کد خبر : 166135
انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۴ - 18:33
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

علم الهدی: رئیسی سر سفره امام زمان بزرگ شده است

علم الهدی: رئیسی سر سفره امام زمان بزرگ شده است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) ضمن تشکر از مردم به علت حضور پرشور در انتخابات و تبریک به آنان برای موفق شدن در شرکت در انتخابات، اظهار کرد: البته حضور شما در انتخابات، هر چند حدود ۴۹ درصد اعلام شده، اما آنچه در بسیاری از آمار به دست آمده است، مشارکت در انتخابات حدود ۵۴ درصد بوده است و در خراسان رضوی مشارکت حدود ۶۰ درصد تخمین زده شده است.

وی بیان کرد: اما مشارکت حداکثری مطلوب، این مقدار نبوده است. وجود احساس انقلابی‌گری در بین مردم، اقتضا می‌کرد حضور مردم در انتخابات گسترده‌تر باشد اما با مشکلاتی که پیش آمد، همین حضور هم یک حماسه‌آفرینی از طرف شما مردم انقلابی و دل‌داده این نظام بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی شیوع کرونا را اولین علت کاهش مشارکت در انتخابات ۲۸ خرداد دانست و افزود: قبلا هم طبق نظرسنجی‌ها پیش‌بینی شده بود که ۱۱ درصد از واجدین شرایط یا به کرونا مبتلا هستند یا از این بیماری ترس دارند، لذا در انتخابات شرکت نمی‌کنند. این رقم قابل توجهی از مردم است. ابتلا به بیماری یا وحشت از ابتلا، به عنوان یک محذور و عذر شرعی به حساب می‌آید.

علم‌الهدی عنوان کرد: همچنین ضعف مدیریت اجرایی کشور در طول هشت سال گذشته نیز از دیگر عواملی بود که باعث شد مشارکت مردم در انتخابات آن طور که انتظار می‌رفت، نشود. اینکه دولت تمام توجه خود را معطوف به غرب کرده بود و از امکانات و توانایی‌های داخلی غافل شده بود و حتی به ظرفیت‌های روابط با شرق هم توجه نداشت و هشت سال فقط می‌خواست با ارتباط با غرب مشکلات کشور را حل کند، باعث شد این مشکلاتی که الآن می‌بینیم، برای مردم به وجود آید.

وی ادامه داد: از طرفی در مقابل این ضعف مدیریت، رسانه‌های دشمن با تمام قدرت فعالیت کردند و در برابر چشم مردم جامعه ما آن قدر تبلیغات کردند تا بتوانند تمام این ضعف مدیریت را به حساب نظام بگذارند. یعنی از طرفی مردم دچار مشکلات زندگی بودند و از طرفی دشمن این مشکلات را که ناشی از ضعف مدیریت اجرایی کشور بود، به عملکرد کل نظام نسبت می‌داد و می‌گفت نظام قدرت اداره کشور را ندارد و هر کسی هم رئیس جمهور شود، باز هم زندگی شما مردم به خوبی پیش نخواهد رفت.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: از همه بدتر آن ضعف مدیریتی‌ای بود که در فرایند انتخابات به وجود آمد. ان‌شاءالله که بروز این اختلالات در فرایند انتخابات مغرضانه نبوده است، اما مشکلاتی که در روز انتخابات در فرایند رای‌گیری برای مردم به وجود آمد، از عواملی بود که باعث شد به مشارکت لطمه بخورد، اما با وجود تمام مشکلات، مردم بالای ۵۰ درصد مشارکت داشتند.

علم‌الهدی بیان کرد: همچنین نکته دیگری که از بصیرت شما مردم ناشی می‌شود و باید بابت آن از شما تشکر کرد، رای ۶۲ درصدی و حتی در بعضی نقاط بالای ۷۵ درصدی شما مردم به رئیس جمهور منتخب است. این نشان‌دهنده بصیرت و بینش شما مردم است. شما رئیس جمهور منتخب را فردی دیدید که از یک کارنامه قابل توجهی در مدیریت قوه قضائیه برخوردار بود و تحولی عظیم در این قوه به وجود آورد و با فساد جنگید شما روحیه مبارزه با مفسد را در این شخص دیدید.

این عضو مجلس خبرگان ادامه داد: همچنین رئیس جمهور منتخب، در مسئله توسعه و جهش تولید که فرمان رهبری بود، ۲۰۰۰ کارخانه از کارافتاده را بدون اینکه مسئولیت اجرایی داشته باشد، به کار انداخت. شما این کارنامه را دیدید ولی دلیل اصلی شما از رای دادن به رئیس جمهور منتخب، چیز دیگری بود.

وی خاطرنشان کرد: امروز با سالروز شهادت شهید بهشتی مقارن است. امام(ره) در مورد شهید بهشتی فرمودند ارزش آقایان رجائی، باهنر و بهشتی به این نبود که دارای شخصیت سیاسی بودند، بلکه ارزش آنان به این بود که با مردم خودی بودند و برای مردم خدمت می‌کردند. لذا مردم به آن همه تبلیغاتی که علیه شهید بهشتی صورت گرفت، اعتنا نکردند.

علم‌الهدی با بیان اینکه همین وضعیت شهید بهشتی در انتخابات در مورد رئیس جمهور منتخب نیز پیش آمد، گفت: این همه تبلیغات علیه رئیس جمهور منتخب شد، این همه تهمت‌ها و جسارت‌ها در همه مراحل و حتی در مناظرات نسبت به وی انجام شد، اما مردم بصیرت داشتند و دیدند آقای رئیسی از خودشان است و همین باعث شد که مردم بالای ۶۲ درصد و حتی در برخی مناطق حدود ۸۰ درصد به آقای رئیسی رای دهند.

امام جمعه مشهد اظهار کرد: دو مسئله باعث شده است که مردم به رئیس جمهور منتخب و دولت آینده امیدوار شوند. یکی همین خودی بودن وی است، رئیس جمهور منتخب ازخودشان است و مثل خود آنان از قشر متوسط به پایین است. مسئله دوم به تعبیر رهبری، مد نظر داشتن انگیزه خدایی است. آقای رئیسی یک طلبه است و سر سفره امام زمان بزرگ شده است و باانگیزه خدمت به ساحت مقدس ولی عصر آمده است و انگیزه خدایی او بر همه انگیزه‌هایش غلبه دارد.

وی ادامه داد: در انگیزه خدایی، دو مورد وجود دارد؛ یکی امید به خدا و دیگری جهاد است. آدمی که برای خدا کار می‌کند، هرگز خسته نمی‌شود و فعالیت خود را محدود نمی‌کند. وقتی خدا را باور کرده باشد، با تمام قدرت فعالیت و جهاد می‌کند. کارهای آدم خداباور، جهادی است و چون برای خدا کار می‌کند، هرچه می‌تواند کار و فعالیت می‌کند. یعنی فردی که انگیره خدایی دارد، از یک طرف امید دارد که خدا پشتیبان او است و از طرف دیگر اعتقاد به خدا او را به جهاد وامی‌دارد. امیدواریم در دولت خداباور جهادی که انگیزه خدایی دارد، مشکلات مردم و کشور حل شود و دشمنان ما هم به ذلت بیشتری دچار شوند.

اخبار مرتبط:
پرویز سروری: عملکرد زاکانی به زودی نمایان تر هم خواهد شد / دفاع تمام قد نایب رئیس شورای شهر از شهردار تهران
پرویز سروری: عملکرد زاکانی به زودی نمایان تر هم خواهد شد / دفاع تمام قد نایب رئیس شورای شهر از شهردار تهران

پرویز سروی نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: تجربه اینجانب که دوره های مختلفی در شورای شهر تهران حضور داشتم، این است که عملکرد دکتر زاکانی مطلوب و رو به جلو بوده است.

نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد
نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای این که بتواند حوزه اقتصاد را سامان دهد از اشخاص و افرادی که سابقه عدم موفقیت در حوزه اقتصاد دارند استفاده نکند و آن‌ها را تکرار نکند.

معاون زاکانی: «دکتر» در انتخابات، چهره اصلی اصلاحات که دولت سوم روحانی بود را افشا کرد / برخی اعضای شورای شهر در زمین جریان دوم خرداد بازی نکنند
معاون زاکانی: «دکتر» در انتخابات، چهره اصلی اصلاحات که دولت سوم روحانی بود را افشا کرد / برخی اعضای شورای شهر در زمین جریان دوم خرداد بازی نکنند

لطف‌الله فروزنده، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به برخی حملات به شهردار تهران، گفت: برخی اعضای شورای شهر در زمین جریان دوم خرداد بازی نکنند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است