کد خبر : 163943
انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - 11:23
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

ستاد انتخابات کشور: بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار رأی اولی داریم

ستاد انتخابات کشور: بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار رأی اولی داریم

به گزارش سایت خبری مدارا؛  سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در گفت‌وگویی اظهار داشت: در این دوره از انتخابات بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار رأی اولی داریم. انتظار داریم انتخابات ۱۴۰۰ با حضور و مشارکت جدی رأی اولی‌ها جذاب شود به‌ویژه که جوانان نخستین‌بار می‌خواهند رأی بدهند و شوق و ذوق دارند.

وی گفت: براساس قوانین انتخابات فعالیت تبلیغاتی نامزد‌ها برای هر یک از انتخابات مجاز است و در واقع فرصت تبلیغاتی در قانون برای آن‌ها فراهم شده است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور خاطر نشان کرد: البته برخی از فعالیت‌های تبلیغی مجاز نیست که اگر نامزد‌ها مرتکب آن شوند، قاعدتا تخلف انتخاباتی مرتکب شده‌اند.

موسوی افزود: هیئت اجرایی و نظارت به صورت مستمر در شهرستان‌ها و بخش‌ها این امور را رصد و گزارش می‌کنند.

وی بیان کرد: نکته بسیار مهمی که در این خصوص وجود دارد، بحث رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در تبلیغات همه نامزد‌ها اعم از ریاست‌جمهوری، مجلس، خبرگان و شورا‌های شهر و روستاست.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور عنوان کرد:​ عمدتا شورا‌های شهر و روستا به هر حال نوع تبلیغات‌شان نیز متفاوت است و براساس مصوبات ستاد ملی کرونا که مقرراتی را وضع کرده و مصوباتی در این خصوص داشته است که ما آن‌ها را به استان‌ها ابلاغ کردیم که با دقت رسیدگی کنند.

موسوی ادامه داد: اگر نامزد‌ها و ستاد‌های آن‌ها شیوه‌نامه‌های بهداشتی مصوب ستاد ملی کرونا را در تبلیغات‌شان رعایت نکنند، به عنوان تخلف انتخاباتی محسوب می‌شود و قاعدتا با آن‌ها برخورد خواهد شد.

وی درباره تعداد شعب نیز گفت: ۱۰ هزار شعبه به تعداد شعب قبلی افزوده شده که ما هم تصمیم به این کار داشتیم و هم از سوی ستاد ملی مکلف شدیم که شعبه‌ها را به‌گونه‌ای افزایش دهیم که مردم بدون دغدغه و بدون اینکه با صف مواجه شوند، بیایند و در انتخابات شرکت کنند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: لذا بیش از ۱۰ هزار شعبه به تعداد شعب اضافه کردیم و اکنون تعداد شعب بیش از ۷۰ هزار شعبه است و نسبت به دوره‌های پیشین تعداد شعب بسیار مناسب و عدد بالایی می‌باشد و طبق برآورد‌های دوره‌های قبل هرجا شعبه‌ای بیش از هزار برگه رأی داشت آن شعبه را دو قسمت و یک شعبه جدیدی را در کنارش ایجاد کردیم.

موسوی در ادامه گفت: انتظار ما این است که اگر مردم از نخستین ساعات أخذ رأی به شعب و پای صندوق‌های رأی مراجعه کنند و رأی بدهند، بعد از ظهر و اوایل شب با صف مواجه نخواهیم شد.

وی اظهار داشت: خوشبختانه تعرفه نیز به اندازه کافی چاپ شده و صندوق‌های أخذ رأی نیز آماده شده که هم به شیوه دستی و هم به شیوه الکترونیک که ویژه شورا‌های شهر خواهد بود و سایر اقلام نیز آماده است و به‌موقع به شهر‌ها منتقل خواهد شد تا در روز أخذ رأی مورد استفاده قرار بگیرد.

اخبار مرتبط:
سند ۴۴۰۰ هکتار زمین دولتی در اصفهان صادر شد
سند ۴۴۰۰ هکتار زمین دولتی در اصفهان صادر شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی ملی و موات داخل حریم و محدوده استان اصفهان بین سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ تحصیل شده است.

ستادهای کاندیداها و طرفداران آنان براساس مُر قانون عمل کنند
ستادهای کاندیداها و طرفداران آنان براساس مُر قانون عمل کنند

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: ستادهای کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری در استان اصفهان و طرفداران آنان با قانون تبلیغات انتخابات آشنا باشند و براساس مُر قانون عمل کنند.

رانندگی بدون گواهینامه جان جوان ۱۷ ساله را گرفت
رانندگی بدون گواهینامه جان جوان ۱۷ ساله را گرفت

رئیس پلیس راهور اصفهان گفت: رانندگی بدون گواهینامه جوان ۱۷ ساله شاهین شهری منجر به مرگش و مصدوم شدن سه سرنشین دیگر خودرو شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است