^Top
کد خبر : 178181

هشدار فرمانده نیروی قدس سپاه به آمریکا

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: به آمریکایی‌ها همانگونه که قبلا گفته‌ایم دوباره می‌گوییم که تا فرصت دارید از جغرافیای اطراف ما با همین ذلتی که در آن هستید بیرون بروید وگرنه بدتر از افغانستان اخراج می‌شوید و مجبور به فرار خواهید شد.

سردار قاآنی

به گزارش مدارا، 

سردار اسماعیل قاآنی، پنجشنبه در آیین گرامیداشت سرلشکر شهید رسول استوار محمودآبادی در شیراز افزود: این راه محتوم شماست، بدانید که دورانی که هرکاری می‌خواستید انجام می‌دادید گذشته، دوره بزن در رو گذشته و اگر زدید باید بایستید و پاسخ آنرا به شدیدترین شکل ممکن دریافت کنید.
وی ادامه داد: آمریکایی‌ها ۲۰ سال در افغانستان جنگیدید، به کجا رسیدند؟ آمریکایی‌ها جنایتکار، مکار و حیله گر هستند، در شکستی که سال گذشته در افغانستان خوردند آنقدر مسائل حاشیه‌ای و فرعی پیش کشیدند تا دنیا متوجه نشود که چه افتضاحی به بار آوردند، شکست در افغانستان بالاترین شکست در قرن اخیر برای آمریکایی‌ها بود.
او افزود: آمریکایی‌ها از این جنگ‌ها سود می‌برند، آنها کاسبی جنگ می‌کنند، هنوز از کویت و عراق بابت دفاعی که از کویت در مقابل حمله عراق (سال ۱۹۹۰) کردند که شاید یک ماه هم طول نکشید پول می‌گیرند، اما در افغانستان و عراق دوره جدید، خودشان آمدند و گفتند که جهان تک قطبی است و کسی کاری نمی‌تواند بکند و هر کاری بخواهیم انجام می‌دهیم، غافل از اینکه آن دوران گذشته است.

این آیین در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) در شیراز و با حضور مسئولان استانی از جمله نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز، استاندار و فرمانده سپاه فجر استان برگزار شد.

سردار استوار محمودآبادی کیست؟
سردار عبدالرسول استوار محمودآبادی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس و هم رزم شهید سردار سلیمانی در دفاع از حریم اهل بیت (ع)، پانزدهم آذرماه ۱۳۹۹ پس از ۴۰ سال پاسداری و تحمل درد عوارض شیمیایی به درجه شهادت رسید.
این شهید سرافراز متولد شهرستان کوار و بزرگ شده در شیراز، از شاگردان و نزدیکان شهید محراب آیت‌الله دستغیب و از جوانان انقلابی شیراز بود که در دفاع از حریم اهل‌بیت (ع) در مقابل گروه‌های تکفیری، دوشادوش سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج حسین همدانی در سوریه و عراق مجاهدت کرد.

سردار استوار محمودآبادی از ابتدای جوانی و با شروع دفاع مقدس عازم جبهه‌های غرب و جنوب شد و در لشکر ۱۹ فجر و تیپ مستقل ۳۵ امام حسن (ع) به عنوان فرمانده گردان، مسئول اطلاعات و عملیات لشکر، فرمانده تیپ مستقل به دفاع از کشور پرداخت و بارها مجروح و مصدوم شیمیایی شد.
وی پس از دفاع مقدس، در عرصه‌های مختلف از جمله فرماندهی دانشکده علوم و فنون، مسئول آموزش و اطلاعات نیروی زمینی سپاه، موسس نیروی ویژه صابرین سپاه، فرمانده قرارگاه مدینه منوره در جنوب کشور، فرماندهی قرارگاه حمزه سیدالشهدا در شمال‌غرب کشور، به دفاع از امنیت کشور پرداخت.
سردار استوار محمودآبادی در عرصه فرهنگی کشور مسئولیت مدارس سپاه را بر عهده گرفت و مسئول پیاده‌سازی الگوی طرح تحول و سند چشم‌انداز نظام آموزشی مدارس کشور شد.
او در آخرین ماموریت خود در کشور عراق، به ویروس کرونا مبتلا شد و به علت وخیم شدن صدمات ریه و سابقه شیمیایی بودنش، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
پیکر پاک این شهید والامقام دوشنبه ۱۷ آذرماه ۱۳۹۹ پس از اقامه نماز در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع)، بر دستان مردم شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) و همرزمانش تشییع و در گلزار شهدای دارالرحمه این شهر آرام گرفت.

منبع : ایرنا

آخرین اخبار
پربازدید ترین ها