^Top
کد خبر : 177852

33 هزار فرزند شهید شغل ندارد

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هم اکنون ۳۳ هزار از فرزندان ایثارگران کشور بدون شغل هستند، وجود این تعداد افراد جویای کار بیانگر آن است که قانون سهمیه اشتغال پدران این افراد در دستگاه‌های دولتی به خوبی اجرا نشد.

سیدامیر حسین قاضی زاده هاشمی

به گزارش مدارا، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی روز پنجشنبه در نشستی با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران یزد افزود: به دنبال تغییر و اصلاح قانون هستیم و به همین منظور فهرستی  از وظایف قانونی بنیاد آماده شد تا بتوانیم خدمات را کامل و به بهترین نحو ممکن ارایه کنیم .

معاون رییس‌جمهوری با اشاره  به اینکه باید از انقلابی بودن این نهاد به صورت ویژه دفاع کرد، گفت: در هیچ یک از نهادهای دولتی فساد، تبعیض، رانت، تفاوت و چنین مسایلی به هیچ عنوان نباید وجود داشته باشد و این موضوع در ارتباط با بنیاد شهید به صورت بسیار ویژه صدق می‌کند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهارکرد: شاه بیت تمامی وصیت‌نامه‌های شهدای انقلاب حفاظت از اسلام و پیروی از حضرت امام راحل (ره) است.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه بنیاد شهید پیش از جنگ تحمیلی تشکیل شد، گفت: این نهاد به این منظور تاسیس شد که از ایثارگران و شهدا تجلیل شود و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت حرکت کند.
وی بیان کرد: مکتب روح بخش انقلاب اسلامی از منظر ایثار و شهادت باید به جهانیان معرفی شود، اگر بخواهیم انقلاب را معرفی کنیم باید ایثارگران و شهدا را معرفی و سیره زندگیشان را بیان کنیم.

وی با اشاره به اینکه در ارتباط با معرفی سیره شهدا و ایثارگران متاسفانه کم‌کاری شد، گفت: قوانین حوزه ایثارگران را به صورت کامل جمع‌آوری کردیم و در حال برنامه‌ریزی و هماهنگی با نمایندگان مجلس یازدهم برای اصلاح قانون و حذف زواید هستیم.

به گفته قاضی‌زاده هاشمی، وظیفه ما صیانت از انقلابی بودن بنیاد شهید و امور ایثارگران است و به همین دلیل با فساد و رانت و تبعیض به صورت جدی برخورد می‌شود ولو اینکه طبیعی است افرادی در این مسیر ناراحت شوند.

ادای احترام به مقام شامخ سومین شهید محراب آیت‌الله صدوقی ،گلباران و عطرافشانی قبور شهدای گرانقدر از جمله برنامه های یک‌روزه قاضی زاده هاشمی به یزد است.

نشست با جمعی از ایثارگران ، سرکشی از چند خانواده شهید، حضور در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و شرکت در شورای اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران از دیگر برنامه های سفر قاضی زاده است.

استان یزد با حدود یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت تاکنون چهار هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است. 

منبع : ایرنا

آخرین اخبار
پربازدید ترین ها