کد خبر : 163970
انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - 13:54
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

معاون سیاسی سپاه پاسداران: شورای نگهبان فصل‌الخطاب است/سپاه نامزدی در انتخابات ندارد و از هیچ فرد و یا لیست خاصی حمایت نمی‌کند

معاون سیاسی سپاه پاسداران: شورای نگهبان فصل‌الخطاب است/سپاه نامزدی در انتخابات ندارد و از هیچ فرد و یا لیست خاصی حمایت نمی‌کند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه سپاه در انتخابات ورود مصداقی ندارد گفت: این نهاد نه تنها نامزدی در انتخابات ندارد بلکه از هیچ فرد و یا لیست خاصی حمایت نمی کند.

سردار یدالله جوانی روز شنبه در حاشیه نشست سیاسی بصیرتی در سپاه امام حسن مجتبی(ع) در گفت وگو با خبرنگاران افزود: پیش از این نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بارها و بارها اعلام کرده و در اسناد ابلاغی آن نیز وجود دارد که در هیچ انتخاباتی ورود مصداقی نداشته و ندارد و اینکه مطرح می شود که سپاه از فرد و یا جریان خاصی حمایت و یا ورود کرده یک اتهام و دروغ بزرگ است.

وی اضافه کرد: اینکه یک پاسدار در محله خود و در جایی عمل و رفتاری داشته را که نباید به پای سپاه نوشت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحت هیچ شرایطی در انتخابات ورودش مصداقی نیست چرا که درست است که عمل و اقدام سیاسی دارد اما سپاه حزب سیاسی نیست.

جوانی گفت: در واقع ورود و نقش سپاه در انتخابات امیدآفرینی، افزایش مشارکت مردم، تببین ملاک و معیارها به خصوص در جاهایی که دشمنان ما به دنبال ضربه زدن هستند است.

وی ادامه داد: دشمنان تلاش می کنندتا انتخابات پیش روی بی رونق و مشارکت نیز بالا نباشد، در شبکه های تلویزیونی و فضاهای مجازی به صورت مرتب از تحریم انتخابات و استفاده از عناوینی که ما رای نمی دهیم هستند و در واقع از فرصت انتخابات برای ایجاد یاس و ناامیدی و ترویج آن در جامعه با هدف ضربه زدن به انقلاب در حال سوء استفاده هستند.

جوانی ادامه اظهار داشت: در این شرایط سپاه ماموریت دارد که در نقطه مقابل دشمن که ایجاد یاس و ناامیدی می کند امیدآفرینی و شرایط را تببین رده و مردم را با بیان ملاک و معیارهای درست دعوت به مشارکت کند اما مراقب نیز هست تا به هیچ عنوان ورودش مصداقی و حمایت از یک فرد و جریان خاصی نباشد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به تببین درست، روشنگری و امید آفرینی در جامعه عنوان کرد: در صورتی که مردم متوجه شوند که با مشارکت بالا و رای درست آنها تحولی در زندگی و کشور ایجاد می شود به طور قطع در انتخابات شرکت خواهند کرد.

جوانی ادامه داد: از سوی دیگر کاندیداها نیز بایستی با ارائه برنامه های خود برای مردم امیدآفرینی کنند چرا که مردم به برنامه ها توجه و بر اساس آنها انتخاب می کنند.

وی با بیان اینکه سپاه به دنبال این است که نقشه های شوم دشمن را خنثی کند، تصریح کرد: امروز در کشور ما برخی از دستاوردهای انقلاب به گونه دیگری در حالا تفسیر شدن است، بخشی از موفقیت ها به شکل دیگری و بر اساس تحلیل های نادرست با هدف اعتماد سوزی و ناامید ساختن مردم تفسیر می شوند، که در چنین شرایطی بایستی نسبت به روشنگری اقدام کرد.

جوانی گفت: امروز جمهوری اسلامی یک کشور قوی و مقتدر در منطقه است اما دشمنان به دنبال این هستند که با تحلیل های غلط ایران را به عامل ناامنی در منطقه متهم و ما را عامل هرج و مرج و رفتارهای جمهوری اسلامی را ماجراجویانه تفسیر کنند، که تمام این موارد بایستی برای مردم تحلیل و تببین تا امیدوارتر شوند چرا هر چقدر که امیدشان بیشتر شود به طور طبع مشارکت شان نیز در مسایلی از جمله انتخابات بیشتر خواهد شد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحلیل های نادرست در روزهای اخیر نسبت به عملکرد شورای نگهبان در تائید و رد صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: اگر قصد از اینگونه اقدامات به زیر سوال بردن و تخریب جایگاه شورای نگهبان باشد بایستی به این افراد گفت که چنین تخریب هایی جز آسیب به کشور نتیجه دیگری در بر ندارند.

جوانی ادامه داد: مسوولان و یا غیر مسوولان باید بدانند که تمام موفقیت و پیشرفت هایمان در گرو توصیه به قانون و عمل به آن است، در انتخابات نیز به شورای نگهبان اختیارات قانونی داده شده و بر اساس همین اختیارات نظارت بر انتخابات را بر عهده دارد، زمانی که چندین فقیه و حقوقدان بر اساس گزارشات، عملکرد و تحقیقات به یک جمع بندی می رسند همگی باید آن را پذیرفته چرا که شورای نگهبان فصل الخطاب است، در مواردی نیز ممکن است رهبری حکم حکومتی بدهد که آن نیز قانون است، بر این اساس همگی بایستی به دنبال تقویت قانونگرایی در کشور باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ویژگی های رییس جمهوری آینده اشاره کرد و گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند تشکیل یک دولت جوان انقلابی و حزب اللهی راه علاج مشکلات کشور است، معظم له بارها شاخصه های انتخاب یک رییس جمهوری را بیان اما مساله ای که ما باید به آن اشاره کنیم این است که یک رییس جمهور انقلابی کسی است که گفتمانی در امتداد گفتمان ولایت و رهبری باید داشته باشد.

جوانی تاکید کرد: فردی مانند شهید حاج قاسم سلیمانی که یک شخصیت برجسته نظامی، بین المللی و با سابقه طولانی بود اما همین فرد نگاهش به لحاظ اعتقادی و جایگاه کاری به رهبری این بود که عنوان کرد بر روی قبر من بنویسید« سرباز قاسم سلیمانی» چرا که خودش را سرباز ولایت می دانست و رهبری را مانند حکیمی می دید که بایستی از ایشان تبعیت و پیروی کرد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: رییس جمهوری اگر گفتمانی متفاوت از ولایت داشته باشد و در حوزه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و خارجی حرف های خودش را بزند کشور دچار مشکلاتی می شود، رییس جمهوری رییس قوه مجریه است و قوه مجریه نیز بایستی تابع سیاست های کلان نظام باشد.

جوانی اظهار داشت: اگر رییس جمهوری با ولایت در یک گفتمان واحد باشد بسیاری از مشکلات کشور به سرعت در خیلی از حوزه ها برطرف خواهد شد، در گذشته در مقاطعی روسای جمهوری را تجربه کردیم که در حالی که سیاست ولایت و نظام در حوزه هایی مشخص بود اما وی نیز برای خودش حرف هایی داشت که باعث شد نتوانیم مشکلات کشور را حل کنیم.

وی ادامه داد : اگر سردار سلیمانی در حوزه مقاومت و منطقه پیروز و موفق بود دلیل آن اجرای سیاست هایی بود که در نظام به خصوص از سوی مقام معظم رهبری مشخص می شد.

جوانی ادامه داد: داشتن توان مدیریتی برای اداره کشور، بهره مند بودن از ایمان قوی با این هدف که در برابر بیگانگان و فشارها بایستد، عدالت محوری و مبارزه با فساد با توجه به اینکه بخش قابل توجه ای از مردم دغدغه اصلی شان وجود فساد است از دیگر شاخصه های یک رییس جمهور اصلح و شایسته است.

معاون سیاسی سپاه گفت: داشتن تفکر و روحیه انقلابی، شناخت ظرفیت های داخلی و استفاده هر چه بیشتر از آنها و اینکه مرد میدان و تحول گرا باشد از دیگر مشخصات یک فرد اصلح برای انتخابات ریاست جمهوری است.

جوانی عنوان کرد: رییس جمهوری بایستی به ظرفیت های داخلی به خصوص جوانان بیشتر از همیشه توجه کند با داشتن چنین ویژگی هایی به طور قطع آن فرد می تواند رییس جمهوری انقلابی بوده و یک دولت انقلابی تحول گرا ایجاد کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ملت ایران در تمام صحنه ها با هدف حفظ عزت انقلاب و نظام حضور داشتند گفت: فشارهای زیادی بر مردم وارد شده و این مردم شایسته مسوولانی ساده زیست و همراه هستند.

اخبار مرتبط:
توضیح قوه قضاییه درباره مرگ مشکوک کارگردان زن / جسد بهاره للهی سه هفته بعد از مرگ توسط همسایه هایش کشف شد
توضیح قوه قضاییه درباره مرگ مشکوک کارگردان زن / جسد بهاره للهی سه هفته بعد از مرگ توسط همسایه هایش کشف شد

قوه قضاییه مدعی شد: رسانه‌های معاند در ادامه پروژه کشته‌سازی مدعی شده‌اند که یک خانم به نام بهاره للهی در زندان به قتل رسیده و جسد او مخفیانه در بهشت سکینه کرج دفن شده است در حالی که بررسی‌ها نشان می‌دهد این فرد در منزل شخصی خود فوت کرده است.

احمدی‌نژاد از هیچ نامزدی حمایت نمی‌کند
احمدی‌نژاد از هیچ نامزدی حمایت نمی‌کند

هر نوع سوء استفاده و به هر ترتیب و شکل از نام و محبوبیت احمدی‌نژاد در رقابت های انتخاباتی مصداق بارز بی اخلاقی و دروغ پردازی است.

آیت‌الله اعرافی: حوزه از هیچ کاندیدایی حمایت نمی‌کند
آیت‌الله اعرافی: حوزه از هیچ کاندیدایی حمایت نمی‌کند

مدیرحوزه های علمیه گفت: «حوزه علمیه هیچ گاه به صورت رسمی و مصداقی وارد مباحث مربوط به انتخابات نمی شود؛ رسالت حوزه تبیین شاخص ها و ملاک‌های یک انتخاب خوب است».

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است