ضرورت اجرای محدودیتهای هوشمند برای پیشگیری از شیوع اومیکرون

به گزارش مدارا، بهرام عین‌اللهی روز جمعه در حاشیه همایش روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور در مشهد در جمع خبرنگاران افزود: اجرای محدودیتهای جدید برای پیشگیری از شیوع کرونا نیز به تصمیم ستاد ملی پیشگیری از کرونا بستگی دارد.   وی اضافه کرد: فردا اطلاعات شیوع ویروس اومیکرون به ستاد ملی پیشگیری از کرونا  اعلام […]

به گزارش مدارا، بهرام عین‌اللهی روز جمعه در حاشیه همایش روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور در مشهد در جمع خبرنگاران افزود: اجرای محدودیتهای جدید برای پیشگیری از شیوع کرونا نیز به تصمیم ستاد ملی پیشگیری از کرونا بستگی دارد.

 

وی اضافه کرد: فردا اطلاعات شیوع ویروس اومیکرون به ستاد ملی پیشگیری از کرونا  اعلام و در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تاثیر طب ایرانی در جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ گفت: توجه به طب ایرانی بسیار مورد تاکید است و باید به داشته‌های خود توجه بیشتری داشته باشیم.

 

عین‌اللهی افزود: طب ایرانی قدمت تاریخی خوبی دارد اما متاسفانه از بین رفته است ولی در برخی کشورهای مجاور نظیر هند از طب ایرانی استفاده می شود.

وی تاکید کرد: طب ایرانی را به صورت کاربردی در مراکز درمانی گسترش خواهیم داد چرا که این طب نقش مهمی در پیشگیری از بیماریها و سبک زندگی دارد.

مبارزه با فساد و امضاهای طلایی

وزیر بهداشت در خصوص مبارزه با فساد در این وزارتخانه نیز گفت: نظارت و بازرسی امروزه با سیستهمای پیشرفته آی. تی و استارتاپ‌ها قابل انجام است.

عین‌اللهی افزود: برای بازرسی و نظارت از امکانات پیشرفته ای استفاده خواهیم کرد و اجازه سوء استفاده و فساد را به افراد نخواهیم داد.

وی اضافه کرد: پیشگیری و مبارزه با فساد در همه ارکان به ویژه در موضوع امضاهای طلایی با استفاده از نرم افزار و سخت افزارهای پیشرفته عملیاتی می‌شود.

همایش روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور که از روز چهارشنبه در سالن همایشهای مدافعان سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است امروز پایان یافت.