کد خبر : 283425
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - 10:40
دسته‌بندی : برگزیده ها، سلامت
چاپ

سوگندنامه «پزشک ایرانی» جایگزین بقراط می شود

رئیس هیأت مدیره انجمن علمی اخلاق پزشکی ایران، از تدوین سوگندنامه «پزشک ایرانی» خبر داد.

سوگندنامه «پزشک ایرانی» جایگزین بقراط می شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مهر نوشت: سعید بی رودیان در نشست خبری کنگره اخلاق پزشکی که روز دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ در سالن کنفرانس سازمان نظام پزشکی برگزار شد، افزود: سال ۹۸، کمیسیون اخلاق پزشکی تشکیل شده است. پس از تصویب این کمیسیون، شکایاتی که از طرف هیئت انتظامی ارجاع داده می‌شود مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی درباره تعداد پرونده‌های مرتبط با اخلاق حرفه‌ای پزشکان، گفت: به طور متوسط حدود ۳۰ تا ۴۰ پرونده در استان تهران در ارتباط با اخلاق پزشکی مطرح می‌شود. در حال حاضر حدود ۴ پرونده درباره اخلاق پزشکی در جریان است.

بی رودیان با اشاره به موضوع تأثیر رعایت اخلاق حرفه‌ای و تأثیر آن در اعتباربخشی مراکز درمانی، ادامه داد: این موضوع در بخش دولتی به راه افتاده است به نحوی که فعالیت‌های ترویجی اخلاق حرفه‌ای در میان متخصصان از وضعیت مناسبی برخوردار است.

وی به ابلاغیه وزارت بهداشت در خصوص رعایت پوشش حرفه‌ای زنان کادر درمان، گفت: موضوع پوشش حرفه‌ای نیز در راهنمای اخلاق حرفه‌ای لحاظ شده است. تمام مسائلی که می‌تواند موجب زیان برای بیماران شود در مصوبه پوشش حرفه‌ای لحاظ شده است. مسائلی مانند حجاب در مصوبه پوشش حرفه‌ای لحاظ شده است.

بی رودیان درباره تدوین سوگندنامه «پزشک ایرانی» نیز افزود: سوگندنامه پزشک ایرانی تکمیل شده و مورد تأیید شورایعالی سازمان نظام پزشکی قرار گرفته است. مکاتباتی به منظور جایگزینی با سوگندنامه بقراط نیز انجام شده است.

اخبار مرتبط:
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر با اشاره مطالبات مردم استان خوزستان و ضرورت رسیدگی مسئولان به وضعیت شهر اظهار کرد: برخی از مناطق ما با مشکل فاضلاب و آسفالت و... روبرو هستند؛ بنابراین رسیدگی و رفع این مشکلات از سوی مسئولان ضروری است.

امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد
امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد

رسول فلاحتی، امام جمعه رشت: مردم باید به کسی رای دهند که دلسوز مردم بوده و خود را در انقلاب اسلامی ثابت کرده باشد، اهل سیاسی کاری و جناح بازی نباشد و مسیری مقدس انقلاب اسلامی را بپیماید و از رهبری اطاعت محض داشته باشد؛ انتخاب خواهند کرد.

امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم
امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم

آیت‌الله اعرافی گفت: در گذشته تجربه فتنه‌ای پس از برگزاری انتخابات داریم که به قانون تمکین نشده است.باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم. در گذشته برخی‌ها تن به قانون ندادند و انتظار می‌رود از نامزدها، ستادها و طرفداران که پایبند به اخلاق و قانون باشند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است