کد خبر : 103539
انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - 14:20
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

در حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه انتخابات میان دوره ای برگزار می شود

در حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه انتخابات میان دوره ای برگزار می شود

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ امروز «محمدعلی رمضانی دستک» از منتخبان مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه بود که امروز خبر فوت او فضای رسانه‌ای را درنوردید. او که از جانبازان شیمیایی نیز بود در اثر مبتلا شدن به آنفولانزا دار فانی را وداع گفت. حالا این سوال مطرح می‌شود که تکلیف کرسی آستان اشرفیه در مجلس یازدهم چه خواهد شد؟

«ریحانه احمدی دهکاء» کاندیدای آستانه اشرفیه بود که با ۲۰۰ رای کمتر بعد از مرحوم محمدعلی رمضانی قرار داشت و این گمانه وجود دارد که شاید نفر دوم به ساختمان هرمی بهارستان راه پیدا کند و بر کرسی نمایندگی تکیه زند.

البته این گمانه‌زنی با توجه به رویه مجلس به نظر می‌رسد محقق نشود و سرنوشت کرسی خالی به انتخابات میان‌دوره‌ای ختم شود.

عزت‌الله یوسفیان ملا از اعضای کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس در پاسخ به این سوال که تکلیف کرسی آستان اشرفیه در مجلس چه خواهد شد گفت: «از آنجا که مرحوم رمضانی نماینده پیروز در انتخابات بودند برای تعیین جایگزین ایشان باید منتظر انتخابات میان‌دوره‌ای ماند اما چنانچه ایشان هنوز نماینده پیروز نبودند و تعیین نماینده به مرحله دوم انتخابات کشیده شده بود آن زمان می‌شد نفر دوم را به عنوان نماینده مردم آستان اشرفیه قلمداد کرد»

دو نمونه مشابه در مجلس دهم

اما این موضوع مسبوق به سابقه است، «محمد علی حسین زاده» از منتخبان مجلس دهم از حوزه مراغه و عجب شیر بود اما او درست چند روز پیش از افتتاحیه مجلس دهم وقتی می‌خواست خود را به جلسه ریاست مجلس با منتخبان مجلس دهم برساند در راه تصادف کرد و جان خود را از دست داد. همچنین پیش از آن نیز «مینو خالقی» منتخب مردم اصفهان بعد از پایان انتخابات از سوی شورای نگهبان صلاحیتش رد شد و اجازه حضور در مجلس دهم را پیدا نکرد. در آن مقطع این تصور وجود داشت که نفرات بعدی به مجلس راه پیدا کنند اما این اتفاق رخ نداد و سرنوشت کرسی‌های خالی اصفهان و مراغه در انتخابات میان‌دوره‌ای که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر رقم خورد.

«حسن کامران» از اصفهان و «علی جلیلی» از مراغه توانستند در انتخابات میاندوره‌ای مجلس راهی بهارستان شوند. با این حساب به نظر می‌رسد ساز و کار مجلس همچنان بر این رویه باشد و تکلیف کرسی خالی آستان اشرفیه در انتخابات دو سال دیگر مشخص شود.

اخبار مرتبط:
حسین جلالی: پرویز فتاح، نامزد جریان انقلابی و شبیه‌ به رئیسی است / حضور قالیباف و لاریجانی در انتخابات مسجل شده است
حسین جلالی: پرویز فتاح، نامزد جریان انقلابی و شبیه‌ به رئیسی است / حضور قالیباف و لاریجانی در انتخابات مسجل شده است

نماینده دمجلس یازدهم در خصوص ریاست مجلس دوازدهم و گمانه‌زنی‌ها درباره کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفت: احتمال می‌دهم محمد باقر قالیباف با رای کمتری برای ریاست مجلس انتخاب شود. رای دهندگان مجلس از او می‌خواهند اگر به او رای دادند و رئیس مجلس شد، دیگر برای ریاست جمهوری ثبت نام نکند و این یک مانع مهمی جلو روی وی است.

مجتبی ذوالنوری: مجلس یک سال تعطیل شود هیچ کسی ککش هم نمی‌گزد
مجتبی ذوالنوری: مجلس یک سال تعطیل شود هیچ کسی ککش هم نمی‌گزد

نامزد ریاست مجلس دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: مجالس گذشته کارهای خوبی کردند. مجلس یازدهم لقب مجلس انقلاب را از رهبری گرفت ایا نمی‌تواند مجلس بهتری باشد و آیا مجلس دوازدهم می‌تواند بهتر از مجلس گذشته باشد؟ اگر قرار باشد ریل گذاری همان ریل گذاری گذشته باشد و همان کادر پروازی رئیس باشد کارهای مجلس پیش نخواهد رفت. باید تغییر ایجاد کرد. مجلس باید وارد مسیر ریل گذاری جدید شود.

ورودی تشریفات اصفهان به نام آیت‌الله رئیسی نامگذاری شد
ورودی تشریفات اصفهان به نام آیت‌الله رئیسی نامگذاری شد

ورودی تشریفات اصفهان از سمت فرودگاه در جلسه علنی شورای شهر امروز به نام آیت‌الله رئیسی نامگذاری شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است