کد خبر : 162604
انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - 09:13
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

قالیباف: نامزدهای ریاست جمهوری از تخریب یکدیگر پرهیز کنند

قالیباف: نامزدهای ریاست جمهوری از تخریب یکدیگر پرهیز کنند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ «محمدباقر قالیباف» در جلسه علنی روز یکشنبه و در نطق پیش از دستور خود با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی گفت: رژیم صهیونستی با هدف تداوم نسل‌کشی مردم فلسطین با طراحی عملیات در منطقه شیخ جراح ادامه می‌دهد و مردم بی دفاع و مناطق مسکونی را مورد بی رحمانه‌ترین حملات قرار داده است.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قلب اسلام برای فلسطین می‌تپد، افزود: امت اسلامی و جریان مقاومت با قدرت تا پای جان بر سر آرمان فلسطین ایستاده است و غاصبان جنایتکار فلسطین را به سزای عمل خود خواهند رساند.

وی ضمن استقبال از حمایت‌های همه جریان‌ها و و گروهها از خیزش مردمی فلسطین گفت: حامی هر اقدامی برای توقف ماشین جنایتکار رژیم صهیونیستی خواهیم بود. البته تا زمانی که غیرت، شرافت و شجاعت در بین جوانان مسلمان جاری است، مردم فلسطینی یک لحظه تنها نخواهند بود و طرح‌های بی‌حاصلی چون معامله قرن با وادادگی برخی سران عرب به هیچ نتیجه نخواهد رسید.

قالیباف تاکید کرد: ضروری است تمامی رهبران منطقه هر چه سریع‌تر به یاری نیروهای مقاومت بشتابند و مانع از نسل کشی مردم مظلوم فلسطین شوند.

وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری،‌ گفت: تعداد زیاد نامزدها  از طیف‌های سیاسی مختلف نشانه آن است که نخبگان سیاسی کشور با سلیقه‌های مختلف هم فرآیند انتخاباتی در ایران را پذیرفتند و هم جایگاه ریاست‌جمهوری را موثر دانسته و اختیارات کافی برای ایجاد تحول و تغییر برای آن قائل هستند.

رییس مجلس شورای اسلامی حضور پرشمار نامزدها را شاخص طلیعه امیدوارکننده‌ای برای برگزاری انتخابات پرشور با مشارکت بالا دانست و اظهار داشت: جدی شدن فضای رقابتی و مشارکت بالای مردم به نفع کشور و خواسته تمام دلسوزان ایران سرافراز است.

وی ادامه داد: تبدیل کردن این شور انتخاباتی به مشارکت قطعی در انتخابات در صورتی اتفاق می‌افتد که نامزدهای انتخابات و جریان‌های وابسته به آنها به این مهم اعتقاد داشته باشند که امیدآفرینی و ترسیم افق روشن پیش روی کشور و ارائه راهکارهای عملیاتی برای دستیابی به آن امری ضروری برای افزایش مشارکت در انتخابات است.

قالیباف با درخواست از همه نامزدها و حامیان آنها در انتخابات مبنی بر اینکه بیشتر از دوره‌های گذشته در رعایت موازین شرعی و اخلاقی دقت کنند،‌ گفت: باید همه نامزدها و جریان ها از تخریب یکدیگر و طرح ادعاهای غیرمنصفانه علیه رقیبان با جدیت بپرهیزند. چرا  که اینگونه اقدامات در نهایت باعث سیاه‌نمایی از وضعیت کشور شده و مردم را به غلط به آینده پیش روی کشور ناامید می‌سازد.

وی ادامه داد: ملت شریف ایران بهتر از هر کسی می‌داند که قدرت اصلی ایران سربلند ما در پشتوانه مردمی آن است و افزایش این قدرت مردمی سبب تامین منافع ملی در عرصه‌های مختلف بین المللی منجر خواهد شد.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم عزیز ما به این مسئله توجه جدی دارند که رییس جمهور به عنوان عالی‌ترین مسئول اجرایی کشور نقش بسیار مهمی در زندگی آنها ایفا می‌کند و بدیهی است که با توجه به اهمیت این مسئله استفاده نکردن از ظرفیت مشارکت در انتخابات برای تاثیرگذاری بر سرنوشت خود بر منافع خود مردم در تمام گروه‌های اجتماعی آسیب خواهد زد.

قالیباف با اشاره به اینکه مشارکت پایین در انتخابات هیچ برنده‌ای ندارد، خاطرنشان کرد: مردم باید از حق خود برای ریل‌گذاری دستگاه اجرایی کشور استفاده کنند و آینده را با خاص و مشارکت خود بسازند و امروز فرصت مناسبی است که با هر سلیقه و جناح بندی سیاسی و هر عقیده و نگرشی دست به دست هم دهیم تا به فرموده رهبر انقلاب ایرانی قوی بسازیم.

اخبار مرتبط:
پرویز سروری: عملکرد زاکانی به زودی نمایان تر هم خواهد شد / دفاع تمام قد نایب رئیس شورای شهر از شهردار تهران
پرویز سروری: عملکرد زاکانی به زودی نمایان تر هم خواهد شد / دفاع تمام قد نایب رئیس شورای شهر از شهردار تهران

پرویز سروی نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: تجربه اینجانب که دوره های مختلفی در شورای شهر تهران حضور داشتم، این است که عملکرد دکتر زاکانی مطلوب و رو به جلو بوده است.

نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد
نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای این که بتواند حوزه اقتصاد را سامان دهد از اشخاص و افرادی که سابقه عدم موفقیت در حوزه اقتصاد دارند استفاده نکند و آن‌ها را تکرار نکند.

معاون زاکانی: «دکتر» در انتخابات، چهره اصلی اصلاحات که دولت سوم روحانی بود را افشا کرد / برخی اعضای شورای شهر در زمین جریان دوم خرداد بازی نکنند
معاون زاکانی: «دکتر» در انتخابات، چهره اصلی اصلاحات که دولت سوم روحانی بود را افشا کرد / برخی اعضای شورای شهر در زمین جریان دوم خرداد بازی نکنند

لطف‌الله فروزنده، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به برخی حملات به شهردار تهران، گفت: برخی اعضای شورای شهر در زمین جریان دوم خرداد بازی نکنند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است