کد خبر : 173046
انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - 17:48
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

ایران درّودی ۸۵ ساله شد

ایران درّودی ۸۵ ساله شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ایران درّودی هنرمند نقاش، منتقد و نویسنده‌ای است که در یازدهم شهریورماه سال ۱۳۱۵ در شهر خراسان متولد شده است. این هنرمند  امروز به دلیل کسالتی که داشت نتوانست گفت‌وگویی بکند، اما پیش‌تر در آستانه شروع سال جدید درباره آرزوهایش برای مردم ایران به ایسنا گفته بود: «در طول عمرم به ملت ایران ثابت کرده‌ام که این ملت صبور و متحمل و بزرگ‌مردان تاریخ ایران و تاریخ پرشکوهش را دوست می‌دارم. برای من مهم‌ترین ارزش زندگی در ایثار عشق است. پس بیشتر از همیشه به ایران عزیزمان عشق بورزیم تا قادر شویم در برابر صدمات ناگوار تاب بیاوریم.»

او همچنین در یکی از مصاحبه‌های خود با درباره ضرورت تنها ماندنش این‌چنین اظهار کرده است: «یکی از مهم‌ترین مسائل زندگی و حرفه‌ من ضرورت تنها ماندن من است. با عطف به این نکته که بارها گفته‌ام آموخته‌ام با تنهایی‌ام برای خود کافی باشم؛ چراکه فقط در تنهایی است که می‌توانم نقاشی کنم یا بنویسم.»

درّودی که با آغاز شیوع ویروس کرونا خود را در خانه قرنطینه کرده تا به گفته خودش ناقل این بیماری واگیردار نباشد، درباره درسی که این ویروس به انسان‌های کره زمین داده است، می‌گوید: «یکی از درس‌های این ویروس که تمامی انسان‌های کره زمین را درگیر کرده، بی‌ارزش بودن مادیات است که در مبارزه با کرونا هیچ‌گونه کارایی ندارد و به عبارت دیگر ثروت هیچ نوع مصونیتی در برابر این بیماری برای شخص ثروتمند ایجاد نمی‌کند.»

این هنرمند همچنین در سی و هفتمین برنامه «هنر و پژوهش» با موضوع «فلسفه/ هنر زیبا زیستن» به بیان دیدگاه‌های خود درباره زندگی پرداخته و گفته بود: «من یکی از خوشبخت‌ترین افراد هستم زیرا ارزش زندگی را می‌دانم؛ می‌دانم که از این زندگی می‌توان یک اثر هنری ماندگار درست کرد.»

او با اشاره به این‌که خودش را به عنوان یک انسان باهوش قبول دارد، این‌چنین اضافه کرده بود: «برای این چیزی که هستم زحمت زیادی کشیده‌ام. هر کاری را که می‌خواهم در زندگی انجام می‌دهم و هیچ‌کس نمی‌تواند مرا وادار کند که کاری را انجام بدهم یا ندهم. همه این‌ها باعث شده که در آرامش باشم و برای همین زندگی را خوب می‌بینم و سپاس‌گزار هستم.»

ایران درّودی درباره راز موفقیت خود در زندگی هم گفته بود: «راز موفقیت من این است که پدربزرگم یکی از ثروتمندترین مردان ایران بود و زمانی که من ۱۴ساله بودم او ورشکست شد و خودکشی کرد. این مسئله نگاه من به مسائل مالی را مشخص کرد و فهمیدم که ثروت اقتدار و توانایی می‌آورد اما بدبختی زیادی هم می‌آورد. آدم‌ها از ابزاری به نام ثروت برای خود یک جهنم می‌سازند. وقتی شما نگاه خود را به ثروت متعادل کنید، زندگی خود را به تعادل می‌رسانید.»

این هنرمند همچنین با اشاره به این‌که ۶۰ سال در فرانسه زندگی کرده است، یکی از افتخارات زندگی‌اش را به دنیا آمدن در ایران دانسته و اظهار کرده بود: «اگر در فرانسه به دنیا آمده بودم قطعا این آدم نمی‌شدم. من در زمان حیات خود به آرزوهایم رسیدم. آرزوی من داشتن محبوبیت بود و حالا این محبوبیتی که می‌بینم استثنایی است.»

اخبار مرتبط:
اعتراض شیخ مهدی کروبی به رَدصلاحیت‌ها
اعتراض شیخ مهدی کروبی به رَدصلاحیت‌ها

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با روایتی از آخرین دیدارش با کروبی از تأکید دبیرکل سابق این حزب برای حضور در انتخابات سخن گفت.

صادق محصولی برای ائتلاف بر حذف توانگر تاکید داشت، قالیباف روی نوباوه/ پشت‌پرده ائتلاف پرحاشیه!
صادق محصولی برای ائتلاف بر حذف توانگر تاکید داشت، قالیباف روی نوباوه/ پشت‌پرده ائتلاف پرحاشیه!

«در جریان رای‌گیری تیم قالیباف از رای دادن به پیرهادی امتناع کردند و همین امر باعث شد تا آرای او و آجرلو برابر شود. در یک مقطع دیگر هم بود که باز هم لابی‌های پشت‌پرده از حضور پیرهادی جلوگیری کرد. مالک شریعتی هم در اعتراض به حضور محسن دهنوی در فهرست نهایی شورای ائتلاف و پایداری، قهر و اعلام کناره‌گیری کرد.»

ایسپا: میزان مشارکت مردم در انتخابات ۴۱ درصد است
ایسپا: میزان مشارکت مردم در انتخابات ۴۱ درصد است

برآورد ایسپا از میزان مشارکت مردم ایران در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی براساس آخرین نظرسنجی، حدود ۴۱ درصد با سطح اطمینان ۲± است. برای حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اســلام‌شهر و پـردیس نیز میتوان میزان مشارکت مردم را نزدیک به درصد «قطعاً در انتخابات شرکت می‌کنم» ۲۳.۵ درصد با سطح اطمینان ۲± دانست.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است