کد خبر : 175170
انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - 19:44
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

واکسن کرونا را سیاسی نکنیم

واکسن کرونا را سیاسی نکنیم

به گزارش مدارا، مسعود خاتمی گفت: بعد از استقرار دولت سیزدهم و مسئولیت دکتر عین اللهی در وزارت بهداشت، به لطف خدا اقدامات بسیار موثر و خوبی در زمینه شکستن طلسم واکسیناسیون انجام شد. در حوزه انتخابیه مشاهده کرده ام که آرامشی در سطح جامعه از نظر واکسیناسیون کرونا ایجاد شده درحالیکه چندماه قبل، مردم دچار تشویش بودند. 

وی افزود: خوشبختانه امروزه آرامش خوبی در جامعه ایجاد شده اما برخی افراد، مسائلی را مطرح می کنند که به صلاح نیست. بررسی های لازم برای اینکه کدام واکسن چقدر موثر است، انجام شده و اثرات و کارایی واکسن ها، به دقت مشخص شده است؛ وقتی شرکتی در سطح جهان، اقدام به تولید واکسن می کند، تمام مراحل علمی را گذرانده و اثبات شده و هیچ گاه شرکتی تجارت جهانی خودش را خدشه دار نمی کند البته یکی دو شرکت آمریکایی، تخلفاتی داشتند و مشکلاتی در محصولاتشان در ژاپن مشاهده شد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مطالبی که برخی افراد این روزها در مورد واکسن های مختلف بیان می کنند، قبل از اینکه بیان یک مشکل باشد، موضعی سیاسی است. برخی افراد که از ابتدا با دولت سیزدهم مخالف بودند و در انتخابات، رد صلاحیت شدند، مواضع تندی می گرفتند و الان هم بجای طرح مطالب علمی، مواضع سیاسی خودشان را مطرح می کنند.

خاتمی تاکید کرد: انصاف نیست که آرامشی که در مردم حاکم شده، با سخنانی غیرعلمی، غیرمستدل و خودساخته، دچار مشکل شود. انتظار ما این است که برخی افراد، مطالب غیرعلمی را پخش نکنند البته حرف های برخی از آنها در جامعه اثر ندارد چون مردم نابسامانی های قبل را هیچگاه فراموش نمی کنند و  دیگر گوش به حرف آنها نمی کنند. 

وی یادآور شد: طرح چنین مباحثی در مورد واکسن برای دانش آموزان و عوارض برای بزرگسالان بدون پشتوانه علمی، اعتباری ندارد. مقالات مختلفی را مطالعه کرده ایم که نشان می دهد واکسن هایی که این روزها در کشور تزریق می شوند، موثر و مفید هستند.

اخبار مرتبط:
ثبت تصویر جدیدی از چهار پلنگ ایرانی در عباس‌آباد اصفهان
ثبت تصویر جدیدی از چهار پلنگ ایرانی در عباس‌آباد اصفهان

اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان از ثبت تصویر جدیدی از چهار قلاده پلنگ ایرانی در پناهگاه حیات وحش عباس‌آباد نایین خبر داد.

توزیع ۳۶۰ دست کاپشن و شلوار بین دانش‌آموزان مناطق محروم اصفهان
توزیع ۳۶۰ دست کاپشن و شلوار بین دانش‌آموزان مناطق محروم اصفهان

اصفهان-مسوول قرارگاه جهادی استان اصفهان گفت: لباس‌های اهدایی از طرف اداره تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان شامل ۳۶۰ دست کاپشن و شلوار به دانش‌آموزان مناطق محروم است.

فرصت ساخت‌وساز پس از دریافت پروانه ساختمانی به ۶ سال افزایش یافت
فرصت ساخت‌وساز پس از دریافت پروانه ساختمانی به ۶ سال افزایش یافت

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در حال حاضر مالک برای ساخت‌وساز شش سال فرصت دارد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است