کد خبر : 103078
انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - 14:49
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

کرونا المپیک توکیو را لغو می کند؟

کرونا المپیک توکیو را لغو می کند؟

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ بدنبال تایید یک مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در ژاپن و تعویق رقابت‌های فوتبال جی لیگ این کشور به ماه بعد، افزایش نگرانی‌ها در خصوص تاثیرات این ویروس بر بازی‌های المپیک شدت گرفته ست.

براساس تخمین «دیک پوند» قهرمان کانادایی و اسبق شنا که از سال ۱۹۷۸ در کمیته بین المللی المپیک فعالیت دارد، زمان تصمیم‌گیری درباره سرنوشت بازی های المپیک توکیو ۲ یا سه ماه است و این یعنی تا اواخر ماه مه درباره آن تصمیم گیری خواهد شد.

وی ادامه داد: در این بازه زمانی و در حوالی آن، مردم می‌پرسند: کرونا به اندازه‌ای تحت کنترل درآمده که با اطمینان به توکیو برویم یا نه؟ در پاسخ باید گفت خیلی از موضوعات باید رخ دهد. باید تدابیر امنیتی را افزایش دهید. رسانه‌ها نیز باید آنجا حضور یافته و استودیوهای پخش خود را برپا کنند.

پوند افزود: اگر آی‌اوسی تصمیم بگیرد که نمی‌توان بازی‌ها را طبق برنامه در توکیو برگزار کرد، به احتمال زیاد باید منتظر لغو کلی باشید.

روز گذشته سه مورد جدید مبتلا به کرونا تایید شد که هر سه نفر در یک باشگاه ورزشی در شهر چیبا فعالیت داشتند. این شهر که در شمال توکیو واقع شده است، میزبانی رویدادهای تکواندو، شمشمیربازی، کشتی و موج سواری و همچنین چهار رویداد پارالمپیک را برعهده دارد.

پوند تاکید کرد: شما نمی‌توانید رویدادی به بزرگی و وسعت المپیک را به تعویق بیاندازید زیرا جابجایی‌های بسیار زیادی باید رخ دهد؛ بسیاری از کشورها و فصل های ورزشی، پخش‌های تلویزیونی فصلی و … بنابراین نمی‌توانید خیلی راحت بگویید «مشکلی نیست آن را در اکتبر برگزار می‌کنیم.»

اخبار مرتبط:
سردار کوثری: محافظ دوم رئیس جمهور در بالگرد دیگری بود
سردار کوثری: محافظ دوم رئیس جمهور در بالگرد دیگری بود

سردار اسماعیل کوثری در خصوص برخی ادعاها مبنی بر «وضعیت مبهم یکی دیگر از محافظین رئیس جمهور» گفت: برخی رسانه‌ها حرف‌های بی‌ربطی را می‌سازند. محافظ نفر دوم در بالگرد دیگری بوده، زیرا در یک بالگرد به چند نفر محافظ احتیاجی نبوده و تمام این حرف‌ها بی‌اساس است. ما مسأله پنهان شده‌ای نداریم.

گروسی: امیدوارم وقفه در تعامل با ایران موقت باشد و ظرف چند روز آینده به پایان برسد
گروسی: امیدوارم وقفه در تعامل با ایران موقت باشد و ظرف چند روز آینده به پایان برسد

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رافائل گروسی امروز چهارشنبه در اشاره به شهادت رئیس‌جمهور و وزیر خارجه ایران در سانحه هوایی یکشنبه اظهار داشت «آن‌ها (ایرانی‌ها) در دوره سوگواری هستند که من باید به آن احترام بگذارم. اما زمانی که (این دوره) تمام شود، دوباره تعامل خواهیم کرد».

بهرنگ نجاتی عضو موظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس شد
بهرنگ نجاتی عضو موظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس شد

با تصویب وزیران عضو شورای عالی مناطق تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی، بهرنگ نجاتی به مدت سه سال به عنوان عضو موظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس تعیین شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است