کد خبر : 175015
انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - 11:59
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

آخرین وضعیت پرونده معلم های بازداشتی

آخرین وضعیت پرونده معلم های بازداشتی

به گزارش مدارا، «نقش معلم در جامعه، نقش انبیاست» این سخن بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در باب مقام معلم در نظام اسلامی است اما آن‌چه که این روزها مشاهده می‌کنیم، نادیده گرفتن بدیهی‌ترین حقوق این صنف است که به نظر می رسد هیچ اراده ای برای احقاق حق آن از سوی مسئولان وجود ندارد.

محمد حبیبی، سخنگوی کانون صنفی معلمان در خصوص آخرین وضعیت این روزهای معلمان بازداشتی گفت: برگزاری تجمعات سراسری که با هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان سوم مهرماه با درخواست اجرای طرح رتبه‌بندی پس از ۱۳ سال وقفه در ۴۰ شهر و بیش از ۲۰ استان به‌صورت سراسری در مقابل اداره کل آموزش و پرورش این استان ها و در تهران مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

این فعال صنفی در خصوص بازداشت «عزیز قاسم‌زاده» و آخرین وضعیت ایشان خاطر نشان کرد: بعد از این تجمع روز شنبه آقای عزیز قاسم‌زاده، فعال صنفی معلمان و سخنگوی کانون صنفی معلمان گیلان به وسیله اداره اطلاعات رودسر بازداشت شد. ایشان تا شنبه ۱۱ مهرماه ۱۴۰۰ در اداره اطلاعات رودسر بودند و سپس به زندان رودسر منتقل شدند منتهی با وجود این‌که بازجویی‌ها تمام شده و به زندان منتقل شده‌اند اما پرونده زیر نظر رسمی دادستان خود رودسر است و ایشان اجازه صدور وثیقه و حتی پذیرش وکیل را هم نمی‌دهند. دادستانی رودسر گفته‌اند که خودشان شخصاً پرونده را بررسی خواهند کرد. خانواده آقای قاسم‌زاده در این مدت چندین مرتبه به دادستانی رودسر مراجعه کردند و هیچ پاسخی از این نهاد دریافت نکرده اند. ایشان در مدت نگهداری‌شان در اداره اطلاعات رودسر توانستند دو مرتبه با خانواده خود تماس بگیرند. امروز با انتقال ایشان به زندان اجازه ملاقات با دو تن از همکاران که از اعضای کانون صنفی فرهنگیان بودند، صادر شد و یک تماسی هم توانستند با خواهرشان بگیرند.

حبیبی افزود: در جدیدترین دستور دادستانی رودسر، آقای قاسم‌زاده ممنوع الملاقات شدند در صورتی‌که بر اساس قوانین و مقررات وقتی یک زندانی به زندان عمومی منتقل می‌شود باید امکان تماس و ملاقات داشته باشد.

وی درباره بازداشت «غلامرضا غلامی» دیگر معلم بازداشتی اظهار کرد: آقای غلامرضا غلامی، فعال صنفی فرهنگیان در استان فارس هستند که ۲۵ روز پیش توسط نیروهای اطلاعات مرودشت بازداشت شدند و هنوز هم اتهاماتی که علیه ایشان صادر شده است، مشخص نیست. خانواده آقای غلامی تقریبا هفته اول هیچ اطلاعی از وضعیت ایشان نداشتند. در این ۲۵ روز بازداشت ایشان تا زمانی‌که اداره اطلاعات مرودشت بودند هر ۸ روز یکبار امکان تماس با خانواده‌شان را داشتند. از روز پنجشنبه که به زندان عادل آباد شیراز منتقل شدند برای ایشان قرار وثیقه ۸۰۰ میلیونی صادر شده است. خانواده ایشان به‌دنبال این هستند که با تامین قرار این وثیقه، ایشان را از زندان آزاد کنند. 

حبیبی در پایان بیان کرد: سومین مورد بازداشت معلمان مربوط به «مهدی فتحی» است که ایشان پیشتر محکوم به ۱۴ ماه زندان و ۷ میلیون جریمه نقدی شده بودند. آقای فتحی روز ۲۳ شهریور از طرف اداره اطلاعات پاسارگاد بازداشت و به زندان عادل آباد شیراز منتقل شدند. آقای فتحی ممنوع‌الملاقات و ممنوع‌التماس هستند. متاسفانه ایشان مشکل حاد قلبی دارند به‌طوری‌که از بهداشت زندان عادل آباد با برادر ایشان تماس گرفتند و گفتند که داروهایش را برایش بیاورند. البته ایشان مشکل کلیوی هم دارند و آن‌طور که گزارش شده است در ادرار ایشان خون دیده شده است. این زندانی معلم هم همچنان هنوز حق گرفتن وکیل را ندارند.

اخبار مرتبط:
توده هوای گرم در اصفهان می‌ماند/ تشکیل جلسه مدیریت بحران
توده هوای گرم در اصفهان می‌ماند/ تشکیل جلسه مدیریت بحران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری از تشکیل جلسه برای اتخاذ تمهیدات لازم برای ۲ هفته بسیار گرم پیش روی اصفهان خبرداد.

نماینده مجلس یازدهم: ساحل طولانی جنوب بلااستفاده است/ در دولت قبل می‌خواستند کارخانه در چابهار احداث کنند، فاطمی امین نگذاشت
نماینده مجلس یازدهم: ساحل طولانی جنوب بلااستفاده است/ در دولت قبل می‌خواستند کارخانه در چابهار احداث کنند، فاطمی امین نگذاشت

در حالی که رئیس‌جمهور منتخب در دیدار به کارفریان و صاحبان صنایع بخش خصوصی گفته است کارخانه‌ها باید به نزدیک دریاها منتقل شوند، عزت‌الله تالارپشتی، رئیس کمیسیون صنعت در مجلس یازدهم به رویداد۲۴ می‌گوید این بحث در دولت قبل هم مطرح بوده اما وزیر صمت وقت در اجرای آن کارشکنی کرده است

وزارت صمت به سایپا برای افزایش قیمت مجوز داد
وزارت صمت به سایپا برای افزایش قیمت مجوز داد

جواد توسلی‌مهر، مدیرعامل سایپا از موفقیت این شرکت برای اخذ مصوبه افزایش قیمت در کمیته خودرو وزارت صمت خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است