها کسی بودم که صحبت کردم / زندانیان سیاسی در محدوده من نیست؛ اختیاری نَدارم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: . آزادی از نظر من یعنی نباید باور و اعتقاد را زیر سوال ببریم. چرا با هم دعوا می‌کنیم؟ در جریان مهسا امینی، من تنها کسی بودم که صحبت کردم و چیزی نگفتم که اعتقاد خود را زیر سوال ببرم. این اعتقاد واقعی من است که باید حق و حقوق همه افراد حفظ شود.

محمدعلی ابطحی: پورمحمدی اطلاعات محرمانه و غیرمحرمانه زیادی دارَد
محمدعلی ابطحی: پورمحمدی اطلاعات محرمانه و غیرمحرمانه زیادی دارَد

پورمحمدی در سال‌های اخیر سعی کرد قدری بر وجه سیاسی‌اش بیفزاید و در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که فعالیت او در جامعه روحانیت مبارز افزایش یافته و با شکل‌گیری شورای وحدت نیرو‌های انقلاب عملا او تلاش کرد بر روند سیاسی کشور تأثیر بگذارد و به تدریج شورای وحدت و پورمحمدی عملا به رقیب طیف دیگری از اصولگرایان تبدیل شد که در رأس‌اش محمدباقر قالیباف و غلامعلی حدادعادل قرار دارند؛ طیفی موسوم به شورای ائتلاف.

مهاجری: سعید جلیلی حتی سابقه اداره یک مغازه را هم ندارد / تلاش‌هایی برای انصراف جلیلی به نفع قالیباف شده
مهاجری: سعید جلیلی حتی سابقه اداره یک مغازه را هم ندارد / تلاش‌هایی برای انصراف جلیلی به نفع قالیباف شده

فعال سیاسی اصولگرا گفت: جلیلی قطعا ناکارآمد است و او حتی سابقه اداره یک مغازه را هم نداشته و هیچ‌کار اجرایی نکرده. از طرفی یک نگاه کاملا منحصر را در سیاست خارجی رهبری می‌کند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است