چشم‌انداز روشن دیپلماسی سلامت در حوزه تجهیزات پزشکی ایران

[ad_1] مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، گفت: دیپلماسی سلامت در حوزه تجهیزات پزشکی در ایران چشم انداز روشنی دارد، مشروط بر اینکه حمایت‌های وزارت بهداشت از این حوزه در سال‌های آینده نیز تداوم یابد. _سایت خبری مدآرا، دکتر رضا مسائلی درخصوص گسترش و توسعه دیپلماسی سلامت در حوزه تجهیزات پزشکی با بیان اینکه […]

[ad_1]

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، گفت: دیپلماسی سلامت در حوزه تجهیزات پزشکی در ایران چشم انداز روشنی دارد، مشروط بر اینکه حمایت‌های وزارت بهداشت از این حوزه در سال‌های آینده نیز تداوم یابد.
دکتر مسایلی

_سایت خبری مدآرا، دکتر رضا مسائلی درخصوص گسترش و توسعه دیپلماسی سلامت در حوزه تجهیزات پزشکی با بیان اینکه داشته‌ها و توانمندی‌های ایران در حوزه تجهیزات پزشکی در سطح مناسبی قرار دارد، گفت: ظرفیتی حدود ۶۱۰۰ کمپانی بین‌المللی از کشورهای توسعه یافته در حوزه تجهیزات پزشکی در ایران به ثبت رسیده است. این کمپانی‌ها بهترین و توانمندترین کمپانی‌هایی هستند که توانسته‌اند از مرحله ثبت وزارت بهداشت عبور کرده و در ایران ثبت شوند.  بنابراین با ثبت این کمپانی‌ها در کشور، ظرفیت خوبی برای فعالیت در حوزه دیپلماسی سلامت فراهم می‌شود.  

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: امور بین‌الملل وزارت بهداشت و شورای روابط اقتصادی وزارت امور خارجه، بر موضوع دیپلماسی سلامت توجه ویژه‌ای داشته و رویکرد جدید وزارت بهداشت در حوزه تجهیزات پزشکی، تقویت دیپلماسی سلامت در این حوزه است.

وی با بیان اینکه ایران در راستای گسترش روابط دیپلماتیک در حوزه سلامت، تفاهم نامه‌های متعددی را با کشورهای همسایه، کشورهای آمریکای لاتین، عراق، برزیل، عمان و روسیه در حوزه تجهیزات پزشکی برنامه‌ریزی و به امضا رسانده است، گفت: روسیه در حوزه تجهیزات پزشکی توانمندی‌های بسیار زیادی دارد و در حال حاضر مشغول یکسان سازی نظام رگولاتوری ایران و روسیه در حوزه تجهیزات پزشکی هستیم و چنانچه این برنامه با موفقیت به سرانجام برسد، مانند این است که مرزهای دو کشور ایران و روسیه در حوزه تجهیزات پزشکی از بین خواهد رفت و امکان خرید و مبادله از بازار تجهیزات پزشکی دو کشور برای طرفین با سهولت فراهم خواهد شد.  

مسائلی در این باره افزود: لازمه نتیجه بخشی یکسان‌سازی نظام رگولاتوری ایران و روسیه در حوزه تجهیزات پزشکی، آن است که دو کشور از لحاظ رگولاتوری، یکدیگر را اعتباربخشی کنند تا این ارتباط برقرار شود.

وی ادامه داد: دیپلماسی سلامت در حوزه تجهیزات پزشکی در ایران چشم انداز روشنی دارد، مشروط براینکه حمایت‌های وزارت بهداشت از این حوزه در سال‌های آینده نیز تداوم پیدا کند و به حوزه تجهیزات پزشکی به صورت یکی از ارکان اصلی در حوزه دیپلماسی سلامت نگاه شود، در این صورت این حوزه شکوفا شده و حوزه‌ای قابل اتکا برای رشد و ترقی کشور خواهد بود.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع