کد خبر : 166890
انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - 14:13
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

سود نجفی: نگاه ویژه به بانوان در برنامه شورای ششم شهر تهران خواهیم داشت

سود نجفی: نگاه ویژه به بانوان در برنامه شورای ششم شهر تهران خواهیم داشت

به گزارش سایت خبری مدارا؛  سوده نجفی در خصوص برنامه‌های حوزه زنان و خانواده برای اجرا در شورای جدید شهر تهران، اظهار داشت: اینکه بنده به تنهایی به ارائه برنامه در این خصوص بپردازم امر صحیحی نیست چراکه فراکسیون زنان متشکل از ۴ عضو زن در شورا با هم فکری و هم افزایی و همچنین مشورت از کارگروه‌های تخصصی قطعاً در آینده نزدیک برنامه‌های خود را اعلام خواهد کرد.

وی افزود: اما آن چیزی که باید به عنوان یک سیاست در برنامه‌ریزی‌های کلان حوزه زنان دنبال شود، توجه به افزایش امنیت اجتماعی زنان در شهر، حمایت از زنان سرپرست خانوار و همچنین زنان کارآفرین با استفاده از روش کارآفرینی اجتماعی، است.

نجفی با تاکید بر لزوم افزایش رفاه اجتماعی برای بانوان ابراز داشت: یکی دیگر از سیاست‌های مهم در این حوزه، توجه به مناسب سازی فضاها و اماکن شهری ویژه بانوان و افزایش سرانه رفاهی و ورزشی ویژه بانوان است.

منتخب شورای ششم شهر تهران با تاکید بر لزوم توانمند سازی بانوان جامعه اظهار داشت: همانطور که می‌دانید توانمند سازی زنان یکی از مؤلفه‌های توسعه پایدار در کل دنیاست و بدون آن هیچ کشوری به تعالی و پیشرفت نخواهد رسید.

نجفی خاطرنشان کرد: مدیریت شهری جدید نیز با توجه به نقش آفرینی اجتماعی قطعاً به این موضوع نگاه ویژه‌ای خواهد داشت.

وی با اشاره بر سیاست‌های پیشین در کشور مبنی بر حضور زنان در ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی بیان کرد: احیای ستاد توانمندسازی بانوان جهت اجرای برنامه‌های مد نظر در ساختار شهرداری و همچنین تلاش برای افزایش انتصاب مدیران زن را نیز در دستور کار قرار خواهیم داد.

اخبار مرتبط:
سردار کوثری: محافظ دوم رئیس جمهور در بالگرد دیگری بود
سردار کوثری: محافظ دوم رئیس جمهور در بالگرد دیگری بود

سردار اسماعیل کوثری در خصوص برخی ادعاها مبنی بر «وضعیت مبهم یکی دیگر از محافظین رئیس جمهور» گفت: برخی رسانه‌ها حرف‌های بی‌ربطی را می‌سازند. محافظ نفر دوم در بالگرد دیگری بوده، زیرا در یک بالگرد به چند نفر محافظ احتیاجی نبوده و تمام این حرف‌ها بی‌اساس است. ما مسأله پنهان شده‌ای نداریم.

گروسی: امیدوارم وقفه در تعامل با ایران موقت باشد و ظرف چند روز آینده به پایان برسد
گروسی: امیدوارم وقفه در تعامل با ایران موقت باشد و ظرف چند روز آینده به پایان برسد

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رافائل گروسی امروز چهارشنبه در اشاره به شهادت رئیس‌جمهور و وزیر خارجه ایران در سانحه هوایی یکشنبه اظهار داشت «آن‌ها (ایرانی‌ها) در دوره سوگواری هستند که من باید به آن احترام بگذارم. اما زمانی که (این دوره) تمام شود، دوباره تعامل خواهیم کرد».

بهرنگ نجاتی عضو موظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس شد
بهرنگ نجاتی عضو موظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس شد

با تصویب وزیران عضو شورای عالی مناطق تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی، بهرنگ نجاتی به مدت سه سال به عنوان عضو موظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس تعیین شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است