بارش باران در شرق و شمال اصفهان شدت می‌گیرد

رئیس مرکز پیش‌بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: شدت بارش امروز در نیمه شرقی و شمال استان خواهد بود و به‌دلیل رگباری بودن بارش‌ها، جاری شدن روان‌آب، آب گرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و اختلال در تردد دور از انتظار نیست.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ لیلا امینی رئیس مرکز پیش‌بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به وضعیت هوای استان اظهار داشت: تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه‌ بارش‌زا بر روی استان تا اوایل امروز پنجشنبه است.

به نوشته فارس؛ وی افزود: بر این اساس طی این مدت وضعیت جوی در اکثر مناطق به صورت قسمتی تا نیمه ابری به تدریج افزایش ابر، گاهی وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و احتمال تگرگ، مه آلودگی و در مناطق کوهستانی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

آقایی با بیان اینکه شدت بارش امروز در نیمه شرقی و شمال استان خواهد بود، گفت: به‌دلیل رگباری بودن بارش‌ها، جاری شدن روان‌آب، آب گرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و اختلال در تردد دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز پیش‌بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه دمای هوا تا صبح امروز در اکثر مناطق استان ۸ تا ۱۰ درجه کاهش خواهد داشت، بیان کرد: دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق ۴ تا ۶ درجه کاهش خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: بیشینه دمای هوای شهر اصفهان ۱۵ و کمینه فردا صبح اصفهان ۳ درجه و چوپانان و خوروبیابانک با ۲۰ درجه و فریدن با منفی ۶ درجه به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.