بطحائی: ‌اغلب روش‌های تدریس‌ مربوط به ۵۰ ـ۶۰سال پیش است

[ad_1] وزیر آموزش و پرورش در آئین استقبال از نو دانشجو معلمان گفت: معلمان، مهمترین عنصر تحول در آموزش و پرورش هستند. _سایت خبری مدآرا، سیدمحمد بطحایی در آئین استقبال از نو دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در پردیس نسیبه تهران با تبریک آغاز سال تحصیلی دانشجو معلمان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع […]

[ad_1]

وزیر آموزش و پرورش در آئین استقبال از نو دانشجو معلمان گفت: معلمان، مهمترین عنصر تحول در آموزش و پرورش هستند.
وزیر آموزش و پرورش- سیدمحمد بطحائی- بطحائی-بطحایی

_سایت خبری مدآرا، سیدمحمد بطحایی در آئین استقبال از نو دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در پردیس نسیبه تهران با تبریک آغاز سال تحصیلی دانشجو معلمان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس،  اظهار کرد: در آخرین روز از هفته دفاع مقدس  یاد می کنیم از  رشادت های همه کسانی که حماسه آفریدند و آرامش امروز ما را به ارمغان آوردند.

وی افزود: توصیه های رهبر معظم انقلاب باعث شد تا امسال بیشترین دانشجو معلم را در دانشگاه فرهنگیان  جذب کنیم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مسیری که امروز در آموزش و پرورش طی می کنیم در قالب سند تحول است و از دانشگاه فرهنگیان انتظار داریم در تحقق این سند تلاش کند.

وی ادامه داد : از آنجا که مخاطب آموزش وپرورش  همواره در حال دگرگونی و تحول است، ناگریز محتواهای آموزش وپرورش  نیز باید تغییر کند و باید همواره در حال تحول باشیم.

بطحایی گفت: ایرادی که به آموزش وپرورش وارد می کنند این است که آموزش های امروز به دانش آموزان نیاز فردای جامعه را برطرف نمی کند لذا ما براساس سند تحول؛ برنامه ها ، نیروی انسانی ، مدیریت، پژوهش و تحقیقات خود را اجرایی می کنیم اما این موضوع نباید ما را از به روز رسانی اطلاعات خود و برنامه هایمان غافل نکند.

وی افزود: موفقیت یک معلم در گرو شایستگی های اوست ممکن است دانش آموزان شما سوالاتی داشته باشند که شما در دوران تحصیل به آن نپرداخته باشید.

عضو کابینه تدبیر وامید گفت: معلمان باید مهارت های معلمی را به خوبی فراگیرند تا در کلاس درس از آنها استفاده کنند لذا بدون داشتن این مهارت ها اگر حتی از نظر دانش بسیار باسواد باشید اما مهارت تدریس را نداشته باشید معلم موفقی نخواهید بود.

وی ادامه داد: اغلب روش‌های تدریس‌ها مربوط به ۵۰، یا  ۶۰سال پیش است گاهی اوقات اهمیت مهارت های معلمی به مراتب از دانش  بالاتر است.

وزیر آموزش و پرورش  خاطرنشان کرد: ویژگی دیگر معلم خوب توانایی است لذا معلم باید با شادابی و توانایی های بالا روش های مطلوب را به کار گیرد.

وی افزود: آموزش وپرورش  زمانی می‌تواند موفق شود که معلمان ویژگی‌های بالا را  داشته باشد، لذا مهمترین عنصر تحول در آموزش و پرورش معلم است.

بطحایی اظهار کرد: معلم باید همواره از اوضاع پیرامون خود مطلع باشد و استراتژیک های جامعه را به خوبی بشناسد زیرا آینده یک دانش آموز بسیار متاثر از رفتار امروز معلم است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،وی اضافه کرد: امیدوارم  دانشجومعلمان امروز همکارانی موفق در آینده آموزش و پرورش  باشند.

شایان ذکر است، همزمان با این مراسم در۹۸پردیس و مرکز فرهنگیان در سراسر کشور آئین بازگشایی دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود۰

در حاشیه این مراسم از سه نفر از نخبگان علمی که علیرغم کسب رتبه های علمی ممتاز،کسوت معلمی را به سایر حرف ترجیح دادند  با حضور وزیر آموزش و پرورش تقدیرشد.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع